Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Timisoara - Orașul în care dacă treci pe roșu, nu ești sancționat

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#91
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View PostIon_de_la_Raion, on 17 mai 2017 - 09:44, said:

Aia de la raliu merg. Au un tip langa ei care le urla indicatii.
ii si vad la raliu incetind la 30km la ora in curba deoasebit de periculoasa, sau sa opreasca la fiecare stop, sau sa intre in fiecare intersectie nedirijata cu 50km/h in afara localitatilor si 30 in localitati...

#92
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
Parerea mea:
1. Titlul complet gresit. Mai corect ar fii fost: Ce socate la iveala sistemul de monitorizare al intersectiilor..... Daca era politia prin zona se dadea amenda
2. Stau in TM si consider ca trecutul pe rosu este un sport in Romania (mai ales in orasele aglomerate), chiar ieri am vazut pe unul care a trecut pe rosu la primul semafor, la al doilea (am ajuns iar in spatele lui) tot pe rosu... Si sa nu imi zica cineva ca nu avea timp sa opreasca ca se statea in coloana si cel inaintea lui la al doilea a trecut pe rosu (deci se putea oprii).
3. Oricat de grabiti am fii daca dorim putem sta la semafor legal.
4. Sper sa inceapa sa dea amenzi si sa vezi cum se circula regulamentar (oricat de aglomerat ar fii)...
5. De ce sa nu se dea amenzi si sa ramana perpedes, nu 50k ci 1 milion, sa vezi cum se conformeaza lumea. Chestia e tipic romaneasca sa zici ca nu ar fii bine, pentru cine nu ar fii (pentru cei care fac ilegalitati....).
6. Din cele  50000 de masini care au trecut pe rosu, cati considerati ca au facut-o in mod repetata ???
Realitatea e trista, daca ar fii in Bucuresti, unde orasul este si mai aglomerat...

#93
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postarg, on 17 mai 2017 - 10:28, said:

ii si vad la raliu incetind la 30km la ora in curba deoasebit de periculoasa, sau sa opreasca la fiecare stop, sau sa intre in fiecare intersectie nedirijata cu 50km/h in afara localitatilor si 30 in localitati...

Pe speciale nu. Dar masinile de raliu sint masini omologate pe drumurile publice, au faruri, stopuri, semnalizatoare, etc. functionale. Intre speciale se deplaseaza pe drumurile publice si respecta regulile de circulatie.

Edited by Ion_de_la_Raion, 17 May 2017 - 11:04.


#94
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View PostIon_de_la_Raion, on 17 mai 2017 - 09:44, said:

Aia de la raliu merg. Au un tip langa ei care le urla indicatii.

View PostIon_de_la_Raion, on 17 mai 2017 - 11:04, said:

.... Intre speciale se deplaseaza pe drumurile publice si respecta regulile de circulatie.
ala urla indicatii si intre speciale?

#95
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Nu. Uneori conduce el masina pentru a se odihni pilotul.

#96
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View PostIon_de_la_Raion, on 17 mai 2017 - 12:09, said:

Nu. Uneori conduce el masina pentru a se odihni pilotul.
mmmm, si daca conduce el, de mai urla la pilot?

#97
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003

View Postfotbal5, on 17 mai 2017 - 10:58, said:

Realitatea e trista, daca ar fii in Bucuresti, unde orasul este si mai aglomerat...
In Timisoara nici nu iesi din parcare ca ai trecut pe rosu. In Bucuresti ai ceva de mers pana la primul semafor.

#98
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
Inca aleg Timisoara fata de Bucuresti, cand vine vorba de trafic, chiar cu Popa Sapca inchis complet...

#99
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Vor sa dea drumul la legatura Demetriade (intersectia cu Baadeer) - Bd Antenei -(pe terenul Iulius Mall/OpenVille)- Lipovei.

Intre timp lucrarile la Popa Sapca sunt suspendate. Un angajat al muzeului Banatean a facut o plangere ca se lucreaza si unde au descoperit caramizile alea vechi, a venit politia cu unu de la ceva directie judeteana a culturii si mai nu stiu ce. Au amendat firma si au oprit lucrarile pana la finalul lunii mai in zona respectiva.

#100
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View PostCorupt, on 19 mai 2017 - 15:38, said:

au oprit lucrarile pana la finalul lunii mai in zona respectiva.
sa speram ca mai 2017

#101
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
Eu nu pricep ce se discuta si am 20 ani de condus....daca se trece pe rosu aia cu verde ce fac ...stau la semafor? Posted Image

#102
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
era vb ca nu se respecta regulile de circulatie, iar accidentele sunt la o geana distanta, daca intelegi la ce ma refer

#103
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
Ei, inteleg, inteleg,  intrebarea era retorica si ironica...dar dupa cum ai spus nu se respecta regulile si chiar nu se constietizeaza ca forta cu care loveste un obiect de 2 tone la o viteza chiar si legala e uriasa...
Eu unul am un stil preventiv si am trecut recunosc maxim pe galben cand m-a prins galbenul la mai putin de sa zic 10  m de semafor dar si atunci cu ochii in patru...

Edited by sailor62, 27 May 2017 - 16:19.


#104
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,694
  • Înscris: 23.04.2007
La Timisoara a inceput festivalu' Posted Image

PS - acum s-au cam potolit claxoanele ... doar "organu" mai fluiera in intersectie Posted Image

#105
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
O fi trecut azi cineva pe roșu?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate