Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Sh 3000 euro

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
Wizkhalilff

Wizkhalilff

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.02.2017
Daca ati avea aceasta suma de bani ce masina ati alege in aceasta suma de bani ?
Din punctul vostru de vedere ce masina vi s ar parea cea mai rentabila,fiabila  si relativ ieftin de intretinut ?
Am tot cautat pe forumuri si am citit o gramada de topicuri dar tot nu stiu ce as putea alege .
De preferat benzina fiindca nu o sa fac mai mult de 20-25.000 km (,o sa l folosesc 99% din timp in Bucuresti )si ceva din clasa mica,nu conteaza daca are 4 sau 2 usi..
Multumesc

Edited by Wizkhalilff, 15 May 2017 - 15:04.


#2
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,864
  • Înscris: 17.02.2016
https://www.olx.ro/o...7d563e;promoted

Avand in vedere informatiile pe care le dai....

#3
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Un Logan cat mai nou.

#4
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 StickyFingaz, on 15 mai 2017 - 15:00, said:

Avand in vedere informatiile pe care le dai....
Nu toti au €25.000, mai pe scurt, nu toti fura.

Edited by YourFan, 15 May 2017 - 15:10.


#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,917
  • Înscris: 01.01.2010
Opel. Orice Opel.
Vorbesc strict în numele meu, după cum cere topicul. Când mă urc în Logan, simt că mă întorc în trecut.

#6
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

 Wizkhalilff, on 15 mai 2017 - 14:55, said:

Daca ati avea aceasta suma de bani ce masina ati alege in aceasta suma de bani ?
Din punctul vostru de vedere ce masina vi s ar parea cea mai rentabila,fiabila  si relativ ieftin de intretinut ?
Am tot cautat pe forumuri si am citit o gramada de topicuri dar tot nu stiu ce as putea alege .
De preferat benzina fiindca nu o sa fac mai mult de 20-25.000 km (,o sa l folosesc 99% din timp in Bucuresti )si ceva din clasa mica,nu conteaza daca are 4 sau 2 usi..
Multumesc
Un Suzuki clasa mica

 YOUR_GOD, on 15 mai 2017 - 15:12, said:

Opel. Orice Opel.
Vorbesc strict în numele meu, după cum cere topicul. Când mă urc în Logan, simt că mă întorc în trecut.
Si eu, cand ma urc intr-un Opel Astra Classic

Edited by sonnydellmarco, 15 May 2017 - 15:16.


#7
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017
eu iti recomand sa gasesti un golf 5, Ford focus 2, Opel astra h, sau sau....un Sandero misto, sau Logan (depinde de portabgaj si daca ai nevoie de el), sau poti incerca un Volkswagen Polo misto mai nou cu dotari pe el si tot tacamul, mai sunt si BMW seria 3/5 ieftine, dar cam vechi (parerea mea), mai este ford c max, Citroen c4, muult optiuni in banii astia.

#8
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Focus MK2 și Astra H găsești destule dar alege benzină și aspirat dacă găsești și asta ca să intre la categoria simplu, cât mai ieftin de întreținut și fiabil.

#9
Claudiu998

Claudiu998

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 02.09.2016

 alexandrualexww2, on 15 mai 2017 - 15:24, said:

eu iti recomand sa gasesti un golf 5, Ford focus 2, Opel astra h, sau sau....un Sandero misto, sau Logan (depinde de portabgaj si daca ai nevoie de el), sau poti incerca un Volkswagen Polo misto mai nou cu dotari pe el si tot tacamul, mai sunt si BMW seria 3/5 ieftine, dar cam vechi (parerea mea), mai este ford c max, Citroen c4, muult optiuni in banii astia.
Ca si gasesti golf 5, focus 2, astra h in stare buna la 3000.
Orice dar nu dacie.
Orice bmw seria 3/5 in toate mintile lui pleaca de la 4000, sub linia asta sunt cazane.

Parerea mea, mergi pe un polo 1.2 75cp. Ia-o pe aia mai buna si mai intretinuta, nu te uita la km.

Edited by Claudiu998, 15 May 2017 - 15:58.


#10
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009
seat ibiza/vw polo/skoda Fabia 2004-2008 cu pana in 100.000 km, 1.2 benzina (55,65 sau 75cp) cumparata din Romania, primul sau al doilea proprietar (dar sa fi avut-o macar 2 ani) preferabil primul proprietar sa o fi avut-o in leasing. (4-5 ani a mers la reprezentanta pentru consumabile).
  pune la cautare pe autovit suma maxima 3000 de euro si tara de origine romania.
  s-auvandut foarte multe ibiza/polo/fabia (sunt aceeasi masina) cu motorul ala. eu am avut ibiza si am fost extrem de multumit. o masina robusta, manevrabila si foarte fiabila.

#11
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 Wizkhalilff, on 15 mai 2017 - 14:55, said:

Daca ati avea aceasta suma de bani ce masina ati alege in aceasta suma de bani ?
Din punctul vostru de vedere ce masina vi s ar parea cea mai rentabila,fiabila  si relativ ieftin de intretinut ?
Am tot cautat pe forumuri si am citit o gramada de topicuri dar tot nu stiu ce as putea alege .
De preferat benzina fiindca nu o sa fac mai mult de 20-25.000 km (,o sa l folosesc 99% din timp in Bucuresti )si ceva din clasa mica,nu conteaza daca are 4 sau 2 usi..
Multumesc

La suma asta derizorie, mi-aș lua mașină doar dacă ea produce bani. De exemplu, dacă aș căra zarzavat cu ea la țară.

Altfel, aș lăsa banii ăștia la dospit, și aș călători cu mijloace de transport în comun (taxi, autobuz, metrou, avion, tren).

Cam așa de iau deciziile într-o societate capitalistă.

#12
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,917
  • Înscris: 01.01.2010

 sonnydellmarco, on 15 mai 2017 - 15:15, said:

Si eu, cand ma urc intr-un Opel Astra Classic
O să mă numești hater, dar ce găsești pe un Opel din 2000, nu se va găsi pe Logan, decât în 2020.


#13
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,371
  • Înscris: 06.02.2008
Astra, Corsa, Fabia. Pentru ieftin la întreținut te poți uita și la un Aveo. O vei lua cu km mai puțini și ceva mai nouă decât primele menționate.

#14
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015

 OriginalCopy, on 15 mai 2017 - 16:58, said:



Altfel, aș lăsa banii ăștia la dospit, și aș călători cu mijloace de transport în comun (taxi, autobuz, metrou, avion, tren).


O bicicleta buna....

#15
A-d-r-i-a-n

A-d-r-i-a-n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 26.09.2014
Se gasesc masini ok si la suma asta, trebuie doar sa cauti. De evitat BMW, Audi, Mercedes.

Mai poti arunca cate o privire pe celelalte topicuri deschise cu acelasi subiect.

Edited by A-d-r-i-a-n, 15 May 2017 - 17:56.


#16
Wizkhalilff

Wizkhalilff

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.02.2017

 OriginalCopy, on 15 mai 2017 - 16:58, said:



La suma asta derizorie, mi-aș lua mașină doar dacă ea produce bani. De exemplu, dacă aș căra zarzavat cu ea la țară.

Altfel, aș lăsa banii ăștia la dospit, și aș călători cu mijloace de transport Ăźn comun (taxi, autobuz, metrou, avion, tren).

Cam așa de iau deciziile Ăźntr-o societate capitalistă.
Du-te tare si carati zarzavatul in alta parte,nu inteleg de ce trebuie sa existe atata hate. Am pus o intrebare simpla,daca simti ca nu esti in stare sa mi raspunzi la ea,te abtii.
Iti pierzi si tu timpul ca imi scrii niste aiureli si eu ca ti le citesc.


 A-d-r-i-a-n, on 15 mai 2017 - 17:52, said:

Se gasesc masini ok si la suma asta, trebuie doar sa cauti. De evitat BMW, Audi, Mercedes.

Mai poti arunca cate o privire pe celelalte topicuri deschise cu acelasi subiect.
Da,sunt realist,stai linistit,nu imi iau masina care a costat la vremea aia 30.000 de euro si sa o iau cu 3000 de euro ca dupa 2 saptamani sa stau cu ea in curte ca n-am bani sa o repar..
M am uitat,dar nu stiu la ce sa ma opresc

#17
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007
Gasesti destule focusuri astra si Mazda la banii astia. Nu toate sunt cazane.

#18
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 Wizkhalilff, on 15 mai 2017 - 17:58, said:

Du-te tare si carati zarzavatul in alta parte,nu inteleg de ce trebuie sa existe atata hate. Am pus o intrebare simpla,daca simti ca nu esti in stare sa mi raspunzi la ea,te abtii.
Iti pierzi si tu timpul ca imi scrii niste aiureli si eu ca ti le citesc.
Nu vad aiurelile si nici hatespeech-ul.

Ti-am explicat cum stau lucrurile intr-o societate capitalista deoarece intrebarea ta suna de ca si cum nu ai dispune de aceasta cunoastere.

Ai venit pe un forum public cu o intrebare, nu ai decat sa iti asumi asta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate