Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Star Trek: Discovery (2017)

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
1080 replies to this topic

#829
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Ei lasa ca am vazut si asa zise fotomodele mai naspa decat actrita asta, la fata.  Stii cum se zice, frumusetea e in ochii privitorului.

#830
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
@tiestodj20, daca tie ti-ar placea sa faci dragoste cu Mary Wiseman, treaba ta !
Omenirea ar fi osandita daca as ramane doar eu si aceasta femeie pe Pamant  Posted Image
Attached File  Mary Wiseman.jpg   168.4K   50 downloads

#831
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Am mai auzit d-astea!... Posted Image

#832
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Serios ? atunci te provoc sa iei telefonul sau tableta (ca e mai mare) cu poza ei si sa te duci in baie sa "te gandesti" ca faci dragoste cu Mary Wiseman si sa te prinda nevasta sa te intrebe:
"- Ce faci, ma ? ce vezi la urata asta ?" si tu sa-i zici:
"- Am primit o provocare de la unu' de pe Forum sa ma gandesc ca fac dragoste cu Mary Wiseman"
Posted Image

#833
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,419
  • Înscris: 15.11.2005
Problema e, nu cum arata, cu toate ca in seriile vechi nu e niciun obez, asta pe baza ca se gasise un tratament pentru obezitate intrun viitor indepartat  , ci ca e mai muci ca Sonequa ca actrita. Cand o vad imi aduc aminte cand ma uitam la piesele de gradinita, doar ca aici sunt in engleza....

#834
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
A spus cineva mai sus ca Mary Wiseman o interpreteaza pe Sylvia Tilly ca fiind bipolara.
Daca asa sta treaba in serial, inseamna ca Federatia avea niste teste foarte slabe de promovoare daca o labila psihic a reusit sa ajunga pe o nava ultra secreta ca Discovery (NCC-1031).

Insa as fi ipocrit daca nu as mentiona ca James T. Kirk a promovat examenul "Kobayashi Maru scenario" trisand !
Deci nu stiu ce sa zic.
"circ si panarama" ?!  Posted Image

#835
Jumong

Jumong

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 01.05.2009
Am zis "usor bipolara" plus un emoticon, ceva ce vroia sa insemna ca nu cred ca e cu adevarat bipolara, in sensul propriu, ci asa, mai la figurat. Nu trisa. Posted Image

#836
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Este premiul I pentru participare. Și dacă nu îți place, urmează reformarea. S-a înlocuit o problemă cu alta. Înainte era grav dacă îți plăcea, acum dacă nu. Corecțiile aplicate sunt aceleași. Poate fi ceva mai ipocrit?

Dintre toate serialele momentului, sincer numai Cobra Kai mi se pare reușit și cinstit pe partea asta. Superb construit și legat de trecut și prezent.

#837
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,447
  • Înscris: 02.09.2016
Serviciul de streaming  CBS All Streaming anunta o noua serie in universul Star Trek : CBS All Access is bringing back some fan-favorite characters for a another brand new “Star Trek” series.

Sursa : variety.com

Captain Christopher Pike(Anson Mount). Science Officer Spock(Ethan Peck) dar si Number One(Rebecca Romi) revin intr/o noua serie Star Trek : Star Trek: Strange New Worlds.

,,...The series will follow Pike, Spock, and Number One in the decade before Captain Kirk boarded the U.S.S. Enterprise as they explore new worlds around the galaxy...''
Akiva Goldsman, Alex Kurtzman, Jenny Lumet (producatori, scenariu pt. Star Trek Discovery si Star Trek Picard) se ocupa de acest nou proiect/serie.
Planurile exista, comanda a fost facuta insa ramane de vazut cand vor putea incepe filmarile ...
Cei de la CBS au realizat si urmeaza sa produca :
“Star Trek: Discovery” (Season 3 debuting later this year)
“Star Trek: Picard” (Season 1 aired this year, already renewed for Season 2),
“Star Trek: Short Treks,”
Animated series “Star Trek: Lower Decks” (debuting later this year)
Development of a Section 31-based series with Michelle Yeoh,” who played Philippa Georgiou in Star Trek: Discovery ...
Nu am deschis topic nou deoarece inca nu a aparut trailer/ul si toate alea dar sunt cateva din gandurile/dorintele celor trei ...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OD6kUZwMOjQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#838
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,402
  • Înscris: 06.11.2014
Suuuper!!! Posted Image Trei lucruri mi-au placut in Discovery: Lorca, Philippa Georgiou si Pike + U.S.S. Enterprise. Restul.. uitate, cum a ales un intreg univers sa uite de spore drive..

Edited by iZet, 15 May 2020 - 23:38.


#839
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,573
  • Înscris: 05.11.2009
ar fi frumos daca s-ar reveni si la formatul clasic de star trek (tng sau tos) cu o lume vizitata in fiecare episod, cu probleme de morala/ale societatii/de filosofie deghizate in fiecare episod printr-o intamplare petrecuta pe acea planeta

#840
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,427
  • Înscris: 29.04.2008

View Postsuper8, on 22 aprilie 2019 - 21:33, said:

vorba aia, "circ si panarama" !

Si as adauga si foarte, foarte (mult prea multa) corectitudine politica din partea producatorilor. Inteleg ca asa e moda dar s-a cam exagerat.

#841
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Ce bine ar fi sa faca si cei de la MGM cu Star Gate, asa cum fac astia cu Star Trek. Un vis!

#842
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Încă mai visez la asta. Au stricat ceva cu potențial uriaș și o grămadă de susținători.

#843
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postiladi, on 16 mai 2020 - 07:49, said:

Si as adauga si foarte, foarte (mult prea multa) corectitudine politica din partea producatorilor. Inteleg ca asa e moda dar s-a cam exagerat.

Discovery si Picard nu mai au nici o legatura cu Star Trek, au furat doar numele.

#844
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,447
  • Înscris: 02.09.2016
Sezonul 3 din Star Trek Discovery incepe la data de 15 octombrie 2020 pe serviciul de streaming  CBS All Access si pe NETFIX ...
Link imdb :  Star Trek: Discovery,  Star Trek: Discovery season 3, Episode #3.1

Toate, toate merg ,,atat de bine,, astfel incat se scrie/lucreaza la sezonul 4 din Star Trek Discovery dar stimabilul serial a generat (a dat nastere ...) la doua spin-offs (a product that develops from another more important product, adicatela : un produs care se dezvoltă dintr-un alt produs mai important) Section 31 focuses on the shady black ops unit, and prequel, Strange New Worlds.
Din cate au aparut pana in acest moment, sezonul trei Star Trek Discovery ne va duce mai departe în viitor, undeva cam prin secolul 32 ...
Alex Kurtzman  twitter 27 iulie 2020
StarTrekDiscovery takes fans 930 years into the future   twitter 5 oct. 2019

Sursa : techradar.com
Star Trek: Discovery season 3 cast: here's who's confirmed
The first trailer confirms the reappearance of a number of returning actors. They are:
Michael Burnham: Sonequa Martin-Green
Saru: Doug Jones
Sylvia Tilly: Mary Wiseman
Dr Hugh Culber: Wilson Cruz
Lt. Joann Owosekun: Oyin Oladejo
Keyla Detmer: Emily Coutts
Paul Stamets: Anthony Rapp
Emperor Georgiou: Michelle Yeoh

Citat (techradar.com) :
,,...So, how far did the Discovery go? Also at SDCC 2019, Kurtzman said: "Obviously we made a pretty radical jump into the future at the end of season two – we're going almost 1000 years into the future in season three, which is crazy. Further than any Trek series has ever gone before." 930 years to the as-yet-unexplored 32nd century, to be specific...''

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Rxn8imp7yBA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#845
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
Singurul serial cu supereroi din care am vazut un sezon complet, plus primul ep din sez 2 Posted Image

#846
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006

View Postoctav727, on 13 august 2020 - 13:08, said:

Singurul serial cu supereroi din care am vazut un sezon complet, plus primul ep din sez 2 Posted Image

tradu-ne si noua ce ai vrut sa spui...ca discovery sigur nu e serial cu supereroi

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate