Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Nevoia de excentricitate

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
calinSarbu

calinSarbu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 05.05.2017
Nu stiu altii cum sunt, dar eu am chef de mici chestii excentrice, care sa ma faca sa traiesc. Voi !?

Cunosc persoane care au terminat o facultate, s-au casatorit, muncesc zi de zi, se duc acasa, mananca, se culca si apoi o iau de la capat. Zi de zi, acelasi lucru, eventual din cand in cand ies la un gratar sau se duc intr-un concediu cine stie pe unde. E o viata plina de patternuri, care se repeta, zi dupa zi, sau are perioade mai mari.

Pe mine faptul ca ma inclestez in patternuri parca ma duce in depresie, si uneori caut sa fac lucruri care sa ma scoata din rutina, care sa imi asigure o anumita excentricitate ... Voi ce excentricitati practicati ? Ce faceti pentru a iesi din rutina mai mult sau mai putin periodica !?

#2
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 15.07.2005
Joaca tenis de camp !

#3
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
Un sah indian, cand s-a plictisit, a vrut sa moara in culmea placerilor si a cerut sa se faca ospat cu de toate, cu muzica cea mai buna, cu scamatori, saltimbanci, comedieni, a cerut ca o tipa bestiala sa-i ia p..a la supt, un urs sa-l linga la c...ie, un negru sa i-o traga pe la spate...
Cand era in culmea placerilor, ghici... a vomitat.
Edit: ontopic - dati toti banii la saraci si sa vezi ce interesanta va deveni viata!

Edited by User107, 14 May 2017 - 20:53.


#4
tiupedix

tiupedix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 01.04.2017
Demisia .
Da-ti demisia daca vrei sa traiesti periculos.

#5
calinSarbu

calinSarbu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 05.05.2017

View Posttiupedix, on 14 mai 2017 - 20:54, said:

Demisia .
Da-ti demisia daca vrei sa traiesti periculos.

Lucrez ca freelancer de peste doi ani ... Mi-am dat demisia de la fostul job :)

View PostYourFan, on 14 mai 2017 - 20:59, said:

Eu zic sa castigi la loto.

Ce este asa de exentric la a castiga la LOTO?

#6
GreyBeard

GreyBeard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 02.05.2017
Deschide cmd ca administrator si da un format c:\ .

#7
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014

View PostcalinSarbu, on 14 mai 2017 - 20:38, said:

Nu stiu altii cum sunt, dar eu am chef de mici chestii excentrice, care sa ma faca sa traiesc. Voi !?

Cunosc persoane care au terminat o facultate, s-au casatorit, muncesc zi de zi, se duc acasa, mananca, se culca si apoi o iau de la capat. Zi de zi, acelasi lucru, eventual din cand in cand ies la un gratar sau se duc intr-un concediu cine stie pe unde. E o viata plina de patternuri, care se repeta, zi dupa zi, sau are perioade mai mari.

Pe mine faptul ca ma inclestez in patternuri parca ma duce in depresie, si uneori caut sa fac lucruri care sa ma scoata din rutina, care sa imi asigure o anumita excentricitate ... Voi ce excentricitati practicati ? Ce faceti pentru a iesi din rutina mai mult sau mai putin periodica !?
Trebuia sa te faci actor...

#8
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Mai usor cu trollingul pe scari !

#9
calinSarbu

calinSarbu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 05.05.2017
Poate ca trebuia sa fiu mai explicit, ca vad ca deja o da lumea in balarii ...
Voi cum gestionati aceasta nevoie ?

#10
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,464
  • Înscris: 30.10.2003

View PostGreyBeard, on 14 mai 2017 - 21:02, said:

Deschide cmd ca administrator si da un format c:\ .
Nu merge.

#11
calinSarbu

calinSarbu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 05.05.2017

View PostBursul, on 14 mai 2017 - 21:28, said:

Nu merge.
OFF-Topic

#12
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,464
  • Înscris: 30.10.2003

View PostcalinSarbu, on 14 mai 2017 - 20:38, said:

Voi ce excentricitati practicati ? Ce faceti pentru a iesi din rutina mai mult sau mai putin periodica !?
Eu ma sui pe munte si apoi ma dau mare la colegi si prieteni. Am doar unu pe FB pe care-l "invidiez", ca are timp mai mult pentru excentricitati din astea.

#13
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View PostcalinSarbu, on 14 mai 2017 - 20:38, said:

Nu stiu altii cum sunt, dar eu am chef de mici chestii excentrice, care sa ma faca sa traiesc. Voi !?

Cunosc persoane care au terminat o facultate, s-au casatorit, muncesc zi de zi, se duc acasa, mananca, se culca si apoi o iau de la capat. Zi de zi, acelasi lucru, eventual din cand in cand ies la un gratar sau se duc intr-un concediu cine stie pe unde. E o viata plina de patternuri, care se repeta, zi dupa zi, sau are perioade mai mari.

Pe mine faptul ca ma inclestez in patternuri parca ma duce in depresie, si uneori caut sa fac lucruri care sa ma scoata din rutina, care sa imi asigure o anumita excentricitate ... Voi ce excentricitati practicati ? Ce faceti pentru a iesi din rutina mai mult sau mai putin periodica !?

Fa un copil, viata ti se va schimba total, in bine. Altfel, traiesti degeaba si o dai in depresie.

Edited by sonnydellmarco, 14 May 2017 - 21:39.


#14
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017

View Postsonnydellmarco, on 14 mai 2017 - 21:38, said:

Fa un copil, viata ti se va schimba total, in bine. Altfel, traiesti degeaba si o dai in depresie.
Nu e valabil la toata lumea, difera de la om la om.
Cel mai simplu este sa incerci actiuni caritabile, iti vor ocupa timpul si uneori ai satisfactii, alteori te scarbesti.
Sau practici diverse sporturi, citesti, mai inveti o limba straina, mai schimbi o parere pe forum.

#15
calinSarbu

calinSarbu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 05.05.2017

View PostUser107, on 14 mai 2017 - 21:46, said:

Nu e valabil la toata lumea, difera de la om la om.
Cel mai simplu este sa incerci actiuni caritabile, iti vor ocupa timpul si uneori ai satisfactii, alteori te scarbesti.
Sau practici diverse sporturi, citesti, mai inveti o limba straina, mai schimbi o parere pe forum.

Mhhh ... am calatorit la autostop prin Europa, pana la Capul Nord. Am facut boacane si am fost incatusat de politie. M-am intalnit cu ursul in padure. Am dormit sub cerul liber in mijlocul padurii. M-am futut si in cur ...

#16
silviannetw

silviannetw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 31.05.2015

View PostcalinSarbu, on 14 mai 2017 - 20:38, said:

Nu stiu altii cum sunt, dar eu am chef de mici chestii excentrice, care sa ma faca sa traiesc. Voi !?

Cunosc persoane care au terminat o facultate, s-au casatorit, muncesc zi de zi, se duc acasa, mananca, se culca si apoi o iau de la capat. Zi de zi, acelasi lucru, eventual din cand in cand ies la un gratar sau se duc intr-un concediu cine stie pe unde. E o viata plina de patternuri, care se repeta, zi dupa zi, sau are perioade mai mari.

Pe mine faptul ca ma inclestez in patternuri parca ma duce in depresie, si uneori caut sa fac lucruri care sa ma scoata din rutina, care sa imi asigure o anumita excentricitate ... Voi ce excentricitati practicati ? Ce faceti pentru a iesi din rutina mai mult sau mai putin periodica !?
Gandesc! Iubesc! Traiesc! Muncesc!   "Chiar daca a fost ger, ...anul acesta vom avea cirese"!

View PostcalinSarbu, on 14 mai 2017 - 22:11, said:


Mhhh ... am calatorit la autostop prin Europa, pana la Capul Nord. Am facut boacane si am fost incatusat de politie. M-am intalnit cu ursul in padure. Am dormit sub cerul liber in mijlocul padurii. M-am futut si in cur ...
Ai vrut sa iesi in evidenta! Ai reusit! Bun si mai departe?

View Postsilviannetw, on 14 mai 2017 - 22:15, said:

Gandesc! Iubesc! Traiesc! Muncesc!   "Chiar daca a fost ger, ...anul acesta vom avea cirese"!


Ai vrut sa iesi in evidenta! Ai reusit! Bun si mai departe?
Scrie o carte...sa te revezi!

#17
The Stressmaker

The Stressmaker

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 25.10.2005
La mine e simplu. Cand mi se pune pata joc pe calculator pana ma ajunge oboseala, dupa zeci de ore. Nu-mi trebuie casti VR. E suficient sa joc un joc care-mi place. Dupa, revin in cotidian. Dar pana nu termin acel joc nu ies cu nasul din ecran, fara mancare...
PS: nu-mi place riscul si prefer sa limitez cat mai mult situatiile riscante. Ii las pe altii sa "zburde". Eu ma multumesc sa-i privesc de pe margine cum isi zdrelesc genunchii.

#18
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
initiator, alcoolul e solutia.
Fa-te muci pana ramai fara absolut nici un ban, si asteapta facturile.
Sa vezi atunci excentricitate!Posted Image

De fapt aia e adrenalina.Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate