Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Noul Megane Estate ZEN 1.5dci

- - - - -
  • Please log in to reply
336 replies to this topic

#19
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Nici nu ai luat-o bine si deja te gandesti la modificari. :D
Lasa masina in pace! Ca poate "simte" si se "razbuna". :D
90CP nu te dau pe spate, dar nici nu te tarasti pe sosea. Adica pana la 110-120 km/h cred ca este ok. Si spre surprinderea mea, consola centrala fara display-ul ala mare, nu arata chiar atat de rau. Adica ok, e mai misto cu ecran mare. Dar nici cu asta mic nu ti se taie cheful de condus. :D
Hai, drumuri bune si sa o conduci sanatos! :)

PS: daca pui poza cu domnisoara, vin pana la Baia Mare pentru un drive test. Poate imi bag Coltul la Rabla de dragul pozei. :D Glumesc, desigur. :D Si oricum, nu dau vrabia din mana. :P

Edited by LauCalin, 10 May 2017 - 23:15.


#20
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
He he, mă gândesc la eventuale modificări peste trei ani. Până atunci, poate nici nu o mai am :))

Display-ul ăsta mic are ca avantaj major ergonomia. Chiar îmi place noul si tehnologia, însă touch + condus nu este neapărat = love. Însă arată mai bine.

#21
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Anul trecut am condus Megane GT. O masina puternica, bine dotata, dar care nu a reusit sa ma faca sa zambesc. Poate sunt eu prea serios uneori, nu stiu. :D

#22
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
Frumoasă franţuzoaica... să aducă banu' gros în firmă şi concedii fericite în familie!

#23
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Frumoasa.
Felicitari...
Ai grija de ea...

#24
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 chris_t, on 10 mai 2017 - 21:45, said:

Astra Sports Tourer, nivel de echipare mediu (Enjoy), 1.6 diesel, 110Cp, pret de lista 20.120e. Chiar si cu 20% discount, ajunge la 17.000e. Pana la 14.8 mai este mult.
Civic Sedan foarte buna oferta la 1.8 benzina, dar din nou, nu ma ajuta. Auris break diesel sare de 20, 308SW sau Focus SW diesel, iarasi, 17-18k.
http://www.opeldibas...el-astra-enjoy/
Astra la doar 10.800euro... cu Rabla (cam 1300euro), nu e break si nu e diesel

#25
masni

masni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 25.10.2010
vezi ca trebuie sa o lovesti usor cumva.o aripa zgariata sau o tabla indoita.asa e cu masinile noi.sunt ca femeia.trebuiesc lovite ca mai apoi sa mearga bine.ai grija la drum.

#26
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
Frumoasa si drumuri fara evenimente neplacute.

#27
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006

 unbrutus, on 11 mai 2017 - 00:07, said:

http://www.opeldibas...el-astra-enjoy/
Astra la doar 10.800euro... cu Rabla (cam 1300euro), nu e break si nu e diesel
Nu are nicio legătură una cu alta. Astra break generația veche nu mai este disponibil. Doar noul Astra.

Diferența de preț între sedan benzină si break diesel al aceluiași model e enormă, haideți vă rog să nu le comparăm. Sunt ok cu versusurile, în ideea in care poate sunt si alții interesați, dar vă rog să comparăm mere cu mere și pere cu pere.

#28
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015
In banii dati ai facut o alegere buna ca masina noua. Megane 4 break diesel este tocmai buna si suficienta pentru ce ai tu nevoie. Drumuri bune si fara evenimente neplacute. Astra sedan nu trebuie comparata cu Megane break. Are platforma veche Astra J, mai grea cu aprox. 200 kg ca Astra k , este la lichidare de stoc si nu are portbagaj mare si practic la utilizare ca Megane.

#29
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
intr-o comparatie Megane break vs. megane hatch, spuneau ca pasagerii din spate au mai mult loc la picioare in varianta break. ai observatt cumva chestia asta?

#30
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Da. Soră-mea are hatch, iar spațiul la picioare e mai mic decât în break. Undeva la 5-10cm estimează.

#31
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
Soția trebuia să aleagă o mașină de serviciu într-un anumit buget lunar (ca rată de leasing). toți colegii și-au ales golf iar eu i-am ales Renault Megane cu echipare GT și cutie automată. Din anumite motive a cedat-o și practic a rămas în parcare și au început să se bată toți colegii pe ea (atât cei care urmau să-și cumpere cât și cei care deja își cumpăraseră golf-uri).

#32
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015

 LauCalin, on 10 mai 2017 - 23:12, said:

Nici nu ai luat-o bine si deja te gandesti la modificari. Posted Image
Lasa masina in pace! Ca poate "simte" si se "razbuna". Posted Image
90CP nu te dau pe spate, dar nici nu te tarasti pe sosea. Adica pana la 110-120 km/h cred ca este ok. Si spre surprinderea mea, consola centrala fara display-ul ala mare, nu arata chiar atat de rau. Adica ok, e mai misto cu ecran mare. Dar nici cu asta mic nu ti se taie cheful de condus. Posted Image
Hai, drumuri bune si sa o conduci sanatos! Posted Image

PS: daca pui poza cu domnisoara, vin pana la Baia Mare pentru un drive test. Poate imi bag Coltul la Rabla de dragul pozei. Posted Image Glumesc, desigur. Posted Image Si oricum, nu dau vrabia din mana. Posted Image
Merita sa treci pe la domnisoara de la Renault daca ai drum prin Baia Mare, cu siguranta o sa pleci cu buna dispozitie si ziua iti va fi mai buna pentru ca te vei gandi la ea involuntar.

 bobalex18, on 11 mai 2017 - 08:21, said:

Soția trebuia să aleagă o mașină de serviciu într-un anumit buget lunar (ca rată de leasing). toți colegii și-au ales golf iar eu i-am ales renault Megane cu echipare GT și cutie automată. Din anumite motive a cedat-o și practic a rămas în parcare și au început să se bată toți colegii pe ea (atât cei care urmau să-și cumpere cât și cei care deja își cumpăraseră golf-uri).
Megane GT cu cutie automata este alta poveste. Platforma difera, setarea suspensiei de asemenea, confortul scaunelor, motorizarea, si multe altele, dar costa alti bani .......

#33
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Haha, o punem de-un fan club al dsoarei... :D

#34
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015

 QuickSpeed, on 11 mai 2017 - 07:58, said:

intr-o comparatie Megane break vs. megane hatch, spuneau ca pasagerii din spate au mai mult loc la picioare in varianta break. ai observatt cumva chestia asta?
Da, exista diferenta intre break si hatchback la spatiul din spate. Megane break are ampatamentul (distanta intre axele rotilor fata-spate) 2712 mm iar Megane hatchback are ampatamentul 2669 mm . De aici si deferenta de spatiu intre scaunele din fata si cele din spate.

Edited by codesmm, 11 May 2017 - 08:49.


#35
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
a se considera a fi pamflet

Am căutat pe google Renault baia mare. Am aflat că se numește autobereco. Am căutat pe facebook dar nu am găsit ceva sugestiv și apoi am căutat in google cu cuvintele cheie „gagică bună renault baia mare cautată de toată țara” și prima poză care mi-a apărut a fost:

Attached File  download.jpg   5.9K   57 downloads

Este un pamflet

#36
msn2

msn2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 25.04.2008
una din putinele masini frumoasa pe alb! la ce turatie, in viteza 2 sau 3 in cepe sa maraie ca vrea schimbare in jos?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate