Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cum platesc factura la telekom (the website is down) ?

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

View Postdorin_2k, on 09 mai 2017 - 11:33, said:

Ce te faci daca nu ai nicio factura, nicun cod de abonat, nicio suma stiuta de plata?
Doar numele?
Cum sa nu ai cod de abonat?
Il gasesti pe mail daca nu il ai notat nicaieri. Sau la *100# sau RC, unde poti afla detalii despre factura.

Dar sa presupunem ca nu stii nimic, atunci te duci in magazinele partenere Telekom, care si astea se gasesc cam la fiecare colt de strada, le deosebesti dupa sigla mare Telekom de deasupra intrarii sau dupa sigla Germanos.
Ca sa fie si mai lejer, te duci la in mall ca sa nu mergi prin ploaie ca sunt zile ploioase acum... parchezi in subsol, urci cu liftul la etaj si garantat gasesti un Germanos/Telecom si nu trebuie sa stii decat numarul de telefon si numele.

Edited by samebo, 09 May 2017 - 11:47.


#20
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Sau:

Quote

Informatia referitoare la datele facturi tale Telekom Romania Mobil o poti afla prin:
1. apel gratuit la numarul *100# sau *181#
2. trimiterea unui SMS  fara text la numarul 1818
3. accesand My Account sectiunea Factura Mea dupa ce ai personalizat contul cu numarul tau de telefon. Pentru mai multe informații vezi tutorialul de mai jos
4. apel gratuit la numarul 1234 si alegi sectiunea 2 dupa ce te identifici cu numarul tau de telefon


#21
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,374
  • Înscris: 01.12.2001
Uite ca in orasul unde locuiesc (si nu e un sat) nu e niciun magazin partener T. Nici Voda. Doar 2 Orange. Atat.

Si eu am doar servicii DTH.
Nu am telefon T, nu pot apela *100#, nu pot trimite SMS, acum NU merge MyAccount,
Am data de facturare 01 a fiecarei luni. Pdf-ul apare pe 4-5  a lunii insa suma de plata o vad pe 2-3 a lunii.
Insa am platit inainte sa apara factura pdf in cont. Apare doar suma de plata cu 2 zile inainte sa apara si pdf-ul in cont.

#22
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Atunci cum ai reusit performanta sa te abonezi la ei daca nu exista nici un magazin in orasul tau?

Acum  ca am citit ca esti abonat doar pe TV, probabil esti unul din clientii mosteniti din regimul trecut Romtelecom.
Totusi scarry sa nu ai nici in partener in oras si totusi sa ramai la ei... echipe de support exista in oras macar?

#23
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,374
  • Înscris: 01.12.2001
Am avut 3P (tel, net si DTH pt 8 STB-uri).
A venit concurenta si am ramas doar cu 4 STB-uri.
Suportul tehnic la DTH e unic in judet la 20 km de mine. Insa doar alimentarea pica la STB-uri.

#24
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008

View PostwolfydRg, on 09 mai 2017 - 11:37, said:

Mersi. Cred ca astept pana maine, asta ca sa nu o dea in bara si cu partea contabila la facturare. La Germanos am fost de cateva ori si cand nu imi mergea mie partea normala de online nu le mergea nici lor. Deci cel mai bine sa astept.
Trimite in mesaj privat codul de abonat si iti trimit toate datele.

#25
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,024
  • Înscris: 20.06.2005
Mersi, am gasit datele de plata in mailul generat. Nu e necesar pdf-ul.
La BT vad ca imi sunt de ajuns astea.

#26
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010
Site-ul magenta al TELEKOM este în continuare doar ... mov. Și ne promite cu emfază:
ÎN CURÂND, O NOUĂ
EXPERIENȚĂ ONLINE

(parcă era vorba să-l deschidă în data de 8 mai; mi se pare mie sau astăzi este 9 mai, Ziua Independenței de Stat a României, Ziua Victoriei contra Germaniei?)

Edited by o_p_2005, 09 May 2017 - 17:03.


#27
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,374
  • Înscris: 01.12.2001
Nu au precizat anul. 8 mai ... 2018?

#28
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Trec la versiunea asa-zis upgradata de CRM, si se pare ca s-au fracturat niste chestii pe acolo (site-ul e direct conectat cu acestea, so...mumu).

#29
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
E destul de penibil pentru ditamai compania multiplanetară să ai situl oprit aproape o săptămână.
În cazul meu precis mă vor pricopsi și cu penalizări, c-a trecut termenul scadent.

#30
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Dar mai sunt metode de plată. :)

#31
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
În natură?
[ https://i.imgur.com/ZeePwHe.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Sau la tonomat?
[ https://www.innova.com.tr/kiosk/images/basari-turkpay.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#32
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
bai ce imi place ca toata lumea isi da cu parerea
ba ca e site-ul fracturat (il doare) saracu...
ba ca dorel a intrat cu excavatorul in fibra si se chinuie sa o sudeze (nu sudura ptr fo ci cu electrozi ptr garduri)
ba ca se vor implementa niste sisteme care vor duce site-ul pe noi culmi de progres si civilizatie
ba ca se schimba toate echipamentele
etcc
aproape nimeni nu zice ca sunt angajati niste netoti acolo care nu sunt in stare de nimic, niste oameni care au promis ca pana pe 8 mai o sa fie functional un site (si e deja data de 10 si nu se intampla nimic)
in locul lor nu as penaliza pe nimeni la factura, ba le-as mai trimite si niste mesaje cu scuzele de rigoare si niste compensatii
dar hei: asta se intampla doar intr-un univers paralel...

#33
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Îl resuscitează oare?

Quote

504 Gateway Time-out
nginx

[ https://68.media.tumblr.com/d5b171e5957686360725dfffb4f9f5a7/tumblr_oha5hoGiWF1vcbd14o1_500.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#34
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Sigur ca da . Pentru experiente impreuna ! Posted Image

#35
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Respiră cam greu…
[ https://68.media.tumblr.com/bc4063140cc875d74c324ab994be4d9b/tumblr_obpx87fbL51rw0mueo1_500.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#36
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://my.telekom.ro/oam/pages/images/login_logo.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Quote

Error
System error. Please re-try your action. If you continue to get this error, please contact the Administrator.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate