Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Eurovision 2018, Portugalia. Israelul a câștigat Eurovision 2019!

- - - - -
  • Please log in to reply
689 replies to this topic

#19
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,805
  • Înscris: 26.02.2010
Bulgaria ar fi meritat sa castige in detrimentul Portugaliei, juriul a vrut sa castige Portugalia, ce le o fi placut la acea melodie nu stiu, in plus rezultatul votului niciodata nu ai siguranta ca asa s-a votat.

#20
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Un rahat de concurs, care prezinta tenta gay-style a Europei !
Daca imi aduc bine aminte, m-am uitat, doar la prima editie transmisa in Ro dupa 90.
Mi-am dat seama ca este ( poate in trecut a fost ok ), un shit politizat, plus fiecare tara isi prezinta frustrarile legate de vecini.
Sincer, nu m-as uita la 'concursul' asta, deca as fi hipotensiv, dar cum deocamdata stau bine nu am nevoie.

#21
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
Dar macar e buna pentru stiri de genul:

Quote

Ilinca de la Eurovision: ”Am purtat chiloței cu note muzicale, pentru noroc!”
Posted Image

Edited by alalaltu, 14 May 2017 - 10:14.


#22
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View Postdan1980_25, on 14 mai 2017 - 07:47, said:

2005. Alta intrebare
..baga-te in seama aiurea...am castigat cumva in 2005 si nu stiam?

View Postaris86, on 14 mai 2017 - 10:07, said:

Bulgaria ar fi meritat sa castige in detrimentul Portugaliei, juriul a vrut sa castige Portugalia, ce le o fi placut la acea melodie nu stiu, in plus rezultatul votului niciodata nu ai siguranta ca asa s-a votat.
La un juriu de retarzi..ai pretentii sa castige o melodie K-lumea? Posted Image)... sa fim seriosi... pana si porcaria noastra de melodie era mai buna decat penibilu ala cu plete al Portugaliei caree a mai venit si cu caz social de boala cu probleme la inima Posted Image)). Melodia Portugaliei a aratat clar calitatea actuala de joasa speta a acestui concurs si a mai dovedit inca odata ca "nu conteaza sa canti bine conteaza sa canti prostii"

View Postchflorin, on 14 mai 2017 - 08:14, said:

Piesa castigatoare a portughezului parca e muzica de desene animate .
Seamana 90% cu melodia din "frumoasa si bestia"

View Postalalaltu, on 14 mai 2017 - 08:35, said:

Eurovisionul e o fosila tinuta in viata din scopuri politice.
..aceste scopuri politice ne fac pe noi romanii sa ne "imbatam cu apa rece" si sa credem vreodata ca o sa castigam acest concurs. Mai mult ar avea Romania si cetatenii acestei tari de castigat ca nu se cheltuie niste bani publici si nu se pierde timpul cu vestivaluu PLM Euro-PARTZ-ion... decat sa mai participam vreodata la jegul acesta

View Postrosix, on 14 mai 2017 - 09:59, said:

Eurovision este un concurs manageriat de dinozaurii din televiziuni, gen Horia Moculescu sau Mariu Tzeicu...  .
...dinozaurii aia au plecat*... au venit urmasii de genu Luminiţa Anghel, Ovi Jacobsen, Adrian Romcescu, Paula Seling şi Andrei Tudor care au fost in juriu si au calificat pentru televotingul publicului din Romania jegul ala de melodie dand cu piciorul inca din start la piese mult mai bune. De fapt pe Luminiţa Anghel, Ovi Jacobsen, Adrian Romcescu, Paula Seling şi Andrei Tudor o sa-i vedem mult timp de acum incolo ca freaca menta si banii publici ai TVR-ului
* cei mai grav este ca au plecat 2 dinozauri si ne-am pomenit cu cel putin 5 pui de dinozaur. De cand plm a ajuns Romcescu sa jurizeze asa ceva habar n-am... asta a frecato pe afara ani de zile si acum hop cu el in juriu Eurovision

Edited by bogdan181180, 14 May 2017 - 11:08.


#23
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Din pacate s-a aplicat si aici politica ioropeana - ooooooow, un caz social? pai atunci sa castige oropsitu'.

Melodia noastra-i funky si simpatica. Mie mi-a placut.

#24
afh

afh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,836
  • Înscris: 14.04.2005

View Postbogdan181180, on 14 mai 2017 - 07:05, said:

... niste retarzi... cand a trimis Romania o melodie buna la Euroovision?
Uite:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KfMlZdyuFmk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#25
Ghici_Cine

Ghici_Cine

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 17.08.2009
Ahaha, aseară m-am îmbătat și aveam senzația că a câștigat Portugalia cu melodia aia de rahat.. oh, wait.

Mă gândeam totuși: dacă ar trebui să trimitem unul dintre cei mai buni artiști de la noi, pe cine am trimite? :))

#26
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View Postafh, on 14 mai 2017 - 11:24, said:

Uite:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KfMlZdyuFmk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Vezi ca este song contest Posted Image)... este alta mancare de peste... piesa aia a fost refuzata pentru un motiv anume..de buna ce era. Crezi ca daca-i cantata de Holograf este un WOW in lumea muzicii?..este la fel de buna ca a portughezului de ieri...niste melodii de "ingropaciune"..mai ales ca-n cazu cu Bitman este si cu ceva "dincolo de nori" in ea Posted Image)

View PostGhici_Cine, on 14 mai 2017 - 11:38, said:

Ahaha, aseară m-am îmbătat și aveam senzația că a câștigat Portugalia cu melodia aia de rahat.. oh, wait.

Mă gândeam totuși: dacă ar trebui să trimitem unul dintre cei mai buni artiști de la noi, pe cine am trimite? Posted Image)
Cheloo Posted Image)) sau BUG Mafia Posted Image))... sau si mai tare Florin salam Posted Image))... a umplut asta salile cu Bregovici pe afara ..mai multi ca-n sala eurovisionului de ieri Posted Image)..si stiti ce ar fi tare...sa castige ca acolo castiga NUMAI homosexualii, transexualii, cardiacii... ce ar avea daca ar castiga si un manelist? sau Cheloo sa-i scuipe in freza pe aia din primu rand si aia sa aplaude in fericire iar Cheloo sa le zica in romana... "sa va iau in... p00laPosted Image "... iar aia sa raspunda...."oooh yes"  Posted Image))
Glumeam Posted Image ... cine ar putea sa castige nu s-ar baga niciodata in mascarada eurovision..nu-si pierd timpul si nici banii nici macar cu preselectiile pentru televoting

Edited by bogdan181180, 14 May 2017 - 11:57.


#27
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Nasoala rau piesa castigatoare . Banala , placida , ....fada .... La fel si ciudatul ala imbracat cu un sacou cu trei numere mai mari . Tarile care se respecta ar trebui sa se retraga din rahatul asta de concurs . Pana la urma prin prezenta lor gireaza o chestie care numai concurs muzical nu se poate numi.

#28
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postaris86, on 14 mai 2017 - 10:07, said:

Bulgaria ar fi meritat sa castige in detrimentul Portugaliei, juriul a vrut sa castige Portugalia, ce le o fi placut la acea melodie nu stiu, in plus rezultatul votului niciodata nu ai siguranta ca asa s-a votat.

Bulgaria, ca si Romania, nu are sala sa organizeze o astfel de ceremonie fiind tari de mana a 3-a, lucrul asta se cunoaste de multi ani.
Mi-ar placea sa vad un Eurovision organizat la Sala Palatului...

Edited by rosix, 14 May 2017 - 12:02.


#29
skyhigh91

skyhigh91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 22.03.2017
PFF..cum sa nu va placa mai melodia noastra.. yodelay:)))..

#30
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Eu as vrea ca Romania sa ia mereu locul 30 sau care o fi ultimul. Astia din TVR chiar nu isi dau seama ca Romania nu o sa castige niciodata concursul asta de tot cacatul, geopolitic?

View Postrosix, on 14 mai 2017 - 12:01, said:

Bulgaria, ca si Romania, nu are sala sa organizeze o astfel de ceremonie fiind tari de mana a 3-a, lucrul asta se cunoaste de multi ani.
Mi-ar placea sa vad un Eurovision organizat la Sala Palatului...
Mai bine la Mangalia, in urma cu multi ani era acolo un fel de scena in forma de scoica, ar fi modernismul suprem Posted Image .

#31
vally_p

vally_p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 02.10.2010
Câteva păreri personale... Chiar nu îmi doresc polemici gratuite!
1. "E caz social în 2017!", ca să nu folosesc expresii mai nepotrivite luate din folclorul paginii.
Răspuns: Acum vreo 2-3 ani ne-am prezentat cu o piesă autentic socială, cu un Voltaj care cânta ceva despre copiii căpșunarilor, sperând că vor curge lacrimile europenilor și ne-or bombarda cu puncte în finală. Parcă Liana Stanciu era atunci vârful de lance, curat ...tradițională! Urmarea: secetă cumplită!

2. "Se votează numai politic!"
Răspuns: O fi și o doză de subiectivism, nu neg asta. Mai ales când ne știm cu musca pe căciulă (vezi schimbul frățesc de note cu vecinii de la est). Dar România a obținut de vreo două ori locurile 3, o dată poziția a patra, am intrat întotdeauna în finală. Iar ca să mă refer strict la anul 2017, Bulgaria și Moldova nu sunt tot din estul Europei? Când au mai prins în ultimii ani măcar finala, să nu zic un loc în Top 10?

3. "Doamne ferește să câștigăm vreodată, că ne facem de râs, nu avem posibilitatea să îl organizăm!"
Răspuns: Serios? Pe la începutul anilor 2000, două state baltice (Estonia și, parcă Letonia) au câștigat concursul și s-au descurcat, Serbia în 2008 avea încă rănile nevindecate în urma războaielor balcanice de la destrămarea Iugoslaviei, Ucraina în 2017 are război în desfășurare pe teritoriul național, cu aproape 10000 de morți, și tot s-a descurcat. De ce mai există EBU și BIG5? Nu vă temeți, că nu sărăcim din asta! Din alte cauze (interne) e mult mai sigur!

4. Poate tocmai în asta constă frumusețea Eurovisionului! Să nu știi până în ultimul moment cine va lua trofeul. Iar melodiile participante să fie cât mai diferite cu putință (apropo de sloganul din 2017, "Celebrate Diversity"!). Dați dovadă de mai multă toleranță și înțelegere, nu toată lumea gustă genul muzical pe care îl ascultați voi mereu. Poate că în 2018 va câștiga tocmai piesa voastră preferată... Cum e posibil ca și România să extragă lozul câștigător... Cine știe?

Edited by vally_p, 14 May 2017 - 12:37.


#32
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,533
  • Înscris: 03.04.2013

View PostEstel, on 14 mai 2017 - 08:24, said:

Am dat si eu cu Fast Forward pe melodia castigatoare...bai nene pe bune ?!!11?? Mai bine cand au castigat aia cu Hard Rock Hallelujah sau mai bine castigau Babutele alea din Rusia de acuma cativa ani. Daca asta e muzica de calitate vorba colegului/colegei de forum mai bine ma duc sa vanez pokemoni Posted Image Posted Image
Te astept piata dependeti pt un schimb de pumni.
Iti amintesti comentariul comentatorului cind piesa a inceput sa se detaseze la strigarea punctajelor?
Dreq, nu pot sa cred ca am imbatrinit asa de mult incit sa nu mai inteleg rock.
Dedicatie pt tine.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QwOze85d5Xw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Rock nene, hard de hard.
Hard Rock halelujah.... ai ma frate, pe bune?

View Postafh, on 14 mai 2017 - 11:24, said:

Uite:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KfMlZdyuFmk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Exact la asta ma gindeam.
sa ramin in ton, va amintiti comentariul comentatorului de la Europafm? Treaba lor, problema lor, noua ne place!
Atunci a cistigat Irlanda, cu 74-75, o melodie draguta, nu stiu daca merita sau nu, dar eu m-am simtit onorat de prestatia lui Dan Bittman.

Edited by viotl, 14 May 2017 - 13:16.


#33
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View Postrosix, on 14 mai 2017 - 12:01, said:

Bulgaria, ca si Romania, nu are sala sa organizeze o astfel de ceremonie fiind tari de mana a 3-a, lucrul asta se cunoaste de multi ani.
Mi-ar placea sa vad un Eurovision organizat la Sala Palatului...
...pai daca n-are sala...la ce plm mai participa? :)).,.. doar sa cheltuie banii aiurea?

#34
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,533
  • Înscris: 03.04.2013

View Postviotl, on 14 mai 2017 - 13:19, said:

Te astept piata dependeti pt un schimb de pumni.
Iti amintesti comentariul comentatorului cind piesa a inceput sa se detaseze la strigarea punctajelor?
Dreq, nu pot sa cred ca am imbatrinit asa de mult incit sa nu mai inteleg rock.
Dedicatie pt tine.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QwOze85d5Xw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Rock nene, hard de hard.
Hard Rock halelujah.... ai ma frate, pe bune?


Exact la asta ma gindeam.
sa ramin in ton, va amintiti comentariul comentatorului de la Europafm? Treaba lor, problema lor, noua ne place!
Atunci a cistigat Irlanda, cu 74-75, o melodie draguta, nu stiu daca merita sau nu, dar eu m-am simtit onorat de prestatia lui Dan Bittman.
Biata Ilinca, ii curgea pe picior de emotie, cred ca inca nu realiza unde e si ce face...
Mie mi-a placut frate! Copiat, plagiat, mincati-as, m-a uns pe inima! La mai multe!
De obicei imi e rusine cind arat pasaportul prin aeroporturi. Dupa melodia asta nu!
Treaba voastra, problema voastra... mie imi place!


View Postbogdan181180, on 14 mai 2017 - 13:20, said:

...pai daca n-are sala...la ce plm mai participa? Posted Image).,.. doar sa cheltuie banii aiurea?
Cit ai platit tu pentru asta?
Ti se pare ca ai platit mult? Mie nu.
Stiu ca nu vom cisdtiga, dar eu astept cu emotie finala, de obicei.
Si nu vorbi cu pacat, te rog frumos.
Am plins cind a luat Nadia 10.
Am plins cind a cistigat Steaua.
Nu le poti avea pe toate.
Ateneul roman s-a construit prin cheta publica.
La fel cazinoul din Constanta.
Avea dreptate nicusor, dar doar pe jumatate.
Nu sintem in stare sa vopsim... nu numai ce a ridicat Ceausescu, dar chiar si dinaintea lui.
Ce am facut noi sa fim indreptatiti sa comentam!?
Ce ai facut tu?

View Postbogdan181180, on 14 mai 2017 - 13:20, said:

...pai daca n-are sala...la ce plm mai participa? Posted Image).,.. doar sa cheltuie banii aiurea?
Pai hai draqu sa facem o sala, pisici! Nu sintem noi in stare 15 milioane citi am mai ramas, sa facem o sala?
oooofff, mam' mare, in ce gasca m-ai bagat....

View Postvally_p, on 14 mai 2017 - 12:30, said:

Dați dovadă de mai multă toleranță și înțelegere, ?
Era sa fac o gluma rea de tot...
Cu unii ca tine as face echipa pentru orice si as merge oriunde.
Cum sa facem frate, idei din astea sa sa ajunga in inima tuturor....

E un bou smiley.

Min 1.24
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dvtVP7k8ALY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Bai nene, eu nu ma satur ascultind melodia asta.
Bravo mai copii.

Edited by viotl, 14 May 2017 - 13:27.


#35
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,408
  • Înscris: 04.08.2010

View Postbogdan181180, on 14 mai 2017 - 06:35, said:

Pana si republica Moldova a avut un cantec mai bun ca al Romaniei si a luat si locul 3 Posted Image)) ..si n-au cheltuitt nici bani cati au cheltuit cei din Romania. Daca se organiza concursul pe bune trebuiau sa castige locul intai
Hai să nu exagerăm... Posted Image Moldova a luat locul 3 datorită lui Epic Sax Guy, personaj foarte cunoscut printre cei care urmăresc fenomenul Eurovision. E deja prea mult pentru ei... Eu încă sunt şocat de locul 7 al României, cu puncte luate din 38/41 de ţări la public. Muuuult prea bine având în vedere ce piesă am avut.

Edited by Cipry7, 14 May 2017 - 13:47.


#36
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De aceeasi parere sunt si eu, dar nici melodiile portughezilor si bulgarilor nu au fost de primele 7. Adica au fost altele de mai in spate care ar fi meritat un loc mai bun: Ungaria, Ucraina, Grecia sau Croatia,

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate