Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Star Trek: Discovery (2017)

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
1075 replies to this topic

#1027
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,328
  • Înscris: 22.10.2007
Spoilers ahead:
Am vazut episodul 5 si mi-au ramas niste chestii in cap: serialul e atat de inclusive incat in tot episodul nu apare nici un barbat alb hetero, asta dupa ce in ep 4 au avut un exemplu de toxic masculinity, Saru nu se pune pt ca nu e om.
Echipajul de pe punte e complet inutil, cu mici exceptii, daca nu primesc ordine stau ca niste marionete si nu au idei, gandiri proprii sau sugestii, totul se invarte in jurul lui Michael.
Desi ar trebui sa fie din viitor Michael foloseste un limbaj prea din zilele noastre si prea “blackaneese”/de strada.
Stamets la fel.
Desi federatia din perioada temporala originala e o structura semi-militara, iar cei ce ajung in puncte cheie ar trebui sa fie cam cei mai buni din toate punctele de vedere, sunt toti instabili emotional si totul e despre sentimente, inclusiv nava are acum sentimente.

Si ar mai fi cateva…

Edited by _-livio-_, 24 December 2021 - 14:44.


#1028
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,644
  • Înscris: 23.10.2006
Astept cu nerabdare sa incepa si nava sa planga si sa apeleze la psiholog, eventual in mijlocul unei crize majore.Posted Image  Inca serial care devine greu de digerat. Echipajul ar trebui sa ajunga la terapie in grup si adusi altii, care sa fie beton din punct de vedere psihic.

#1029
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

View Post_-livio-_, on 24 decembrie 2021 - 14:42, said:

inclusiv nava are acum sentimente.



hai sa nu exageram...totusi nava are incorporata nush cati petabiti de date din entitatea aia planeta de s-a dezintegrat si s-a "mutat" cat a reusit pe discovery. practic nava in sine acum e o entitate.

Edited by VipeR85, 24 December 2021 - 23:20.


#1030
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,328
  • Înscris: 22.10.2007
Unde e exagerarea? Ai vazut sfarsitul unde navei ii parea rau dupa cei ce murisera?

#1031
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,374
  • Înscris: 15.11.2005

View Postbaribalu, on 24 decembrie 2021 - 20:41, said:

Astept cu nerabdare sa incepa si nava sa planga si sa apeleze la psiholog, eventual in mijlocul unei crize majore.Posted Image  Inca serial care devine greu de digerat. Echipajul ar trebui sa ajunga la terapie in grup si adusi altii, care sa fie beton din punct de vedere psihic.
mai curand scenaristii...
am renuntat de mult la mizeria asta de serial dar imi place ce citesc pe aici:)

#1032
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,644
  • Înscris: 23.10.2006

View Postbaribalu, on 24 decembrie 2021 - 20:41, said:

Astept cu nerabdare sa incepa si nava sa planga si sa apeleze la psiholog, eventual in mijlocul unei crize majore.Posted Image  Inca serial care devine greu de digerat. Echipajul ar trebui sa ajunga la terapie in grup si adusi altii, care sa fie beton din punct de vedere psihic.

Am anticipat din pacate ceea ce a urmat... Am vizionat aseara ep.6, mai era putin si claca nava.Posted Image  Renunt la serial, devine din ce in ce mai inervant, Toti sufera, mai ceva ca intr-o telenovela. Vreau sa vad un serial SF ca pe vremuri, nu unul cu distrusi emotional.

#1033
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
Am inceput si eu sezonul 4... incerc sa nu citesc pe-aici, ca sa nu ma descurajez. Se pare ca au fost foarte atenti la critici, in particular ca insista prea mult pe Burnham, si... mda, restul sunt de decor.
Apropo, la discursul de la redeschiderea Academiei... se aplauda singura? Pe bune?

#1034
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
In continuare toti se comporta ca niste adolescenti emo tembeli (scuzati limbajul).
In continuare vorbesc pentru a se auzi vorbind. Au pare-se norma la cuvinte, dar nu si la idei.

#1035
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
Episodul 2. Burnham salveaza situatia din nou. Aplauda astia mai ceva ca romanii in avion la aterizare.

#1036
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
mi-e neclar unde a plecat roscata rotunda care bifa casuta cu "body positivity" ...stie cineva?

#1037
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
e la academie...si-a descoperit valentele de educatoare sexy

#1038
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,505
  • Înscris: 05.11.2009

View PostVipeR85, on 17 ianuarie 2022 - 19:24, said:

e la academie...si-a descoperit valentele de educatoare sexy

la catedra de nutritie cumva?

#1039
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Vazut episodu 7 ... infiorator

#1040
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 15.05.2018

View Postvanitty, on 17 ianuarie 2022 - 22:44, said:

la catedra de nutritie cumva?

Tilly e mai slaba de cat Burnham acum, a fost la sala ca are ceva muschi si vrea sa infiga un cutit in spate cam la toti care au grad mai mare decat ea, cel putin Tilly din dark-universe. Nu ma refer la cea din Discovery ca am abandonat serialul dupa primul episod din sezonul asta.

Au facut-o pe Tilly personaj negativ in Star Trek Online si au trimis-o la sala de sport. Daca suporterii de "body-positivity"(parca asa le spune la activistii pentru obezitate) au sa vada noile episoade care au aparut acum in joc precis au sa faca scandal.

#1041
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,328
  • Înscris: 22.10.2007
Mie mi se pare ca s-a cam rotunjit michael, poate e gravida, parca o si cam filmeaza din unghiuri ce ascund burta.

#1042
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,594
  • Înscris: 14.10.2004
Am reusit sa ajung la zi vazand pe derulare 5 sau 6 episoade nu mai tin minte exact ca a durat cu totul 40-45 minute.
Este incredibil cat de slab este sezonul 4 si nu numai.
Maxima penibilitate in ultimul episod sa te strofoci maxim sa fie in permanenta in cadru mai multi actori de culoare decat cei albi.Posted Image

De data asta am sters definitiv din lista serialul este mult prea mult orice pentru om de bun simt.

Edited by xymzar, 06 March 2022 - 16:16.


#1043
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,127
  • Înscris: 10.03.2012
Eu urmaresc Star Trek:Enterprise din 2004 unde capitan este Jonatan Archer

#1044
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
Se ating noi limite de toleranta :/
A inceput si Picard, care pun pariu ca va muta linia suportabilului.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate