Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Eurovision 2018, Portugalia. Israelul a câștigat Eurovision 2019!

- - - - -
  • Please log in to reply
689 replies to this topic

#37
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,482
  • Înscris: 03.04.2013
Bai nene, eu nu ma satur ascultind melodia asta.
Bravo mai copii.

De ascultat si gindit...
Vedeti intii 2:02, apoi ascultati restul.
E pe bune, frate, e pe bune, e misto de mori!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SOQ5dMP8-qQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#38
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,378
  • Înscris: 20.02.2008

View Postalalaltu, on 14 mai 2017 - 10:06, said:

Daca ai intreba pe strada cine a cantat melodiile respective s-ar putea ca multi sa nici nu le cunoasca.
In mod sigur, dar asta nu ii face pe ei artisti slabi ci doar pe cei de pe strada idioti. Ar cam trebui sa ne intrebam mai des daca e ceva stricat la ei sau noi chiar suntem idioti.
Eu nu ii inteleg pe cei care spun ca melodia noastra e nashpa... ce e stricat la ea? A fost super votata de public si a iesit pe un loc mai mult decat decent.

#39
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postviotl, on 14 mai 2017 - 14:53, said:

Bai nene, eu nu ma satur ascultind melodia asta.
Bravo mai copii.

De ascultat si gindit...
Vedeti intii 2:02, apoi ascultati restul.
E pe bune, frate, e pe bune, e misto de mori!

Pricepi ca-i un plagiat grosolan?

Edited by don_dannielo, 14 May 2017 - 15:01.


#40
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,378
  • Înscris: 20.02.2008
NU e plagiat. Nu erau primiti daca era plagiat.

#41
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
https://www.youtube....delei hihu&sm=3

#42
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,939
  • Înscris: 18.09.2008

View Postrosix, on 14 mai 2017 - 12:01, said:

Bulgaria, ca si Romania, nu are sala sa organizeze o astfel de ceremonie fiind tari de mana a 3-a, lucrul asta se cunoaste de multi ani.
Mi-ar placea sa vad un Eurovision organizat la Sala Palatului...

Asta e motivul pentru care nu v-om castiga pana nu ne angajam ca facem o sala. Daca iese premierul si spune ca daca castigam, face sala, atunci mai avem sanse. Altfel nu, doar sa avem o piesa WOW, in adevaratul sens al cuvantului.

#43
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Crezi ca aia care voteaza cauta inainte ce sali sunt in tara respectiva?

Edited by don_dannielo, 14 May 2017 - 15:15.


#44
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,378
  • Înscris: 20.02.2008
Lol, da-mi voie sa rad. Adica daca eu folosesc sintagma: "Marie si Marioara" intr-o melodie, gata e plagiat? Daca un neamt foloseste: Foaie verdeeee... atunci e plagiat?

#45
Ghici_Cine

Ghici_Cine

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 17.08.2009

View Postioppo, on 14 mai 2017 - 15:17, said:

Lol, da-mi voie sa rad. Adica daca eu folosesc sintagma: "Marie si Marioara" intr-o melodie, gata e plagiat? Daca un neamt foloseste: Foaie verdeeee... atunci e plagiat?
Să nu mai spunem că melodia are elemente de pop, deci clar plagiat după Michael Jackson. Posted Image

Edited by Ghici_Cine, 14 May 2017 - 15:24.


#46
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
EuroBășină 2017 - veniti de puneti gura...

#47
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,482
  • Înscris: 03.04.2013

View Postdon_dannielo, on 14 mai 2017 - 15:00, said:

Pricepi ca-i un plagiat grosolan?
Nu pricep.
Nu pricep deloc. Ai ceva chinezesc in casa?
In 1997  eram in China, un coleg a cumparat un DVD...dupa ce il cumpara, ioi, vede ca n-are nume. Si il intreaba pe vinzator, ce firma e? Pai, ce vrei sa fie? Si scoate din sertar placute cu Philips, sony...

Daca e plagiat, e primul la care inchid ochii.
Si nu e plagiat.

View PostStan_Patzitul, on 14 mai 2017 - 15:26, said:

EuroBășină 2017 - veniti de puneti gura...
Treaba ta, problema ta, eu il pun ringtone la telefon, claxon la masina,alarma la ceas... Si o sa-l ascult toata vara in masina, daca ajung in NOLA o sa-l pun la jukebox...

#48
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
Salutari din Kiev! =))


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/x_EVgl2fGMg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by kaytar, 14 May 2017 - 15:45.


#49
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,482
  • Înscris: 03.04.2013

View PostGhici_Cine, on 14 mai 2017 - 15:23, said:

Să nu mai spunem că melodia are elemente de pop, deci clar plagiat după Michael Jackson. Posted Image
Loooool!
Posted Image

View Postdon_dannielo, on 14 mai 2017 - 15:00, said:

Pricepi ca-i un plagiat grosolan?
Daca o fi plagiat nu stiu, dar grosolan sigur nu e. E dragut, placut, finut, cachy, si, pentru mine, un pic inaltator, imi da feelinguri, vezi mai sus.

#50
Ghici_Cine

Ghici_Cine

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 17.08.2009

View Postkaytar, on 14 mai 2017 - 15:43, said:

Salutari din Kiev! =))


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/x_EVgl2fGMg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Făcea parte din coregrafie. Posted Image

#51
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Cea mai buna prestatie a serii a venit din partea Australiei.

#52
GreyBeard

GreyBeard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 02.05.2017
Stiam eu ceva ca Australia e tara aia cu schwaitzer si bere....

#53
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006

View Postrosix, on 14 mai 2017 - 09:59, said:

Eurovision este un concurs manageriat de dinozaurii din televiziuni, gen Horia Moculescu sau Mariu Tzeicu...  Ciudat este ca, la aceasta facatura nu se uita doar pensionari ci si oameni tineri, care isi dau seama ca e vorba de o tzeapa si totusi se uita... Partea proasta este ca, melodii bune din punct de vedere compozitional, nu ar avea nicio sansa la Eurovizion...
Depinde la ce te astepti de la acect concurs. Eu ma consider inca tanar dar ma uit la el ca la o emisiune de divertisment, nu cu gandul ca voi auzi cine stie ce capopodera (pentru astea exista Mezzo & co). Cine se asteapta la vreo muzica elevata, cred ca ar trebui sa comute pe Vocea Romaniei (nu ca acolo ar fi chestii mai de Doamne-ajuta, dar macar nu sunt gay si lesbi, sau am ramas eu in urma? :P )

View Postbogdan181180, on 14 mai 2017 - 10:56, said:

[...]dinozaurii aia au plecat*... au venit urmasii de genu Luminiţa Anghel, Ovi Jacobsen, Adrian Romcescu, Paula Seling şi Andrei Tudor care au fost in juriu si au calificat pentru televotingul publicului din Romania jegul ala de melodie dand cu piciorul inca din start la piese mult mai bune. De fapt pe Luminiţa Anghel, Ovi Jacobsen, Adrian Romcescu, Paula Seling şi Andrei Tudor o sa-i vedem mult timp de acum incolo ca freaca menta si banii publici ai TVR-ului
* cei mai grav este ca au plecat 2 dinozauri si ne-am pomenit cu cel putin 5 pui de dinozaur. De cand plm a ajuns Romcescu sa jurizeze asa ceva habar n-am... asta a frecato pe afara ani de zile si acum hop cu el in juriu Eurovision
Romcescu este un dinozaur, dar a participat la ESC cu melodii pentru Danemarca. N-a castigat nimic, dar macar a fost acolo. Eu nu inteleg ce cauta alde Cezar, care n-a compus melodia cu care a concurat si care a avut una din cele mai slabe prestatii ale noastre in concurs. Mai bine o chemau pe pitzi aia de la Mandinga, macar aia stia mai bine ce se cere :P

#54
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009

View Postmiki07, on 14 mai 2017 - 15:13, said:

Asta e motivul pentru care nu v-om castiga pana nu ne angajam ca facem o sala. Daca iese premierul si spune ca daca castigam, face sala, atunci mai avem sanse. Altfel nu, doar sa avem o piesa WOW, in adevaratul sens al cuvantului.


Nu are treaba. Se primesc fonduri, lene sa nu fie.

Ukraina a organizat deja de doua ori, Serbia a castigat o data cu Molitva si au fost in stare sa organizeze.

In anii trecuti tin minte ca aveam si cate 5 "preferate". Anul asta, nimic.
In 2009 de exemplu mi-au placut: Armenia, Turcia, Israel (buna combinatie arabo israelita), Islanda, Norvegia (castigatoare), Azerbaijan, Moldova, Estonia. Chiar aveai din ce alege... Plus ca rusii au avut o organizare dementiala, asta nu o pot egala nicio alta tara europeana. Ala stiu c-o fost cel mai fain ESC.

Edited by Lex404, 14 May 2017 - 22:51.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate