Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Păreri despre azerty.

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
gabytodoran

gabytodoran

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 08.06.2015
Salut am tot căutat pe net in ultima perioadă și am găsit cea mai buna oferta la un produs pe site-ul celor de la azerty . Așa că aș vrea să aflu niste păreri în privința modului în care se comporta aceștia cu, clienții mai mult 'aftersale' in caz că va trebui să mă folosesc de garanție .

Edited by gabytodoran, 18 May 2017 - 09:35.


#2
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Sau poate va trebui sa te folosesti de garantie.

#3
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Magazinul Azerty a fost preluat de cel.ro

#4
cezarmed2

cezarmed2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 11.12.2014
Da, este al cel.ro. Nu îl recomand nici celui mai mare dușman.

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
serviciile postvanzare sunt ca si inexistente daca stai sa citesti reviewurile de pe google

Edited by gumball3000, 18 May 2017 - 09:51.


#6
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010
Nu e chiar asa, am cumparat destule produse de la ei si am beneficiat si de garantie.

#7
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Eu am cumpărat de la ei de multe ori, chiar și a doua imprimantă, pe care am înlocuit-o la un service agreat de HP.

#8
cezarmed2

cezarmed2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 11.12.2014
Ai spamat mesajul asta pe toate topicurile. Nu se sesizează niciun moderator?

Edited by cezarmed2, 18 May 2017 - 11:54.


#9
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

View Postcezarmed2, on 18 mai 2017 - 09:47, said:

Da, este al cel.ro. Nu îl recomand nici celui mai mare dușman.

Eu de exemplu am cumparat un mouse ASUS de la Mediadot.
Dupa dizolvarea Mediadot a aparut Cel.ro.De asemenea a aparut si defectiunea la mouse-ul meu.In decurs de o saptamana,nu exagerez cu nimic (pot dovedi prin corespondenta purtata Posted Image ) am avut banii in cont,mouse-ul nefiind disponibil pe piata la ora respectiva.
Acuma eu ce sa zic?Sa recomand cu doua maini firma?Fiecare face cum doreste.

#10
cezarmed2

cezarmed2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 11.12.2014

View Postadisz, on 18 mai 2017 - 12:09, said:


Eu de exemplu am cumparat un mouse ASUS de la Mediadot.
Dupa dizolvarea Mediadot a aparut Cel.ro.De asemenea a aparut si defectiunea la mouse-ul meu.In decurs de o saptamana,nu exagerez cu nimic (pot dovedi prin corespondenta purtata Posted Image ) am avut banii in cont,mouse-ul nefiind disponibil pe piata la ora respectiva.
Acuma eu ce sa zic?Sa recomand cu doua maini firma?Fiecare face cum doreste.
Nu ma interesează atât timp cât eu am avut parte de neseriozitate și  probleme.

#11
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,365
  • Înscris: 25.04.2007
Cel este un magazin foarte bun. Cumpar de la ei de cand erau in Cotroceni, cred ca de peste 10 ani si n-am avut niciodata vreo problema, nici cu livrarea nici cu garantiile si chiar am avut obiecte defectate in garantie. Ori mi-au reparat sau schimbat obiectele ori mi-au dat banii. Nu te lua dupa tot felul de frustati ca n-au fost serviti rapid de black friday, sau ca li s-a spus ca nu mai e pe stoc un obiect comandat la un pret foarte mic sau au adus in garantie un obiect cu un defect dubios ori n-au respectat regulile de returnare, dupa cum am vazut ca sunt plangerile de pe price.ro. Si mai tine cont ca cei multumiti nu-si pierd vremea sa-si exprime acest sentiment pe aceste clasificari ale magazinelor.

#12
cezarmed2

cezarmed2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 11.12.2014

View PostCousteau, on 18 mai 2017 - 14:53, said:

Cel este un magazin foarte bun. Cumpar de la ei de cand erau in Cotroceni, cred ca de peste 10 ani si n-am avut niciodata vreo problema, nici cu livrarea nici cu garantiile si chiar am avut obiecte defectate in garantie. Ori mi-au reparat sau schimbat obiectele ori mi-au dat banii. Nu te lua dupa tot felul de frustati ca n-au fost serviti rapid de black friday, sau ca li s-a spus ca nu mai e pe stoc un obiect comandat la un pret foarte mic sau au adus in garantie un obiect cu un defect dubios ori n-au respectat regulile de returnare, dupa cum am vazut ca sunt plangerile de pe price.ro. Si mai tine cont ca cei multumiti nu-si pierd vremea sa-si exprime acest sentiment pe aceste clasificari ale magazinelor.
Nu e prea mare efortul?

#13
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
Si marketonline.ro este luat de cel.ro. Am avut un telefon de la ei, s-a stricat dupa 1,5 ani si mi l-a schimbat service-ul de la Quick...le cu unul nou. Stiu ca sunt multi care se plang, dar eu nu am avut probleme. De la cel.ro am luat un cartus de imprimanta aftermarket si a fost ok.

#14
sergiu_psc

sergiu_psc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 08.01.2008
Ca experienta cu cel.ro eu am fost multumit de serviciile lor, am avut o problema cu un produs si mi s-au returnat banii pe el. In rest am citit pe net mai multe pareri negative despre ei.

#15
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Acum depinde cu ti-i norocul, pentru produsele care ofera producatorul certificat de garantie, nu are nicio treaba ce-ul.
Spre exemplu eu am cumparat monitor Dell de la germanos, garantia mi-a fost asigurata de dell romania, in locul monitorului defect mi-au trimis unul de zici ca au jucat fotbal cu el.
Apoi pe mail mi-au spus ca asta e politica lor, nu le repara, le inlocuiesc cu altele refurbished, ce sa mai faca germanos aici?

Forumul Softpedia - Cel.ro - pareri
Teapa magazin online cel ro (SC Corsar Online S.R.L.)
CEL.ro reviews - Bad 1.3
cel.ro - comentarii
CEL.ro, o țeapă n-a omorât pe nimeni…
Cautare Google cu cele mai recente tepe date de cel.ro

Consider ca nu are rost sa mai continuam cu topicul de aici, deja exista unul despre corsar online srl, alias cel.ro, marketonline.ro, azerty.ro, mediadot.ro, dc-shop.ro

Edited by gumball3000, 18 May 2017 - 16:43.


#16
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Am cumparat de la Azerty numai lucruri marunte, care nu necesita garantie.  Nu stiu cum e cu garantiile.  Nu sunt cu mult mai ieftini decat ceilalti.. de fapt e o piata controlata de cativa...

Daca as putea, as interzice prin lege magazinele online care ridica probleme clientilor cu garantia.  Primul pe lista de inchidere ar fi E-mag cu Depanero cu tot. Trimisi toti la sapa.

Edited by rosix, 18 May 2017 - 21:27.


#17
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postrosix, on 18 mai 2017 - 21:26, said:

Am cumparat de la Azerty numai lucruri marunte, care nu necesita garantie.  Nu stiu cum e cu garantiile.  Nu sunt cu mult mai ieftini decat ceilalti.. de fapt e o piata controlata de cativa...

Daca as putea, as interzice prin lege magazinele online care ridica probleme clientilor cu garantia.  Primul pe lista de inchidere ar fi E-mag cu Depanero cu tot. Trimisi toti la sapa.

Sa inchizi emag-ul in Romania e ca si cum ai inchide Amazon-ul pe glob.

#18
iulian0512

iulian0512

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 756
  • Înscris: 03.01.2010

View PostIon_de_la_Raion, on 19 mai 2017 - 09:57, said:


Sa inchizi emag-ul in Romania e ca si cum ai inchide Amazon-ul pe glob.
iese lumea in strada

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate