Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

S8 sau 7Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
IntenseEnergy

IntenseEnergy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 03.12.2010
Oscilez intre cele doua, terminalul actual 6s, inainte am fost utilizator de android .. ce i drept m am obișnuit cu Apple si lumea ma sfătuiește sa astept pana in Septembrie pana vad ce scot ce i de la Apple,gen sa nu renunț pentru ca revenirea pe Android nu ar fi prea inspirata, voi ce Spuneți ?

#2
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Mai astepti vreo 3 luni si iei ultimul iPhone, care o coste cu aprox 50 euro mai mult fata de variant 7Plus luata acum.

#3
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,506
  • Înscris: 06.01.2012
Ca tu compari 2 chestii diferite.
Ambele sunt bune ca hardware, deci e o alegere personala.
Alege-l pe ala cu interfata care iti place mai mult.

#4
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,281
  • Înscris: 22.05.2011
Pai daca tu te ai obisnuit cu Apple si n ai nimic de reprosat fata de iOS, eu zic sa ramai tot acolo.
Acum depinde si ce android ai avut inainte, e diferenta cam mare intre 4.4.2 sau 5 si 7le (Nougat) de pe S8.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Mie imi place marul ala muscat, alde fi-miu sunt cu martienii... Acum, daca tu esti obisnuit cu marul, nu mai astepti pina-n toamna sa vezi ce si cum?

#6
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
eu as zice sa astepti pana in toamna sa vezi ce scoate apple.

s8 e misto dar sunt ceva probleme cu ecranul din ce-am citit pe forum
7 plus  e ok dar parca e cam tarziu pt el  deja peste 4 luni vine modelul nou...

Edited by dani2013, 14 May 2017 - 20:16.


#7
Freiherr

Freiherr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 04.05.2017
Te duci intr-un showroom, le butonezi 10-15 minute si-l alegi pe ala care iti face cu ochiu' cel mai mult. Daca iti place si te-ai obisnuit cu iOS-ul, mergi tot pe Apple.

#8
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
S8 clar, plin de inovatii!

#9
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Ramai la iPhone, mai ales daca te-ai obisnuit si ai investit in ceva aplicatii.

S8 e frumos si atat, stim cat dureaza minunile la samsung (un an) Posted Image

Edited by Lex404, 14 May 2017 - 20:42.


#10
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 27.11.2007
+ next aifon

#11
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,441
  • Înscris: 26.02.2012
Nu are rost sa dai 6S pe 7plus, asteapta sa vezi in sept ce scot cei de la apple si atunci te hotarasti intre i8 si S8.

#12
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostLex404, on 14 mai 2017 - 20:42, said:

S8 e frumos si atat, stim cat dureaza minunile la samsung (un an) Posted Image
Depinde de fiecare utilizator in parte.

Edited by YourFan, 14 May 2017 - 21:27.


#13
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View PostIntenseEnergy, on 14 mai 2017 - 20:03, said:

Oscilez intre cele doua, terminalul actual 6s, inainte am fost utilizator de android .. ce i drept m am obișnuit cu Apple si lumea ma sfătuiește sa astept pana in Septembrie pana vad ce scot ce i de la Apple,gen sa nu renunț pentru ca revenirea pe Android nu ar fi prea inspirata, voi ce Spuneți ?
Cum ti-au spus deja colegii, asteapta pana in toamna sa vezi ce lanseaza si Apple, mai ales daca te-ai obisnuit deja cu iOS si daca nu-ti lipseste vreun feature existent doar pe Android.

View PostLex404, on 14 mai 2017 - 20:42, said:

Ramai la iPhone, mai ales daca te-ai obisnuit si ai investit in ceva aplicatii.
S8 e frumos si atat, stim cat dureaza minunile la samsung (un an) Posted Image
Nu chiar. Majoritatea telefoanelor, in special flagshipurile, primesc 2 ani upgrade de Android plus update-uri de securitate, ca restul producatorilor cunoscuti. Iar in unele cazuri si dupa cei 2 ani de zile mai primesti update-uri de securitate. Asa ca nu e dracul chiar atat de negru.

Ca nu ating performanta celor de la Apple, cu upgrade de iOS primit si dupa 4-5 ani e alta treaba, dar pe partea cu Android nici macar gamele Nexus sau Pixel nu primesc mai mult de 2 sau 3 ani upgrade oficial la versiuni mai noi de Android.

Edited by Hider141, 15 May 2017 - 08:09.


#14
NEK

NEK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 02.07.2007

View PostIntenseEnergy, on 14 mai 2017 - 20:03, said:

Oscilez intre cele doua, terminalul actual 6s, inainte am fost utilizator de android .. ce i drept m am obișnuit cu Apple si lumea ma sfătuiește sa astept pana in Septembrie pana vad ce scot ce i de la Apple,gen sa nu renunț pentru ca revenirea pe Android nu ar fi prea inspirata, voi ce Spuneți ?

Nici n-ar trebui sa stai sa astepti dupa lansarea Apple. N-au cu ce sa vina nou. Recomand cu caldura S8, macar ai infinity display care e absolut superb. Uite si un review: https://geeks.eurogs...8-review-video/

#15
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
E-atat de superb, incat la unele modele vine defect direct din fabrica.
Recomandarea mea ramane: ar fi bine sa mai astepte pana apare iPhone 8. Chiar daca nu va fi cine stie ce upgrade fata de iPhone 7 sau se decide totusi sa aleaga S8, macar mai trece timp si loturile de S8 ce vor fi atunci in magazine nu vor mai fi cu probleme la ecran sau alte probleme.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate