Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Ajutor referat.

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 21.03.2016
Argumentati pro sau contra urmatoarea afirmatie:
"Noi luam aceste adevaruri ca evidente,si anume ca oamenii au fost creati egali(...)Visez ca intr-o zi cei patru copii ai mei vor trai intr-o natiune in care nu vor fi judecati, dupa culoarea pielii, ci dupa caracterul lor"
28 august 1963 - Martin Luther King

Afirmati sau infirmati urmatorul enunt:
"Pedeapsa cu moartea este o barbarie"
Tzvetan Todorov, Omul dezrădăcinat

#2
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Pedeapsa cu moartea , ar fi foarte bine-venita in multe cazuri . Vad ca nu se vrea a lua exemplu de la Vlad Tepes . Cineva ucide , i se da 25 de ani de detentie , pe banii romanilor , iese in 10 ani , si mai ucide o data .Intr-o viata  poate face chestia de 3-4 ori . Asa ca nu mi se pare o barbarie . Dimpotriva.

#3
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
or fi fost ei oamanii creati egali,doar ca unii au fost mai egali decat altii.aici e mult necunoscut,cine e creatorul?daca e dumnezeu a creat doar doi,si aia inegali.daca e natura sigur nu a avut nici un stres legat de egalitate.cat despre pedeapsa cu moartea de ce ar fi inumana?

#4
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
E o diferenta intre "oamenii au fost creati egali" si "oamenii au oportunitati egale"/ Daca prima varianta clar nu e adevarata, a doua ar trebui sa fie adevarata, dar in realitate conteaza foarte mult daca taica-tu are milioane de euroi sau daca e asistat social. Teoretic in al doilea caz tu trebuie sa muncesti mult mai mult ca sa-ti schimbi statutul, si nu e sigur ca vei reusi. Dar daca taticu' e plin de bani si-ti cumpara un Bugatti, ai sanse mari sa fituiesti averea lui in 5 ani si apoi sa fii muritor de foame, cu dezavantajul ca nu stii sa faci absolut nimic :P

#5
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004
Oameni buni, initiatorul nu va cere o parere personala, va cere sa-i faceti un referat (sau o bucata de referat), ca-i trebe si lui la scola. Posted Image

Edited by gabyxm, 18 May 2017 - 08:42.


#6
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
pai,noi nu suntem la scoala,referatul sa-l faca el,da sa nu se ia dupa ale noastre pareri

#7
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004
Pai nu asa, ca asa nu vrea! Tu ce-ti inchipui ca el deaia s-a nascut sa-l faca astia sclav la scoala?
Faceti voi referatu si daca trebuie si sustinut rezolvam cumva si ma duc io in locul lui.

#8
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
eu am facut pentru fiu-miu ceva de genul,foarte bine documentat,lucrare laudata la scoala....asta doar pana a fost si el intrebat despre cele scrise si nu a stiut sa spuna o boaba,nicii macar sa citeasca ce scrisesem nu l-a dus mintea

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate