Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Design specific telefoanelor noi

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
@rosix vezi ca dai impresia ca ai fi vreun mafiot cautat de interpol.
Oricum daca esti mafiot inseamna ca ai bani destui sa arunci tel de 60 de lei din megaimage dupa fiecare convorbire importanta si sa cumperi alta cartela prepaid

Edited by Nytro84, 12 May 2017 - 23:17.


#20
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postrosix, on 12 mai 2017 - 22:58, said:


Nu stiu... eu ma gandeam ca viitorul e ala in care vom folosi telefonul strict pentru conversatii de voce si text, limitate ca durata la lucrurile importante si derulate numai prin canale criptate.
Viitorul acela pe care l-ai mentionat a trecut demult, de prin veacul Connex, Alo si Dialog.. Hai sa fim seriosi, chiar vrei sa ne intoarcem la inventarea rotii sau al arcului cu sageti?

si hai sa nu fim ipocriti. Daca iubeai numai vocea + sms-ul strict si la obiect nu-ti mai pierdeai vremea butonand peste 500 de postari pe forum doar pe contul acela. Touche. Sorry.

#21
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Care e legatura?
Oricum sunt destule persoane care folosesc tel doar pt tel si sms si doar in caz ca nu vor sa se plimbe cu laptop-ul dupa ei folosesc smartphone-ul
Si nu le place sa vb cu amicii ce au mancat baut si f--ut aseara doar de aceea se numeste viata privata nu?

Edited by Nytro84, 12 May 2017 - 23:30.


#22
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
Liniile pot avea fie exclusiv rol de design (eventual un trend si clone) , dar e posibil ca la anumite modele sa fie si  repere pt. pozitionare robotizata la asamblari si uzinari.

#23
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View PostNytro84, on 12 mai 2017 - 23:28, said:

Care e legatura?
Oricum sunt destule persoane care folosesc tel doar pt tel si sms si doar in caz ca nu vor sa se plimbe cu laptop-ul dupa ei folosesc smartphone-ul
Si nu le place sa vb cu amicii ce au mancat baut si f--ut aseara doar de aceea se numeste viata privata nu?
citeste titlul topicului, deja esti pe aratura cu vocea si sms-urile antice pe care tot le si te repeti
viata privata nu e pe telefon, viata privata e aceea in care interactionezi cu cei dragi ai tai fara ajutorul vreunui gadget sau telefon antic.

Edited by androholic, 12 May 2017 - 23:36.


#24
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
cred ca e cazul sa nu va mai atacati. pe de alta parte, cum zice si androholic, discutia este despre designul telefoanelor noi, in pricipal discutia acelor dungi gri de care specificam in prima postare.

ce vreau sa supun atentiei este faptul ca dungile respective nu sunt pt antene. am cautat chiar si pe net si am gasit ceva poze. din pacate cateva sunt prea mari pt upload si nu ma lasa.

insa dupa cum se vede, am pus poze cu s6, s7 si s8, catvea din atractiile momentului pt care exista ceva poze cu interiorul lor. dupa cum se poate observa, antenele sunt separate (s77), la fel cum se vede blocul comun al corpului care au deja acele dungi, desi nu este nimic atsat de ele.

cred ca totusi ajungem din nou la design, nu si la antene. am postat si poze cu placile telefoanelor, unde se vede ca de fapt nu au conectori pt partea de sus, adica nu se lipesc de acele zone gri. nu exclud de tot ideea antenelor, insa pozele nu sustin teoria.

Attached Files

  • Attached File  s6.jpg   177.54K   16 downloads
  • Attached File  s8.jpg   15.25K   17 downloads
  • Attached File  s72.jpg   101.29K   16 downloads
  • Attached File  s73.jpg   166.91K   16 downloads
  • Attached File  s74.jpg   124.18K   18 downloads
  • Attached File  s75.jpg   88.87K   16 downloads
  • Attached File  s77.jpg   85.1K   18 downloads
  • Attached File  s78.jpg   53.27K   17 downloads
  • Attached File  s82.jpg   18.04K   17 downloads
  • Attached File  s83.jpg   22.14K   16 downloads


#25
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Iphone avea carcase din metal de pe vremea lui S2 prin 2012 parca si totusi liniile acelea gri nu au aparut decat in ultimii 2 ani deci nu prea vad cum pot fi pt antena
Poate pt wi-fi sau bluetooth sau senzorii de rotatie

Edited by Nytro84, 13 May 2017 - 09:10.


#26
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
Am vazut ca sunt si sus si jos.

#27
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
La iphone sint sigur antenele, carcasa de aluminiu ecraneaza semnalul, dupa cum s-a mai spus.
Si husele/protectiile metalice pentru telefoane au exact acelasi efect, se observa mai bine in zone cu semnal mai slab, acolo unde in mod normal aveai o liniuta sau doua de semnal, este posibil sa nu mai ai deloc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate