Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Pareri achizitie telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
Vimpely

Vimpely

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.05.2017
Salutare! Doresc sa cumpar un Samsung Galaxy S7 edge, preturile difera de la magazin la magazin. Ma tenteaza saiturile gen amazon.de sau .it (depinde de pret, pe uk este mai scump),  dar si magazine romanesti din motorul de cautare price.ro (Gsm-one.ro, Your Phone.ro, Telefonultau.eu, etc).
Magazine gen Altex, Emag, au preturi mult prea mari 2900 lei fata de 2350 lei cat sunt in alte magazine, iar la Orange si alti operatori de telefonie preturile sunt 2700-2800 (nu-mi permit un abonament mare pe luna pentru a beneficia de o reducere mai mare la telefon).
Ar mai fi saiturile gen olx, nu stiu ce sa zic...nu am cumparat niciodata de acolo.
Problema este ca am o teama daca este bine sa-l cumpar de acolo, legat de garantie, plata, aspectul telefonului, sa nu aiba probleme, faptul ca nu-l pot vedea inainte de al cumpara, etc.
Daca poate cineva sa ma ajuta cu o parere/informatie.
Multumesc !.Posted Image

Edited by Vimpely, 18 May 2017 - 08:45.


#2
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 02.01.2008
urmareste resigilatele de la emag, macar ai garantie si/sau il poti returna daca are probleme...
zilele trecute era unu la aprox 2200 ron, acum vad ca este unu la 2340

#3
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Salut,

Cel mai bun pret cred ca o sa-l gasesti daca urmaresti pe olx.ro sa apara unul care a fost luat la prelungire de abonament sau primit cadou, etc.... Atata timp cat este doar desigilat, insa are cutie cu toate accesoriile si factura si garantia este ok pentru tine. Din ce am vazut pe olx gasesti si la 2000 de lei unul....

Bafta

#4
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 02.01.2008
In legatura cu telefoanele luate de la operatorii de telefonie, garantia e ok atata timp cat telefonul nu trebuie inlocuit sau dat banii inapoi ... uite ce spunea orange_helper pe un thread..

View PostOrange_helper, on 17 mai 2017 - 09:37, said:

Salut,
Garantia este nominala. Oricine poate preda telefonul in Service pentru reparatii, insa in cazul in care primeste decizie de inlocuire/storno, doar persoana specificata pe factura de achizitia poate beneficia de aceasta.
O zi buna,
Orange Helper


#5
Vimpely

Vimpely

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.05.2017

View Post4ndr3i-13, on 18 mai 2017 - 08:54, said:

urmareste resigilatele de la emag, macar ai garantie si/sau il poti returna daca are probleme...
zilele trecute era unu la aprox 2200 ron, acum vad ca este unu la 2340
Acolo cred ca este vorba de noroc si bataie de cap/timp pierdut, daca cumva primesti unul cu probleme sau cu zgarieturi...(ma gandesc ca nu degeaba le returneaza lumea)

View Postsnapydj, on 18 mai 2017 - 09:07, said:

Salut,

Cel mai bun pret cred ca o sa-l gasesti daca urmaresti pe olx.ro sa apara unul care a fost luat la prelungire de abonament sau primit cadou, etc.... Atata timp cat este doar desigilat, insa are cutie cu toate accesoriile si factura si garantia este ok pentru tine. Din ce am vazut pe olx gasesti si la 2000 de lei unul....

Bafta

Da am sa urmaresc olx, dar sunt unele persoane care le-au cumparat din UK si le revand in tara, telefoanele fiind sigilate sau desigilate. Am vazut preturi bune acolo la cele sigilate, dar oare este ok ?
As prefera unul sigilat (scapi de unele probleme ma gandesc).

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Cauta sa vezi si ce probleme pot sa apara in timp (de exemplu casca pentru convorbiri, microfon, ecran), si intreaba la Samsung Romania daca cele din UK au garantie valabila la service-urile Samsung din Romania.

Nu de alta, dar de multe ori garantia e valabila in service-urile Samsung doar la produsele cumparate din tara.

Edited by Hider141, 18 May 2017 - 09:54.


#7
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006

View PostVimpely, on 18 mai 2017 - 09:48, said:

Acolo cred ca este vorba de noroc si bataie de cap/timp pierdut, daca cumva primesti unul cu probleme sau cu zgarieturi...(ma gandesc ca nu degeaba le returneaza lumea)


Da am sa urmaresc olx, dar sunt unele persoane care le-au cumparat din UK si le revand in tara, telefoanele fiind sigilate sau desigilate. Am vazut preturi bune acolo la cele sigilate, dar oare este ok ?
As prefera unul sigilat (scapi de unele probleme ma gandesc).

Găsești și sigilate luate la prelungire. In ce rețea ești ?

#8
Vimpely

Vimpely

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.05.2017

View PostHider141, on 18 mai 2017 - 09:53, said:

Cauta sa vezi si ce probleme pot sa apara in timp (de exemplu casca pentru convorbiri, microfon, ecran), si intreaba la Samsung Romania daca cele din UK au garantie valabila la service-urile Samsung din Romania.

Nu de alta, dar de multe ori garantia e valabila in service-urile Samsung doar la produsele cumparate din tara.
As sa verific, multumesc.

View Postsnapydj, on 18 mai 2017 - 10:03, said:

Găsești și sigilate luate la prelungire. In ce rețea ești ?
Orange

#9
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Salut,

Uite asta - https://www.olx.ro/o...html#8f72acac79
Daca esti si din Bucuresti e mai perfect.

#10
Vimpely

Vimpely

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.05.2017

View Postsnapydj, on 18 mai 2017 - 10:26, said:

Salut,

Uite asta - https://www.olx.ro/o...html#8f72acac79
Daca esti si din Bucuresti e mai perfect.
Foarte buna oferta dar nu sunt din Bucuresti :(

#11
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006

View PostVimpely, on 18 mai 2017 - 11:16, said:

Foarte buna oferta dar nu sunt din Bucuresti :(
Pai nu e problema nici așa nu? Suna și sa ți-l pună pe curier cu verificare.

#12
Vimpely

Vimpely

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.05.2017

View Postsnapydj, on 18 mai 2017 - 11:20, said:

Pai nu e problema nici așa nu? Suna și sa ți-l pună pe curier cu verificare.

Da chiar acuma imi facui cont, multumesc mult. Zici ca ar fi total safe telefonul ?

#13
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Post4ndr3i-13, on 18 mai 2017 - 08:54, said:

urmareste resigilatele de la emag, macar ai garantie si/sau il poti returna daca are probleme...
zilele trecute era unu la aprox 2200 ron, acum vad ca este unu la 2340

http://www.emag.ro/t...BBM/#resigilate

Da, au preturi foarte bune. Uita-te sa vezi ce pret are acest s3 neo resigilat.

#14
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 02.01.2008
eu nu stiu ce vrei sa demonstrezi...
intr-adevar mai sunt produse vechi in stoc si nu inteleg de ce nu le scot

dar sunt si oferte ok, sa iei un s7 edge la 2200 resigilat, cu garantie 2 ani si cu posibilitatea returnarii mie mi se pare ok, decat sa iau de pe olx cu garantie la orange pe numele titularului de contract si daca primesc negatie la service sa ma uit la stele, ca nu se poate inlocui telefonul sau nu se pot returna banii decat titularului

e doar parerea mea, dar cand sunt produse scumpe eu unul nu as lua de pe olx si apoi daca produsul are probleme practic sa pierd toti banii

#15
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,449
  • Înscris: 26.02.2012

View Postsnapydj, on 18 mai 2017 - 10:26, said:

Salut,

Uite asta - https://www.olx.ro/o...html#8f72acac79
Daca esti si din Bucuresti e mai perfect.
64gb? Exista cu 64 la noi in Ro oficial?

Cauta pe olx sigilat cu garantie adica factura de la un magazin serios.

#16
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Normal ca exista de 64.

Orange nu e magazin serios ? :))

#17
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,449
  • Înscris: 26.02.2012
Poti sa arati S7 edge de 64gb la orange?

#18
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Crezi ca ce au in stoc magazinele orange din toată țara asta apare și online ? Dacă verifici online doar gold apare disponibil de 32 gb. Crezi ca falsifica cineva facturi și garanții de la orange ?!
Fiți serioși oameni buni, pe ce lume trăiți ?

PS: garanția nu contează pe ce nume e sau factura, când mergi cu telefonul sa îl lași in service. Îți ia datele tale și număr de telefon și te suna când sa mergi după el!


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate