Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

ANCOM: Numarul de abonamente de telefonie mobila a depasit

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postjohn1980, on 18 mai 2017 - 15:26, said:

Şi deci când era Dialog sau Connex româneşti aveai telefon cu disc?

Da-mi te rog o lista sau macar citeva telefoane folosite pe retelele Dialog si Connex care erau facute in Romania. Multumesc.

#20
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Daca o dati iarasi in balarii o sa cer sa inchida topicul:)

#21
crocodildundee2007

crocodildundee2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 26.11.2007
io zic sa transformam topicul in curs de gramatica pentru a putea intelege ce vor sa spuna/exprime unii de pe aici

#22
john1980

john1980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 01.05.2017

View Postf300, on 18 mai 2017 - 19:39, said:

Da-mi te rog o lista sau macar citeva telefoane folosite pe retelele Dialog si Connex care erau facute in Romania. Multumesc.
vorbeam de proprietarul şi actionariatul frmelor respective. Trebuie să desenez? Erau o parte facute si-n Ungaria si o perioada nokia era si la cluj

Iar tu gotyc ce ai vrut sa subliniezi cu topicul facut dupa o stire?
Doreai cuvinte de laudă sau cuvinte de critica?

Altii doreau laude ptr Digi (si ungaria)?

Comunicatiile sunt o infrastructura de baza pt o tara independenta, in cazul unui razboi esti falit, faptul ca ele sunt instrainate sau apartin altora 100% nu este imbucurator, ca si cu padurile sau petrolul. Punct.

Iar unii au o mare afinitate si simpatie ptr compania maghiara () ce detine o buna parte din comunicatiile din romania, desi ei poarta banderole nationaliste tricolore. Practic dai banii la "dusman" si la reginul autoritar al lor care-i si prieten cu rusii fara sa fi constient.

Am vrut doar sa deschid un ochi unora, ca de baliverne si contre cu cate miliarde de minute si TB de net gratis ofera unii si altii suntem satui. Intradevar peste 40% din beneficiile cartelei sau abonamentului nu le consuma nimeni si se pierd

Eu sunt pe cartela demult si ma bucur ca abonamentele au depasit cartelele, asta e un semn ca lumea s-a mai cizelat

Edited by john1980, 18 May 2017 - 20:34.


#23
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postjohn1980, on 18 mai 2017 - 20:31, said:

vorbeam de proprietarul și actionariatul frmelor respective. Trebuie să desenez? Erau o parte facute si-n Ungaria si o perioada nokia era si la cluj

Cred ca nu mai stii despre ce vorbeai. Uite ca iti desenez in caz ca ai uitat:

View Postjohn1980, on 17 mai 2017 - 18:12, said:

China trage foloasele hardwarelui adică aparatelor.

Din cite stiu Ungaria nu a fost niciodata parte din Romania (cel putin nu de cind exista telefoane) si oricum te plingeai ca nu-i bine daca ajunge ceva si pe la unguri.
Iar faza cu Nokia la Cluj a fost la muuuuuulti ani dupa Connex si Dialog. Au fabricat cumva si o masina a timpului sa trimita niste telefoane in trecut?

#24
john1980

john1980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 01.05.2017
Greu greu cu poeţii şi actorii pt că nu au nici viziune nici calcule ci doar papagal cu care fac analize strict gramaticale ca să ducă în derizoriu orice subiect.
Unde dai şi unde crapă. Deaia România e aşa. Bucurati-va că în curând nici străzile nu vor mai fi ale voastre, aţi dat padurile, petrolul, aurul, telecomunicaţile, terenurile şi acum unele le vreţi inapoi.

Dacă dimineaţă bagă pe feisbuc careva o ştire că telecomunicaţiile sunt baza unei tări şi sunt de siguranţă naţională şi trebuie să fie naţionale vă văd în 2 săptămâni la petiţie ca şi cu pădurea.

De ce să facă ungaria parte din românia, sunt împreuna in UE adică o ţara mai mare,  fac parte una din alta avand şi amestec de populaţie, sunt ca 2 judeţe ale uniunii statale federale europene.
O fi bine că ajunge ceva şi pe la unguri, eu nu mă plâng ci alţii, ba de Orban ba de ruşi.
Ziceai că desenezi, ai uitat.
Subiectul favorit tututror "prutenilor" reîncarnaţi "plingeai" -ai scris, dar corect este "plângeai", s-a trecut la scrierea cu "â" in loc de "î" in interiorul cuvântului de vreo 26 de ani, deci nici gramatica românască nu o studiaţi şi nu sunteţi la curent cu noile inovaţii lexicale şi morfosintactice, ce să mai zic de engleză sau maghiară.

N-are rost să mai uzez tastatura

Edited by john1980, 18 May 2017 - 22:40.


#25
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
edit: deleteme and don't feed the troll.

Edited by f300, 19 May 2017 - 06:28.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate