Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 

Star Trek: Discovery (2017)

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
1080 replies to this topic

#1045
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,658
  • Înscris: 13.12.2006
am vazut ultimele 2 episoade azi...ala cu rozette sau roseanne si "species 10c"

dragutz....skip la drama, dar per total fu ok, mai ales episodu asta cand in sfarsit se intalnesc cu specia. eram prins in firul evenimentelor si asa un ciocan in mufa mi-a dat finalul de 1 minut nu mi-a venit sa cred ca intr-adevar au terminat episodu in momentu ala. da nah...strategie sa ne uitam si la urmatorul.

#1046
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,436
  • Înscris: 02.09.2016
Am vazut ca topicul a fost deschis in 2017 cu un teasear ... nici pa departe nu doresc sa deviez discutia, topicul dar a aparut un tesear la:
Star Trek: Strange New Worlds Season 1 Teaser

(Data difuzării în SUA: 5 mai 2022
În rolurile principale: Anson Mount, Rebecca Romijn, Ethan Peck
Rețea: Paramount+
Sinopsis: STAR TREK: STRANGE NEW WORLDS se bazează pe anii în care căpitanul Christopher Pike a condus cârma  U.S.S. Enterprise.
Anson Mount/căpitanul Christopher Pike, Rebecca Romijn/numărul unu și Ethan Peck/ofițer științific Spock.
Seria îi va urma pe căpitanul Pike, pe ofițerul științific Spock și pe numărul unu în anii de dinaintea căpitanului Kirk să urce la bordul U.S.S. Enterprise, în timp ce explorează noi lumi din jurul galaxiei.
Desigur, daca doreste cineva sa deschida topic ? !

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AL1td9sIGvs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1047
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,623
  • Înscris: 14.10.2004

 VipeR85, on 10 martie 2022 - 21:17, said:

am vazut ultimele 2 episoade azi...ala cu rozette sau roseanne si "species 10c"
Hai ca m-ai facut curios si am vazut si eu desi am zis ca nu ma mai uit.
De ce dracu nu sunt toate episoadele macar ca episodul 12?
A fos chiar ok.
Acum ce sa vezi? Sunt curios ce o sa fie in 13.Posted Image

Cine are drepturile pentru Star Trek?

Edited by xymzar, 12 March 2022 - 18:04.


#1048
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
CBS/Paramount deține drepturile de difuzare și ăsta e serialul lor numărul 1.

#1049
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,399
  • Înscris: 15.11.2005
in cazul asta e vai de mama lor...

#1050
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,346
  • Înscris: 22.10.2007

 adisluc, on 11 martie 2022 - 19:16, said:

Am vazut ca topicul a fost deschis in 2017 cu un teasear ... nici pa departe nu doresc sa deviez discutia, topicul dar a aparut un tesear la:
Star Trek: Strange New Worlds Season 1 Teaser

(Data difuzării în SUA: 5 mai 2022
În rolurile principale: Anson Mount, Rebecca Romijn, Ethan Peck
Rețea: Paramount+
Sinopsis: STAR TREK: STRANGE NEW WORLDS se bazează pe anii în care căpitanul Christopher Pike a condus cârma  U.S.S. Enterprise.
Anson Mount/căpitanul Christopher Pike, Rebecca Romijn/numărul unu și Ethan Peck/ofițer științific Spock.
Seria îi va urma pe căpitanul Pike, pe ofițerul științific Spock și pe numărul unu în anii de dinaintea căpitanului Kirk să urce la bordul U.S.S. Enterprise, în timp ce explorează noi lumi din jurul galaxiei.
Desigur, daca doreste cineva sa deschida topic ? !

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AL1td9sIGvs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Pai de ce nu deschizi tu?
Eu sper sa revina la reteta originala, cu 1 maxim 2 episoade per poveste, cand au deviat a cam iesit ghiveci.

#1051
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Ca tot vorbim de Star Trek facut cum trebuie, Picard mi se pare epocal fara de Discovery.

#1052
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,658
  • Înscris: 13.12.2006
oarecum ma asteptam ca madam presedinte de planeta sa fie femeie, neagra, obeza si cu incertitudini asupra sexului dansei. care ar fi fost alternativa? un mascul alfa alb?/...naaaaa

#1053
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,346
  • Înscris: 22.10.2007
Wokeness la nivel maxim.

Picard pare ok, cel putin pana acum, primul sezon a fost… asa si asa.

Edited by _-livio-_, 19 March 2022 - 11:44.


#1054
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
woku ca woku, poti face un film bun si daca integrezi categoriile astea PC.
Dar Discovery e un rahat din cauza scenariului extrem de slab. Personaje ca negresa asta sunt bagate de umplutura si nu reusesc sa para reale. Femeia asta e general cum era obeza Tilly prim ofiter.

Whoopi Goldberg in TNG a fost integrata perfect ca femeie neagra non 90-60-90, deci nu asta e problema.

Asa-s aproape toate personajele din Discovery, parca au gresit studioul si joaca nepregatiti pentru filmul asta.

Singurul serial cu care concureaza e Supergirl, si acolo au avut sezon intreg cu ceva pietre ce ii afectau emotional, pot doar sa presupun ca publicul acestor seriale vrea sa vada femei puternice insa in acelasi timp sensibile, capitani de nave interstelare ce plang cu fiecare ocazie. Mai rar atata incompetenta.

[ https://i.imgur.com/XpzxbpH.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1055
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

 VipeR85, on 19 martie 2022 - 09:31, said:

oarecum ma asteptam ca madam presedinte de planeta sa fie femeie, neagra, obeza si cu incertitudini asupra sexului dansei. care ar fi fost alternativa? un mascul alfa alb?/...naaaaa
Hai juma - juma, da' toate sunt femei si barbatii sunt doar de decor. Uhura din original series e in sfarsit razbunata.
Am vazut aseara si finalul, au furat cu nesimtire Xel'Naga ca silueta pentru Ten-C si in rest labareala sinistra. Au frecat mangalu' tot episodu. Tilly e exasperanta, i-au dat o nava ca un tirbuson, ailalti pierd timpu discutand cretinatati, etc.

Edited by danX, 19 March 2022 - 16:49.


#1056
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,436
  • Înscris: 02.09.2016

 _-livio-_, on 14 martie 2022 - 12:47, said:

Pai de ce nu deschizi tu?
Eu sper sa revina la reteta originala, cu 1 maxim 2 episoade per poveste, cand au deviat a cam iesit ghiveci.

Nu, nu daschid.Exact cum spui matale mai sus! teama mare de perspectiva unui ghiveci
Me gandesc doar un pic la  stimabila Rebecca Romijn, altfel astept Halo, Obi Wan, Moon Knight si pa Melanieeeeee in Snowpiercer.
Povestea o stimmabila la radio chiar ieri (?) despre faptul ca doar trei servicii de streaming, trei mari si late au bugete pt. noi productii in actualul an calendaristic: 230 de miliarde de dolari vor fi cheltuiți pe conținut în 2022.
Daca doreste cineva sa deschida? spor la treaba.

#1057
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,623
  • Înscris: 14.10.2004
Toată lumea plânge și se pupă la final.
Daca mai și cântau era O floare și doi grădinari,🤣

#1058
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

 Mizu, on 19 martie 2022 - 12:23, said:


Whoopi Goldberg in TNG a fost integrata perfect ca femeie neagra non 90-60-90, deci nu asta e problema.

Baga sezonu 2 de Picard ...

#1059
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,436
  • Înscris: 02.09.2016

View Postadisluc, on 11 martie 2022 - 19:16, said:

Star Trek: Strange New Worlds Season 1 ...


Star Trek: Strange New Worlds - Official Trailer (2022) Ethan Peck, Anson Mount, Rebecca Romijn

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XEdXDXBxcwE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

OPENING - INTRO - STAR TREK STRANGE NEW WORLDS SEASON 01 - 4K (UHD)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ndtCicnVvbc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Star Trek: Strange New Worlds debutează pe Paramount+ pe 5 mai 2022.

#1060
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018

 xymzar, on 12 martie 2022 - 18:03, said:

Cine are drepturile pentru Star Trek?

Parca pentru seriale CBS si pentru filme Paramount. A fost ceva disputa si a durat ceva timp pana s-au apucat din nou de seriale/filme Star Trek. Plus ca la CBS au avut un CEO idiot care nu vroia sa faca seriale SF.

Nu am vazut decat primul episod din sezonul 4 si l-am lasat pentru ca e catastrofa si din ce am citit e catastrofa pana la sfarsit. Totusi vesti "bune" au anuntat sezonul 5! Astia arunca bani pe geam numai sa faca seriale slabe si pline de mesaje woke.

#1061
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,176
  • Înscris: 08.01.2021
Eu n-am reușit sa vad niciun sezon pana la sfarsit. Extrem de slab și de tras de par, dincolo de partea de PC. Povestea in sine e slaba.


#1062
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004

 tar1901, on 19 iunie 2022 - 09:10, said:



Parca pentru seriale CBS si pentru filme Paramount. A fost ceva disputa si a durat ceva timp pana s-au apucat din nou de seriale/filme Star Trek. Plus ca la CBS au avut un CEO idiot care nu vroia sa faca seriale SF.

Nu am vazut decat primul episod din sezonul 4 si l-am lasat pentru ca e catastrofa si din ce am citit e catastrofa pana la sfarsit. Totusi vesti "bune" au anuntat sezonul 5! Astia arunca bani pe geam numai sa faca seriale slabe si pline de mesaje woke.

Când servește scopul potrivit, primește finanțare fără discuție, oricât e nevoie.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate