Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Verificare masina in Iasi?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ciprian_s13

ciprian_s13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 24.03.2007
Buna seara !

Imi puteti recomanda un service auto in Iasi unde as putea sa verific o masina inainte de a o cumpara .  As fi interesat de un atelier care sa faca un diagnostic cat mai complex ( ex: verificare compresie ) .
Orice parere este binevenita .

#2
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Salut , ar fi bine sa spui cam ce masina ai dori sa o verifici !

Ex : Vinerea trecuta , nasicul mic a cumparat pt amica lui , o Alfa Romeo Mito  2009 1.4 benzina (aspirat) , a platit verificare la reprezentanta Alfa din Bucuresti , noroc ca eram pe telefon si el sub masina ! A avut doar "consumabile" normale , placute frana , ulei , filtre , bielete anti ruliu , masina cu toate facute la reprezentanta ! Piesele au fost comandate , iar sambata "executata" !

P.S.-Am mai scos si bujiile , curatate si reglate , am bagat un spray cleaner pt . "carburator" (era un "sorici" la admisie!) ...totul ca sa nu manace "bataie" acasa (ea a ales masina si culoarea ...rosie) !

#3
C63AMG

C63AMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 21.06.2012
Salut , ar fi bine sa spui cam ce masina ai dori sa o verifici !

tidicristi:Lipsa de ocupatie nu?Ce treaba ai tu cu marca sau ce gen de masina vrea omul sa verifice?Daca stii un service bun ii recomanzi,daca nu te abtii.

ciprian_s13:Cauta pe net un service mare,nu un garaj intr-o curte la Gigel.Un service complet cu tinichigerie-vopsitorie,mecanica,cu stand ITP.Etc si acolo vei face un test complet,o vede si un tinichigiu,un mecanic,un inginer ITP.

#4
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

 ciprian_s13, on 17 mai 2017 - 01:32, said:

Buna seara !

Imi puteti recomanda un service auto in Iasi unde as putea sa verific o masina inainte de a o cumpara .  As fi interesat de un atelier care sa faca un diagnostic cat mai complex ( ex: verificare compresie ) .
Orice parere este binevenita .
Eu te sfatuiesc sa mergi la reprezentanta, daca nu ai reprezentanta pt masina ta, ceea ce ma indoiesc, mergi la Autocenter, gard in gard cu Lidl Canta.

#5
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
”Numai bine” de Autocenter... La cel din valea Lupului s-au ”straduit” acum vreo 2 ani sa- mi scoata/schimbe antigelul vreo 2 ceasuri si nu au reusit... am ajuns la reprezentanta. La cei de langa Lidl - cand am schimbat cauciucurile am observat (eu) ca se rupsese un colier care tinea toba... nu au avut cum sa o prinda.. tot la reprezentanta am ajuns (si am un biet Peugeot...).
Si eu cred ca cel mai sigur e la reprezentanta... greu sa gasesti un service care sa se priceapa la toate marcile!

Edited by T Irina, 17 May 2017 - 09:25.


#6
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Service SCM, intre Kaufland Pacurari si Petrom. Cum treci de poarta mergi inainte, vis-a-vis de spalatorie. Intreaba de Ciprian Zamfir.

#7
ciprian_s13

ciprian_s13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 24.03.2007
Multumesc foarte mult pentru raspunsuri !

Cel mai  probabil voi apela la cei de la reprezentata chiar daca sunt un pic mai sumpi .  

O seara cat mai placuta !

#8
omulbunlatoate

omulbunlatoate

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 01.10.2016
Salut dragi membri ai acestei minunate comunitati,

Am o doleanta la voi. In speta, as dori va rog o recomandare de mecanic auto cu experienta din Iasi la care ati fost personal si ati fost multumiti, pentru a verifica si evalua o masina pe care vreau sa o cumpar
  • Alte intrebari (raspunsuri estimative):
1. Cat costa?
2. Cat dureaza?
  • Story:
Va fi prima mea masina si va fi din grupul VAG cu buget pana in 4500 euro. Ce asteptari am? Sa nu iau masina cu daune/reparatii ascunse, km falsi, probleme complicate si care necesita reparatii costisitoare (mai mari de 100 euro - adica cam atat costa o verificare completa intr-o reprezentata pentru ea).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate