Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Rabla 2017

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
matrwe

matrwe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 14.06.2012
Ma bate gandul sa-mi iau o masina si sa apelez la programul Rabla. Nu am masina de casat, am intrebat pe la ceva dealeri si au zis ca-i vreo 2000 lei de cumparat un tichet. Stiu ca s-a dat ceva ghid din partea AFM cu rabla 2017 insa nu pare sa stie nimeni exact de la ce data se poate achizitiona o masina noua prin acest program (vorba-n targ umbla ca incepand de azi, 10 mai). Are cineva mai multe detalii/informatii?
Multumesc.

Edited by matrwe, 10 May 2017 - 11:07.


#2
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
Daca scazi cei 2000 dati sa cumperi cupon, obtii un castig din rabla de aprox 4500-5500 ron

Ori majoritatea au anuntat ca oricum ofera reduceri similare cu rabla inainte de programul rabla.
In timpul programului, acele reduceri nu se vor mai acorda, per total iesi tot acolo si asa si asa.

#3
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 01.12.2005
Ca sa "cumperi" un tichet rabla trebuie:
- ori sa discuti cu dealerul, si acesta sa aiba deja potentiali vanzatori care doresc doar sa scape de rable (si te va pune in legatura cu el si sa ii dai cat cere pe acel tichet),
- ori sa cunosti deja o persoana care vrea sa cape de rabla si va duceti amandoi la dealer.

"Tichetele" Rabla sunt exclusiv electronice, doar se baga in sistem datele celui care da rabla la casat si ale celui care cumpara masina noua.

Printre documentele necesare se regasesc certificate fiscale (pentru cel care da rabla si pentru cel care cumpara masina noua), copii legalizate dupa talonul si cartea rablei.

PS. Programul inca nu a intrat in vigoare, pana pe 8 mai s-au inscris producatorii/dealerii in sistem si urmeaza aprobarea dosarelor. Apoi e functional 100%.

#4
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
Da' topicul asta ce are?
Nu se puteau discuta dilemele acolo?

Well, cum nu sunt necesare "n" topice pe acelasi subiect, va mutati frumos acolo, ca cel de fata se inchide.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate