Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Problema achizitionare receiver

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
k1r0n

k1r0n

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 22.02.2015
Salut, acum vreo cativa ani (10 de acum) am achizitionat un sistem home cinema Pioneer S-DV370T. Problema este ca, sistemul fiind vechi si fiind legat la un dvd-player, are intrare de sunet doar stereo (o singura mufa hdmi care este pentru iesire sunet/video), asa ca m-am hotarat sa achizitionez un receiver av la care sa leg boxele, respectiv dvd-playerul. Din cate am vazut toate receiverele au iesire pentru subwoofer pre-amplificat, sistemul meu are subwooferul legat cu cabluri normale de boxe. Am citit pe internet si am vazut ca ar trebui in amplificator mic doar pentru subwoofer, dar nu am gasit in Romania la un pret rezonabil. Nu ma pricep asa de bine pe partea de sunet. Ce ar trebui sa fac ? Puteti sa imi recomandati si un receiver bun, nu trebuie sa aiba neaparat internet, intrucat acelea sunt mai scumpe. Multumesc.

#2
veltryx

veltryx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 10.10.2009
Yamaha HTR-2067 are iesire pentru sub amplificata ,daca mai exista prin magazine.

#3
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,158
  • Înscris: 16.10.2008
Cea mai buna solutie e sa schimbi si boxele. Alea nu se preteaza la un Receiver A/V. E ca si cum folosesti roti de Logan pe un BMW x5.
Nici cu DVD-ul nu prea mai ai ce face. UN BD player actual ,chiar din ala ieftin ,citeste si DVD si CD plus variate formate A/V de pe stick prin USB.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate