Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Vigneta Bulgaria

- - - - -
  • Please log in to reply
219 replies to this topic

#37
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007
De data asta la Negru Voda am dat 40 de lei pe vigneta

#38
piciul

piciul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 07.01.2007
Fratilor cat costa vineta pe trei luni in leva,eu sunt prost nu gasesc!?

#39
minam

minam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 15.09.2009
54 leva
https://sofiaglobe.c...-december-22nd/

#40
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,196
  • Înscris: 09.02.2007
Salut. Pana la urma vigneta trebuie lipita pe parbriz in partea dreapta-jos? Se dezlipeste greu sau lasa urme, ca nu as vrea sa o lipesc si de la soare sa se prinda asa tare incat sa nu o mai pot scoate. Voi cum ati procedat? Ms.

#41
just*rzv

just*rzv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.03.2007
inainte sa o aplici pe parbriz, o lipesti un pic pe haine ceva, sau pe CI,
in ideea in care sa se mai duca din lipiciul ala.
Si nu mai probleme in a o da jos de pe parbriz, cand nu mai ai nevoie de ea :)

#42
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006

View Postshadow_x3x, on 14 iunie 2018 - 15:45, said:

Salut. Pana la urma vigneta trebuie lipita pe parbriz in partea dreapta-jos? Se dezlipeste greu sau lasa urme, ca nu as vrea sa o lipesc si de la soare sa se prinda asa tare incat sa nu o mai pot scoate. Voi cum ati procedat? Ms.
O dezlipesti de pe suportul de hârtie si apoi o lipesti de cateva ori în diverse locuri de pe tricou/maieu/camasa, astfel încât sa ramâna scame pe vigneta.

#43
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,840
  • Înscris: 16.04.2007
Sau o lipesti cu putina banda scotch ( fara sa o dezlipesti de pe suportul de hartie ).
Asa am facut mereu si nu am mai avut griji ca se dezlipeste greu de pe parbriz.

Edited by cristiany, 15 June 2018 - 08:01.


#44
belisima

belisima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 31.05.2007
Fara sa o scoateti din folie,o puteti da cu apa sau saliva si sta lipita f bine in parbriz.Nu aruncati codul  de bare fiindca mie mi l-a cerut odata la iesirea din Bulgaria.

Edited by belisima, 15 June 2018 - 08:04.


#45
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,196
  • Înscris: 09.02.2007
Mersi de sfaturi. O sa aplic una din metode :) Legat de procurarea vignetei in localitatea Ruse, noi vom ajunge noaptea si am inteles ca ar fi vreo 3 benzinarii care vand vignete. Problema e cum o sa platesc. Am citit ca unii nu accepta cardul, iar cu euro iti baga un curs foarte dezavantajos. Voi cum ati procedat?

#46
manead

manead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 08.09.2006

View Postbelisima, on 15 iunie 2018 - 08:03, said:

Fara sa o scoateti din folie,o puteti da cu apa sau saliva si sta lipita f bine in parbriz.Nu aruncati codul  de bare fiindca mie mi l-a cerut odata la iesirea din Bulgaria.
Da da. Pe haine o lipesc si eu inainte. Apoi lipite usor numai colturile.
Dupa ce se da jos ce ramane se curate usor cu solutie de parbiz.
Eu le pastrez cel putin 1 an dupa ce le folosesc. Inclusiv chitanta.
Cine stie...

#47
belisima

belisima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 31.05.2007
Stiu pe  cineva care a platit cu cardul.Eu am avut leva si m-a costat 15 leva/saptamana.Am luat-o de la un OMV la km  8,5 de vama,directia Razgrad.
Sursa:filmuletul pus de Oztan,caruia ii transmit (din nou)multumiri.

#48
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,380
  • Înscris: 02.06.2005
Eu am luat de mereu de la lukoil. Au avut de fiecare data "pe stoc" si in plus am platit cu cardul fara alte rrromii. Carburant nu folosesc de la ei. Cred ca banii din vinietka se duc aproape toti la statul bulgar deci ma poate ierta OvidiuNS ca am apelat la lukoil... :D

#49
scaramouche

scaramouche

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 30.01.2008
Se poate cumpăra vigneta pe o luna dar data  de inceput a perioadei de valabilitate sa fie ulterioară datei cumpărării ? Pe vremuri, când vigneta pe o săptămână costa 5 €, se putea.
Merci.

#50
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,380
  • Înscris: 02.06.2005
Anul trecut am intrebat intr-un OMV din Stara Zagora daca pot lua cum zici tu si au zis ca nu se poate - ma rugase un var sa ii cumpar, el urmand sa plece dupa vreo saptamana de la intoarcerea mea. Nu sunt insa convins ca bulgaroaica a inteles ce vreau, pozibil sa fi zis NU ca sa scape de mine.

Edited by dreaQ, 19 June 2018 - 11:19.


#51
scaramouche

scaramouche

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 30.01.2008
initial nu gasisem dacat stirea despre vigneta pe un an. Am mai sapat un pic si am gasit asta

Apart from the new three-month vignette, there are also new rules, valid from January 1 2018:
> Annual vignettes will be valid for one year, from the date of purchase. So far, they always expired on January 31 no matter when they were purchased.
> All other vignettes will also be valid from the date of purchase. Until now, drivers were allowed to choose the first day of validity.

Case closed.

#52
laurentis

laurentis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 06.05.2006
Salut, va rog sa-mi spuneti daca pot lua vignieta din Ruse de la Shell sau Lukoil, pe  sensul de iesire. Accepta plata cu cardul?

Multumesc

#53
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,840
  • Înscris: 16.04.2007
Vezi ca ai putin mai sus postarea colegului dreaQ.

#54
minam

minam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 15.09.2009

View Postlaurentis, on 25 iunie 2018 - 18:39, said:

Salut, va rog sa-mi spuneti daca pot lua vignieta din Ruse de la Shell sau Lukoil, pe  sensul de iesire. Accepta plata cu cardul?

Multumesc
Poti sa iei cu cardul direct din vama; depinde la ce ora ajungi, nu stiu daca e program non-stop. Eu am luat in aprilie, dar era pe la ora pranzului..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate