Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Star Trek: Discovery (2017)

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
1075 replies to this topic

#577
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
e de ieri pe netflix :)  sau tu ai netpix?

#578
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
trebuie "cautat" mai cu delicatete.

View PostVipeR85, on 12 februarie 2018 - 22:28, said:

ca idee...bun finalul. dar per total a fost o dezamagire episodu.
ma asteptam ca in final sa dea de Lorca
[ http://www.postavy.cz/foto/gabriel-lorca-foto.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#579
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 06.11.2014
Interesanta intalnire...

Attached Files



#580
worldwide

worldwide

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 16.02.2005

View PostSoulstream, on 12 februarie 2018 - 14:53, said:

macar au o explicatie relativ logica de ce nimeni nu pomeneste de acest razboi in seriile urmatoare:
Spoiler
Nope, n-a fost sub un an, si n-a fost singurul razboi dintre UFP si Imperiul Klingonian. In total au fost 3 razboaie, la primul tocmai am asistat, al doilea a fost "vazut" intr-un episod din ToS, cu Kirk deja capitan pe Enterprise, nu-i mai stiu numele, al treilea o sa aiba loc in perioada TNG si il vedem in DS9.

Ca idee, in al doilea razboi, ala prezentat in episodul din ToS, personajul principal klingonian este Kor, pe care o sa-l vedem mult mai tarziu in cateva episoade din DS9. Poate ca n-ar avea mare importanta, dar personajul Kor, actorul care l-a interpretat pe acesta, felul in care ne este prezentat un klingonian, stau la baza felului in care ne sunt prezentati klingonienii in seriile TNG, mult mai placuti, zic eu, fata de astia de "astazi".

L.E. Errand of Mercy se cheama episodul din ToS, am cautat acum.

Edited by worldwide, 13 February 2018 - 08:59.


#581
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007
Nu ma asteptam sa se incheie prin intalnirea cu Enterprise. Ma intreb cum vor continua in sezonul urmator?

#582
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Din ce am inteles pe anumite site-uri, va reaparea capitanul Lorca. Sa vedem cum...
Oricum, data estimata pentru lansarea celui de-al doilea sezon este undeva la inceputul lui 2019.

#583
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View PostiZet, on 12 februarie 2018 - 23:35, said:

[ https://i.imgur.com/KnBNhq8.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ha-Ha !
Am avut dreptate cand am zis...

View Postsuper8, on 12 februarie 2018 - 18:52, said:

Exact timpul in care James T. Kirk isi incheie programul de antrenament in Flota stelara si face impresie in 2267 [vedeti legatura ? Posted Image ] in misiunea de pace pe planeta Axanar fiind premiat.
....Pariez ca la finalul sezonului, dupa ce au cazut la pace cu Klingonienii, tre' sa-l arate si pe cpt. Christopher Pike !
Mi se pare logic sa faca asta deoarece Christopher Pike e la finalul carierei de capitan si trebuie sa arate ultimele sale misiuni inainte sa fie facut Amiral.
Probabil ca in urmatorul seson se vor axa pe aventurile cpt. Pike plus un subiect secundar (Spin-off) vizavi de imparateasa Philippa Georgiou din celalalt Univers.

Ce nu inteleg eu e de ce nu s-a secretizat motorul cu spori daca nu au gasit o alternativa la interfata umana ?
Asta pt. ca nu se mentioneaza deloc in TOS, TNG, DS9 si Voyager si s-au gasit multi indivizi sa faca experimente neetice vizavi de viteza navelor spatiale culminate cu esecuri.
D.p.meu.d.v e cea mai penibila puerila explicatie gasita de scenaristi Posted Image

#584
idaho333

idaho333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 08.02.2007

View PostDeuxEx, on 13 februarie 2018 - 17:39, said:

Din ce am inteles pe anumite site-uri, va reaparea capitanul Lorca. Sa vedem cum...
Oricum, data estimata pentru lansarea celui de-al doilea sezon este undeva la inceputul lui 2019.
Cred ca reapar toti.
Doctorul era in retea si poate mai apare, Lorca a cazut in miezul retelei si probabil e si el acum acolo, imparateasa e vie iar klingonianul din Ash sigur mai apare in capul lui.In plus mai sunt universuri paralele.

Edited by idaho333, 14 February 2018 - 10:47.


#585
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005

View Postidaho333, on 14 februarie 2018 - 10:47, said:

Cred ca reapar toti.

Spoiler


#586
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 30.08.2003
In serial am intalnit numai pe Lorca din universul de oglinda. Lorca din universul primar nu am vazut. Poate a reusit sa supravietuieasca cand a schimbat locul cu Lorca MU si a reusit sa ajunga inapoi. Si gata, situatia este rezolvata: avem Lorca din PU.

#587
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007
Un articol intresant despre ce ar putea fi in sezonul 2.
https://www.space.co...source=facebook

#588
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Trecand peste alte critici a ultimelor 2 episoade (ca daca ma apuc ma imbolnavesc de ficat), finalul razboiului a fost o mizerie.
Adica vine klingoffiana cu ipadu si gata toti klingoffienii ii devin supusi. Ce-i bai nene tampenia asta???
Si in secunda 2 navele care dadeau sa atace pamantu se tireaza. Cel mai prost episod dintr-un serial catastrofal.

BTW ceva ce mi-a placut e ca au aparut orionii. Nu-i portretizeaza prea fidel (nici relatia lor cu klingonienii), dar ma asteptam sa-si bata complet joc de ei cu sjw-ismele lor de rahat. Oricum barimi au jucat Star Trek Online ca alta legatura cu Star Treku a astora cu serialul, mai greu.

#589
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,235
  • Înscris: 19.08.2005
De acord, finalul de razboi a fost un mare kaka. In rest a fost acceptabil, dar cand ma asteptam ca incep luptele cu adevarat, mai ales ca reparasera pilotul si aveau si combustibil destul, au dat cu bata in balta. Au avut lupte mult mai bune in precedentele episoade.

#590
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,235
  • Înscris: 19.08.2005
Pauza pana la anu' ?

#591
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
da

#592
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
De toata jena finalul. Si-aveau o idee - imparateasa care sa-i ajute sa castige lupta - doar ca au ales sa nu o exploateze. Au ales scurtatura lenesului.
Mare idiotenie chestia cu "klingonienii" ajunsi pana la Pamant, ca apoi sa faca stanga-mprejur, cumintei, si sa mearga acasa... oricum "klingonienii" astia n-au nici o noima.

Mai bine-l angajau pe Alec Peters sa le scrie scenariul Posted Image

Edited by TS030, 19 February 2018 - 23:12.


#593
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 30.08.2003
Pentru fanii serialului, o scene bonus / probabil filmet pentru sezonul 2, a fost aratat oficial ieri la Wondercon

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LOiY2U8gxO0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#594
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,819
  • Înscris: 06.10.2003

View PostiZet, on 12 februarie 2018 - 23:35, said:

Interesanta intalnire...

Yeaaahhh...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qa1dD5ytjdY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

după care (de la minutul 1:38 incolo)...
https://youtu.be/keB_Jf_EggU?t=1m38s

Speram să rămână Saru comandant. Era interesant de dezvoltat un căpitan non-uman (dacă tot sunt progresiști cu homosexu').

Edited by shiva, 13 April 2018 - 14:19.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate