Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Căsuța P+1 București​

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
r_o_n_i

r_o_n_i

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.10.2010
Am reusit si am strans toate avizele, am depus la primarie pentru AC Posted Image . In decembrie sper sa o elibereze si in primavara de cum permite timpul sa incep demolarea si constructia. Acum problema mea e alta: Cum gasesc un constructor serios cu care sa ma inteleg sa incep treaba in primavara?

#20
xjl

xjl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 21.07.2013

View Postr_o_n_i, on 13 noiembrie 2017 - 15:08, said:

Am reusit si am strans toate avizele, am depus la primarie pentru AC Posted Image . In decembrie sper sa o elibereze si in primavara de cum permite timpul sa incep demolarea si constructia. Acum problema mea e alta: Cum gasesc un constructor serios cu care sa ma inteleg sa incep treaba in primavara?
Din recomandari.

#21
danmannx

danmannx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 03.08.2007
Un pod inalt pentru spatii tehnice????

#22
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015
Recomandari de la prieteni/cunostinte sau mergi in zona unde construiesti sau in zone alaturate si vezi unde sunt santiere - stai de vorba cu beneficari, stai de vorba cu constructori - vezi cum lucreaza. Mai bagi o intrebare pe forum, mai poti culege si de aici recomandari. Fa-ti temele cat de cat, sa ai habar ce contine proiectul, sa ai habar despre ce se face si ce nu se face pe santier, un constructor experimentat isi da seama cand are de-a face cu un beneficiar habarnist si poate sa traga de pret sau mai apoi sa inceapa sa ceara bani in plus pentru lucruri pentru care in mod normal nu ar trebui sa ceara.

Cat despre intrebarea cealalta: ai amprenta 60mp, deci scd = 120, eu am vreo 300 cu tot cu beci si terasa, fier am avut in proiect 9500 kg. You do the math. La mine nu e sistem pe cadre, e zidarie portanta. Chiar si comparand cu proiecte mai "de bucuresti" unde vad ca se merge pe cantitati mari de fier, e destul de mult ce ai. Asta nu inseamna sa te apuci cu constructorul sa ciopartesti proiectul si sa tai din fier de unde ai chef, inseamna sa mergi la un verificator ales de tine sau chiar sa nu tii cont de ce scriu eu aici (doar sunt un utilizator oarecare, nu detin cunostine in domeniu, sunt beneficiar ca si tine si se prea poate sa scriu prostii).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate