Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Sfat achizitie masina SH,buget 6000-8000 euro!

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#1
danimanda

danimanda

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 09.05.2017
Doresc sa imi achizitionez o masina second-hand intre 6000-8000 euro.Eu m-am uitat la Audi A4 ,Opel Insigna,Si VW Passat...Astept recomandarile voastre.Va multumesc!

#2
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
suzuki jimmy :D

#3
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
:) :)

Elibereaza-te de VAG, intra pe www.oricealtamasina.com

#4
noone2v1

noone2v1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 31.03.2016
Focus 3

#5
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
Mazda 2 din 2010 este recomandata: http://www.masinisec...nd-hand-7765716

Attached Files


Edited by xmanyacs77, 09 May 2017 - 18:51.


#6
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
pentru drumurile din romania  iti trebuie garda cat mai inalta, tractiune integrala.
asta o sa iti foloseasca ca sa poti sa o parchezi pe trotuar, sa nu te doara sufletul cand urci bordurile de 40 cm. :yes:

#7
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
Dupa cum vezi ai primit raspunsuri foarte variate. incearca sa ne dai cateva detalii: cati ani ai, unde vei conduce masina cat% urban/extra etc. tu te uiti la Insignia si ai primit recomandare Mazda 2... pentru asta clarifica putin ce necesitati ai.

#8
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,506
  • Înscris: 30.07.2007

 Pollux, on 09 mai 2017 - 18:51, said:

pentru drumurile din romania  iti trebuie garda cat mai inalta, tractiune integrala.
asta o sa iti foloseasca ca sa poti sa o parchezi pe trotuar, sa nu te doara sufletul cand urci bordurile de 40 cm. Posted Image
Trebuia un asterisc undeva, nu toata lumea se prinde la glume de-astea fine.....

#9
Darkage_

Darkage_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 18.07.2016
Daca mai rasfoiesti topicurile de sfaturi achizitie auto ai sa ramai traznit ce masini isi iau unii cu 2-3000 de euro...bmw, audi, Mercedes, paassaturi ...tu, cu 6-8000 esti deja din alta liga.
De banii astia , sh, alegerea echilibrata ar fi o compacta cat mai noua si in stare cat mai buna  ( e mai ieftina de noua, deci in banii astia poti gasi ceva care sa nu-ti dea deloc bataie de cap), gen octavia 2 fl, focus 3, Mazda 3, Honda civic ( sedan sau hatch), Toyota Avensis ( asta deja e clasa medie), astra j, chiar si un Logan nou. Ai atat de multe posibilitati incat poti alege cu sufletul ( ia o alfa romeo :) sau cu ratiunea ( nu neaparat ceva de lux, dar bun, fiabil si decent)

#10
danimanda

danimanda

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 09.05.2017
Multumesc pt sfaturi!Eu am 28 de ani si circul 60 % urban si 40%....Vreau o masina fiabila si confortabila...

#11
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 29.05.2004

 Pollux, on 09 mai 2017 - 18:20, said:

suzuki jimmy Posted Image

Circulă cu viteză așa mare? E Jimny, nu Jimmy.

#12
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 crocko.dilul, on 09 mai 2017 - 19:36, said:

Trebuia un asterisc undeva, nu toata lumea se prinde la glume de-astea fine.....

n-a fost nicio gluma.
eu chiar strang bani sa imi iau un suzuky Jimny.

@Razvan_N: merci ca mi-ai atras atentia. eu credeam ca este jimmy. mi-ai stricat copilaria.

#13
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 danimanda, on 09 mai 2017 - 19:49, said:

Multumesc pt sfaturi!Eu am 28 de ani si circul 60 % urban si 40%....Vreau o masina fiabila si confortabila...


Depinde de cat de inteligent esti cand faci alegerea, daca nu o verifici bine ai toate sansele sa iei un cazan. Insignia nu e prea fiabila, Passat si a4 depinde de motorizare.

#14
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,635
  • Înscris: 07.10.2005
La 28 de ani se potriveste mai degraba o compacta, un Golf, un Focus, o Astra, o Mazda 3. Astea ar fi masini care ar intra mai bine in bugetul tau.

#15
danimanda

danimanda

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 09.05.2017

 TruculMagic, on 09 mai 2017 - 21:21, said:




Depinde de cat de inteligent esti cand faci alegerea, daca nu o verifici bine ai toate sansele sa iei un cazan. Insignia nu e prea fiabila, Passat si a4 depinde de motorizare.
Din cate stiu si passat-ul si A4 dupa 2009 au motorul de 2000 insa diferenta este la axul cu ,came daca are unul sau 2 axe

 Mr. Incredible, on 09 mai 2017 - 21:27, said:

La 28 de ani se potriveste mai degraba o compacta, un Golf, un Focus, o Astra, o Mazda 3. Astea ar fi masini care ar intra mai bine in bugetul tau.
Vreau o masina mai mare si break daca se poate pt ca am un bebe si am nevoie si de putin spatiu...

#16
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 danimanda, on 09 mai 2017 - 21:29, said:

Din cate stiu si passat-ul si A4 dupa 2009 au motorul de 2000 insa diferenta este la axul cu ,came daca are unul sau 2 axe


Vreau o masina mai mare si break daca se poate pt ca am un bebe si am nevoie si de putin spatiu...

Si te gandesti ca in 8000 gasesti un A4 B8 in stare buna ? Un Passat gasesti, dar nici vorba sub 7500e si vezi ca alea mai au probleme la pompa de ulei pana prin 2011. Iar diferenta dintre 6 si 8k e destul de mare, nu esti hotarat deloc.

 Mr. Incredible, on 09 mai 2017 - 21:27, said:

La 28 de ani se potriveste mai degraba o compacta, un Golf, un Focus, o Astra, o Mazda 3. Astea ar fi masini care ar intra mai bine in bugetul tau.


In ce sens se potriveste ? E mult mai confortabil, mai lejer si altfel se uita gagicile la tine cand apari cu balena pe drum Posted Image , pana la urma, numai odata ai 28 ani... Posted Image  Una e sa te plimbi cu un Mondeo si alta e sa conduci o hidosenie de Focus MK3. Posted Image

#17
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,648
  • Înscris: 23.04.2007

 Pollux, on 09 mai 2017 - 18:20, said:

suzuki jimmy Posted Image

 Pollux, on 09 mai 2017 - 18:51, said:

urci bordurile de 40 cm. Posted Image

 Pollux, on 09 mai 2017 - 21:15, said:

eu chiar strang bani sa imi iau un suzuky Jimny.
Dupa ce-l iei sa ne arati si nou un filmulet in care urci cu el "bordurile de 40 cm." Posted Image

Edited by adrian_r5, 09 May 2017 - 21:41.


#18
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,635
  • Înscris: 07.10.2005

 danimanda, on 09 mai 2017 - 21:29, said:

Vreau o masina mai mare si break daca se poate pt ca am un bebe si am nevoie si de putin spatiu...
De asta e bine sa spui de la inceput cum stau lucrurile, una este sa fii singur si alta este sa ai familie. Exista si variante break la masinile recomandate si pentru ca vrei masina spatioasa as adauga si Octavia.
Avantajul alegerii unor masini din clasa compacta intr-un buget cum ai tu este ca ai sanse sa gasesti masini mai noi/cu rulaj real mai mic, cu dotari decente, in stare mai buna, in comparatie cu masini care sunt din clasa superioara dar ca sa se incadreze in buget vor fi mai vechi, cu rulaj foarte mare, probabil si mai prost intretinute.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate