Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

CD player

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
diana_i_d

diana_i_d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 13.10.2009
Buna!
Baietelul meu de un an jumate e innebunit dupa muzica, dar pentru ca as vrea sa reduc cat mai mult timpul petrecut in fata ecranelor, as vrea sa ii cumpar un CD player. Mi-as dori sa aiba port USB, radio, sa citeasca MP3 (preferabil pe foldere) si sa scoata un sunet decent. Daca nu cer prea mult, poate afisa si numele melodiilor. Aveti asa ceva? Ce ati recomanda, intr-un buget de 300RON?
Multumesc!

#2
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,780
  • Înscris: 06.09.2004
:lol:   tu ai citit partea in care baiatul are un an jumate?

on-topic, cam orice combina ieftina indeplineste cerintele. uite primul ex luat la plezneala de pe emag: http://www.emag.ro/m...2/pd/DBH58BBBM/ . vad ca are si review-uri destul de bune    :)

Edited by born2lose, 15 May 2017 - 17:18.


#3
diana_i_d

diana_i_d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 13.10.2009

View Postcolombo2003, on 15 mai 2017 - 16:49, said:

Si ce te face sa crezi ca va renunta?
Iti spun eu ce o sa se intample: va folosi scula (desi asta putea sa o facai si de pe telefon, radio, combina audio etc) si... se va juca pe calculator. Imbina astfel ambele "pasiuni".
Ar trebui gasita o alta modalitate... O trotineta/bicicleta/role + mp4 player portabil? Astfel macar iese afara, in parc, face miscare si si asculta muzica preferata.
Are un an jumate, in principiu INCA face cam ce il las eu sa faca. Laptopul nu prea il vede deschis si daca il vede inca nu stie ce-i cu el. Iesim si afara cate 3-4 ore pe zi, dar vreau sa asculte muzica numai ca nu la toate device-urile posibile, ca poate totusi reusesc ca la 6 ani sa nu manance doar cu telefonul in fata :(

View Postborn2lose, on 15 mai 2017 - 16:53, said:

Posted Image   tu ai citit partea in care baiatul are un an jumate?

on-topic, cam orice combina ieftina indeplineste cerintele. uite primul ex luat la plezneala de pe emag: http://www.emag.ro/m...2/pd/DBH58BBBM/ . vad ca are si review-uri destul de bune Posted Image
Exact la modelul asta ma uitam inainte sa postez, numai ca am zis sa mai intreb si pe aici inainte sa ma arunc, cam toate electrocasnicele le-am luat pe baza sfaturilor de aici.

#4
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Sa-ti traiasca!
(in adevar, cred ca mi-a scapat partea aia; mea culpa!)

Dar am alta idee, daca imi permiti: decat in cd-player care e mare si fix, de ce nu mai bine o boxa portabila, mica si mobila? Astfel o poti pune cu usurinta in orice camera s-ar afla copilul. Si cu un card SD (sau microSD) sau orice stick pe USB...

#5
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 10.02.2017
Cand incepi sa-i pui copilului in mana device-uri, oricare ar fi ele si orice ar face acestea, adictia este ca si instalata. Parca ar avea e-uri in ele, toate jucarelele astea moderne.
Ii place muzica? Un radio, poate fi el si in combina, este zic eu cea mai convenabila solutie. Vrei sa asculte un anumit gen, atunci combina din link si atat. Cum creste putin si si-a definit genul muzica care ii suna lui bine, se merge cu el la sala/auditie/concert/etc.
Daca prinde gustul sunetului live de calitate, om faci din el/ea!
Cu cat se intarzie raul necesar, vorba vine ca nu am auzit sa fi dat coltul careva fara net, cu atat mai bine. Ochisorii neatinsi de ecrane au sanse mari sa fie viitori ochi curati. Despre minte, nu mai vorbesc.

Edited by addumi, 15 May 2017 - 17:34.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate