Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Problema scanare sateliti

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 05.04.2009
Am pus montura twin si azi la scanare am avut surpriza neplacuta sa constat  ca nu  imi gaseste toate canalele.Am Astra 19,2 si Hotbird 13 deci  in total peste 2500 canale dar mie nu-mi gaseste decat 925.Mentionez ca am patit asta cu mai multe imagini.Acum am instalata o versiune  Hdmu  pentru Amiko si Spark Reloaded.Nu stiu ce are😕

#2
danyconnect

danyconnect

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 14.10.2011
actualizeaza satelites.xml si incearca din nou

#3
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 05.04.2009

View Postdanyconnect, on 10 mai 2017 - 02:04, said:

actualizeaza satelites.xml si incearca din nou
Nu stiu unde fiindca la software update la categoria chanel list update,nu ma lasa

#4
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
@nandy - cum naiba e montura asta twin? Nu am mai auzit asa ceva. Poate ai un diseq cu 2 iesiri. Sau cum? Versiunea aia HDMU probabil este enigma2, nu? In /etc/tuxbox gasesti satellites.xml. Spark a incetat suportul software ca orice producator care se respecta. Adica vand niste receptoare dupa care dispar in ceata.

#5
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 05.04.2009

View Postzappaf, on 10 mai 2017 - 15:47, said:

@nandy - cum naiba e montura asta twin? Nu am mai auzit asa ceva. Poate ai un diseq cu 2 iesiri. Sau cum? Versiunea aia HDMU probabil este enigma2, nu? In /etc/tuxbox gasesti satellites.xml. Spark a incetat suportul software ca orice producator care se respecta. Adica vand niste receptoare dupa care dispar in ceata.
Am incercat sa instalez ultima versiune de Golden Media de pe site dar m-am blocat la inceputnsi nu pot merge m departe cu instalarea

View Postzappaf, on 10 mai 2017 - 15:47, said:

@nandy - cum naiba e montura asta twin? Nu am mai auzit asa ceva. Poate ai un diseq cu 2 iesiri. Sau cum? Versiunea aia HDMU probabil este enigma2, nu? In /etc/tuxbox gasesti satellites.xml. Spark a incetat suportul software ca orice producator care se respecta. Adica vand niste receptoare dupa care dispar in ceata.
Am incercat sa instalez ultima versiune de GM de pe site dar m-am blocat la inceput

#6
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
Te-ai blocat in meandrele concretului? Chiar daca instalezi spark ultima versiune (1.2.85) tot vei avea o lista de sateliti veche de un an. Da' te-ai gandit ca poate s-a dereglat antena sau a infrunzit copacul ala din fata antenei?

#7
antenutze

antenutze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 27.01.2016
o imagine nu are nimic in comun cu scanarea programelor, dar reglajul tunerului DA, deci intai regleaza tunerul corect pe porturile DiseqC care corespund satelitilor Astra Hotbird pana cand pe bara de semnal/calitate ai suficient procentaj iar apoi rescaneaza pe acei sateliti

Edited by antenutze, 11 May 2017 - 11:39.


#8
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
Pai daca are semal pe cei 2 sateliti inseamna ca tunerul e configurat corect. Nu poti sa "mai reglezi" din tuner si sa-ti creasca semnalul; la diseq ai semnal sau n-ai. Da' inca n-a aparut sa ne lamureasca cum e cu montura aia twin. Probabil s-a incurcat in elevatie sau s-a dus sa faca rost de o drujba.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate