Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Ajutor decizie AUDI A3/ VW Polo SH (incepator)

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017

View Postpaso87, on 15 mai 2017 - 16:24, said:


Sa faca schimbul si sa o vanda, chiar ma indoiesc. Eu unul n-as baga bani in schimburi daca o vand. 98% din vanzatori vor face la fel. De ce sa mai bag eu 200 euro in schimbul diverselor cand ea costa 1500eur ?
Tu nu mi-ai plati deloc schimbul ala, sunt sigur. E de bun simt ca vanzatorul sa iti spuna cand s-a facut si daca s-a facut corect. De restul trebuie sa te ocupi tu.

Varianta cu "cucoana" e, de cele mai multe ori, cea mai proasta alegere. In general, femeile, nepricepandu-se cat de cat vor crede tot ce le zice mecanicul. Am cunostinte care si-au luat teapa pentru ca mecanicul a facut schimbul doar pe hartie. Cate "cucoane" ai vazut tu sa se bage sa verifice ?

Cu distributia nu exista sa o vada si sa va decideti daca mai merge. Aia ar trebui schimbata daca iei ceva de la necunoscuti. Pentru cateva sute de lei ( 2-3, nu mai mult ) risti sa iti faci varza motorul. Cureaua de distributie crapa in timp, daca e folosita sau nu, nu conteaza.

Inteleg ca esti pe modul economie maxima dar poti face o greseala care sa te coste mai mult decat crezi. La 1400 euro, ar merita sa ai 300-400 euro sa ii inlocuiesti cele necesare.

masina de cucoana , ma referam ca i-o face sotul sau cineva, daca e sa o scoata

p.s ai mare dreptate cu "doar pe hartie" de catre mecanicii smecheri,oricum daca e sa iau ceva, o sa o si verific .
pai da, bag ceva daca e cazul, nu sunt la fix 1400 ,dar chiar daca pot mai mult, sunt incepator si nu vad nevoia altui tip de masina ,sau mai mare, nu am nevoie . deci polo e ok, si o sa am de bagat 3/400 in consumabilele de ocazie.

#38
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
masina de cucoana :)))))) tu crezi ca alea's proaste sau cum ?
Trebuie sa te mai maturizezi... abia gasesti o masina buna in 3-4000e, pana in 2000 trebuie sa cauti bine si sa ai noroc.

#39
Maverickk

Maverickk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 06.02.2012
Vezi ca Tront are jurnal de bord la polo
https://forum.softpe...ota-lui-robert/
E user vechi pe forum si de incredere

#40
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,358
  • Înscris: 10.09.2014

View Postalexandrualexww2, on 15 mai 2017 - 15:52, said:

nu prea imi place bordul la focus 1 , nu imi place asa cum se prezinta in mare. am avut un var cu Ford focus 1  si a avut multe probleme la ea, desi era intretinuta si luata din germania de la matusa mea, prima proprietara,deci fara chestii ascunse.
Dacă era pe benzină aș fi curios ce probleme erau. Dacă la motor m-ar mira mult. Pe diesel însă e de așteptat.

Eventual la puntea spate  care fiind independentă poate să își dea sufletul mai repede pe șoselele patriei.

Bordul nu-mi place nici mie, dar Ford nu a excelat niciodată la asta cu excepția gamei Mustang.

#41
bc74abs

bc74abs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 08.01.2011
La banii astia cauta un golf 4 in toate mintile, ca sunt pe toate drumurile si se intretin usor.
PS am golf 4 1.6 16v din 2003 si Audi a3 8p 1.9 tdi din 2005 ambele in 4 usi. Audi e masina scumpa.
Succes

#42
Tront

Tront

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.07.2012

View Postalexandrualexww2, on 15 mai 2017 - 15:28, said:



da-mi detalii, poate poate iese ceva.

la 1400 cautam una cu consumabile la zi, maxim sa o inmatriculez (poate una cu distributia schimbata recent)



E greu sa gasesti un 9N in banii aia si sa fie si ok, fara mari probleme.
Iti las un PM, vad ca ti-au lasat baietii jurnalul

#43
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postbc74abs, on 15 mai 2017 - 19:00, said:

La banii astia cauta un golf 4 in toate mintile, ca sunt pe toate drumurile si se intretin usor.
PS am golf 4 1.6 16v din 2003 si Audi a3 8p 1.9 tdi din 2005 ambele in 4 usi. Audi e masina scumpa.
Succes

deoarece a3-ul este tdi si este pe platforma de golf 5.

#44
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,635
  • Înscris: 07.10.2005
Pentru Ford Focus gen 1 fac si eu o recomandare, este o masina foarte ok, mai buna ca tinuta de drum decat Golf 4, are mai mult spatiu interior si se gasesc la preturi mai mici. Este o masina mult mai buna decat Fiesta/Polo/Ibiza.
Am avut un 1.6i din 2003 si in afara de revizii nu am avut probleme timp de cativa ani cat am tinut masina.

Edited by Mr. Incredible, 15 May 2017 - 20:50.


#45
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Referitor la masinile expuse, ia Audi A3 in 4 usi, nu te-ncurca cu masini din Romania, nu gasesti la proprietar pret de 2000 euro. Oricum excursia e cam 5-600 euro(poti incerca sa o iei pe platforma, eviti oboseala si timpul pierdut, daca ai oameni pe care te bazezi acolo), depinde unde stai in Romania si unde e masina in Germania. Sfaturile de pe aici nu-s pentru bugetul tau(nici dimensiunile tale), Masina in toate mintile in Romania nu gasesti cu 2000, in plus fiind benzina nu cred ca are 500.000 km, cum spun unii ce te sfatuiesc "de bine" pe aici. Multe componente de Golf 4 vin pe masina aia, deci nu e chiar asa premium, uita de Polo, motor mic, obosit, consum mare, fara vana. Multe masini pot necesita reparatii marunte care nu-s facute in Germania si sunt mai ieftin de realizat in Romania.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate