Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Nu vreau chitara

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Sarpele5

Sarpele5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 02.11.2016
Bai, si mie m-au luat acuma 4-5 ani ai mei o chitara, domn'e ca ma apucase pe mine talentul si astea, si de 4-5 ani sta prafuita undeva prin casa...
De ce, te intrebi, oare? Pentru ca ai mei, stii, sunt genul ala de parinti carora le place sa cumpere si cam atat...
In sensul ca niciodata nu m-au dus la lectii de chitara, si eu cand am vazut ca in 2-3 saptamani nu pot sa fac nici 3-4 acorduri bine, am zis da-o dracu de chitara, mi s-a cam luat...Mai ales ca era una clasica,si eu eram "roacher si metalist" la vremea aia si ce sa cant eu Metallica...
Nu stiu, chitara nu e ceva rar si poti sa ii iei oricand, nu de alta da sunt niste bani aruncati daca nu canta la ea :(
Era bine daca era si el rapper, nu ii trebuia mai mult de un laptop/calculator si un microfon la 100 de lei

#20
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postslai, on 16 mai 2017 - 14:43, said:

dar trebuie sa cumpar una.
Ca l-a apucat pe fiumeu dorinta de zdranganeala si mai bine risc acum 200 lei decat sa-mi reproseze peste ani ca i-ám ratat cariera de muzician.

Zi multam ca nu vrea tobe...

#21
sommne

sommne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 31.07.2012
@Sarpele5 Ce-am spus eu în comentariul anterior ? Nici nu trebuie să mergi la cursuri de chitară pentru a învăța lecțiile de bază. Caută acordurile pe internet și exersează în fiecare zi (în special C, G, Dm, Am, F, Em, A, E7, B7, D7, etc.)

Melodii simple și solo-uri pe care le poți încerca singur:
  • A fost odată - Mihai Mărgineanu
  • Astăzi s-a născut Hristos - solo
  • Cântec sfânt - Doi și jumătate
  • Deschide ușa, creștine - colind
  • Doi ochi căprui - Bambi
  • Dunitru' - Fără Zahăr
  • Epilog - Vama Veche
  • Glossa - Mihai Eminescu
  • Here Comes The Bride - solo
  • Iepuraș coconaș - solo
  • Jingle Bells - solo
  • Melc, melc, codobelc - solo
  • Nașul - Nino Rita solo
  • O brad frumos - solo
  • Stejarul - Doi și jumătate
  • Săndel - Fără zahăr
  • Treceți batalioane, române Carpații - Vasile Șeicaru
Și lista poate continua.

#22
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007

View PostdaniMMM, on 17 mai 2017 - 18:45, said:

Zi multam ca nu vrea tobe...

Le-am zis la cunoscuti ca ala care le face cadou la kinderi tobe primeste ban IRL + blăstăm.

#23
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003
Ce adresa ai?

#24
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007

View PostdaniMMM, on 17 mai 2017 - 18:45, said:

Zi multam ca nu vrea tobe...
a vrut, anul trecut era in a 8-a si voia trupa cu vreo 3 colegi. nu era clar care si la ce canta, el varia intre tobe si chitara bas.
l-am amanat, ca sa vad rezultatele de admitere la liceu, cand rezultatele au fost excelente, am mai tras de timp, si evident, vacanta, apoi un colectiv nou la liceu, s-a cam spart gasca de facea trupa aia. asa ca am scapat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate