Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Operatie ruptura ligament

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
MisuFoarfeca

MisuFoarfeca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 19.03.2017
Buna ziua.
La un joc de fotbal, am fost impins si am auzit o trosnitura la genunchi. Doctorul suspecteaza o ruptura de ligament incrucisat. Abia am facut RMN-ul si urmeaza sa aflu rezultatul in cateva zile.

In caz de operatie, va acoperi asigurarea medicala(de la munca) costurile operatiei?
In caz ca nu, are vreun sens sa cer celui care m-a impins sa acopere 50% din cheltuieli?

Va multumesc.

#2
Arader

Arader

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 16.01.2011
Nu mai bine astepti tu diagnosticul medicului? Ce sens are sa postezi informatii complete formulate hilar?
De unde vrem sa stim noi ce acopera asigurarea medicala incheiata de angajatorul tau? De ce nu contactezi departamentul de resurse umane sau medicul unitatii daca aveti?

Ma indoiesc ca cel care te-a impins a facut-o cu rea credinta. Poti incerca sa discuti cu el in cazul in care nu ti-ar acoperi polita ta de aigurare medicala insa accidente din astea se mai intampla, e cam deplasat sa dai vina pe el atat timp cat ai jucat fotbal cu buna stiinta.

Fara sa te jignesc, pari cam tilicar de felul tau prin felul cum pui problema.

Edited by Arader, 17 May 2017 - 09:34.


#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View PostMisuFoarfeca, on 17 mai 2017 - 09:27, said:

In caz de operatie, va acoperi asigurarea medicala(de la munca) costurile operatiei?
Nu stiu prea multe detalii, dar logica imi spune ca asigurarea respectiva acopera doar incidente petrecute la locul de munca, sau care au legatura directa cu serviciul.

Edited by Hider141, 17 May 2017 - 09:37.


#4
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Oare la box daca adversarul iti rupe buza sau iti umfla ochiul, poti sa-l dai in judecata pentru agresiune fizica ?

Oricum, dupa nickname, tu esti ala care intra prin forfecare la adversar. Bine ca nu te cheama Puiu Coasa.

Edited by Ion_de_la_Raion, 17 May 2017 - 09:39.


#5
MisuFoarfeca

MisuFoarfeca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 19.03.2017
Puteti inchide.
Multumesc

Puteti inchide.
Multumesc

#6
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010

View PostHider141, on 17 mai 2017 - 09:37, said:

Nu stiu prea multe detalii, dar logica imi spune ca asigurarea respectiva acopera doar incidente petrecute la locul de munca, sau care au legatura directa cu serviciul.
N-are treaba cu munca asigurarea in sine, ci doar esti asigurat fiindca muncesti. Asta e singura legatura. Un accident la locul de munca se trateaza la fel ca un accident acasa (pentru pacinet); diferenta este ca in primul caz cineva este tras la raspundere, iar in al doilea nu-i pasa nimanui.

#7
Mac_1

Mac_1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 15.05.2017
Si eu am ligamentul ala rupt/deteriorat (nu am mai facut niciun RMN sa vad exact) de cativa ani. Se poate trai fara el. Nu mai pot face anumite piruiete, dar in rest e OK. M-a durut vreo jumate de an si mie cumi mi-e frica de operatiile chirurgicale, faceam RMN de geaba oricum.. Dar ma rog.. asta a fost optiunea mea.

Dar de ce sa-l dai pe ala in judecata? Nu i-a aratat arbitrul galben sau ce?

#8
MisuFoarfeca

MisuFoarfeca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 19.03.2017
Cine a zis ceva de judecata, doamne..
Intrebam daca are rost sa il intreb sa ma suporte financiar.
Stiu ca eu sunt responsabil..ca am intrat pe terenul de fotbal. Dar fara sa fiu impins nu se ajungea aici

Edited by MisuFoarfeca, 17 May 2017 - 22:18.


#9
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
Cand jucam un fotbal impreuna?Am niste julituri proaspete si de abia astept sa ti le imput.Mi-ai deschis apetitul de "imputari" cu tema asta.

Au,mi-am scrantit un deget tastand raspunsul destinat tie.Tu esti de vina,ia sa-mi trimiti asigurarea ta.

#10
MisuFoarfeca

MisuFoarfeca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 19.03.2017
Hai ca o dam in offtopic cu reply-uri impertinente.
TC va rog.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate