Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Net gratuit in roaming

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016
Salut.

Ori am vazut eu prost, ori chiar asa este.
Netul pe care il am la cartela se poate folosi si in strainatate(in roaming) ?  Sau trebuie sa imi activez vreo extraoptiune?

Edited by andreiMembruAnonimut, 08 May 2017 - 23:01.


#2
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 29.10.2014
15 iunie.

#3
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Teoretic din iunie se implementeaza treaba.

#4
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Of ce bine , am tot incarcat , ca  sa nu pierd nr. si am de "spart" peste 20 de euroi "blocati"in cartela ! Trebuie doar sa o "reincarc" ca sa fie activa !(vodafone)

P.S.- Vad ca am activ nr, pot sa sun , ptiu drace ! O inebunit vodaf ! Am amenintat ca ma portez !

Edited by tidicristi, 08 May 2017 - 23:45.


#5
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
@tidicristi, cu 10€ credit poti cumpara valabilitate numarului de telefon pe 12 luni; nu trebuie sa reincarci luna de luna sa nu pierzi nr. de telefon.

#6
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016

View PostRedDev, on 08 mai 2017 - 23:15, said:

15 iunie.

Ghinionul ***** :D
Eu plec sapt asta cateva zile.

#7
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007

View Postsuper8, on 08 mai 2017 - 23:51, said:

@tidicristi, cu 10€ credit poti cumpara valabilitate numarului de telefon pe 12 luni; nu trebuie sa reincarci luna de luna sa nu pierzi nr. de telefon.
Trebuie sa fiu tampit , ca sa le "cumpar" prelungirea lor ! Am nr de cind au aparut si preferential ! Prefer sa sun (indiferent cit costa minutul) . Sa mai zic ca ma pipi pe rahatul ala de il emit ei , cum draqu de se numeste , ... cand am plecat de ei si am trecut pi cartela .."am "corectat" de maine sunt doar pe cartela "!
Stai sa vezi ca am cartela veche si trebuie sa iau cu 4g , dar nu se gaseste la ei ! Le dau draqu 5 euroi , ca sa-mi schimbe cartela !

#8
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016
Ce inseamna?

"Ai reincarcat si ai primit bonus de loialitate 90MB/minute nationale si internationale fix UE/SMS nationale, valabil 10 zile."

Cei 90 de mega pot fi folositi international?

Edited by andreiMembruAnonimut, 09 May 2017 - 00:14.


#9
demin2609

demin2609

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 22.11.2009
hmm... interesant ce alte firme mai ofera net roaming?

sau e mai ok sa cumperi cartela din tara respectiva?

#10
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Vodafone , cum e mai ieftin sa am 4g la voi si sa am cartela ....portez nr ? Ca , cartele nu aveti !


P.S,- Hai ca o fac pe "verginica" iau cartela in 4g , incarc "again" si le ucid roamingul ! Dupa 15 , cum spuse colegi !

Edited by tidicristi, 09 May 2017 - 01:58.


#11
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,379
  • Înscris: 08.02.2011

View Postandrei_ionut, on 09 mai 2017 - 00:13, said:

Ce inseamna?

"Ai reincarcat si ai primit bonus de loialitate 90MB/minute nationale si internationale fix UE/SMS nationale, valabil 10 zile."

Cei 90 de mega pot fi folositi international?


Nu as putea sa-ti zic, dar mare grija ca exprimarea e cam asa "90MB sau minute nationale sau minute internationale", adica sunt 90MB doar daca vorbesti 0 minute.

#12
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postsuper8, on 08 mai 2017 - 23:51, said:

@tidicristi, cu 10€ credit poti cumpara valabilitate numarului de telefon pe 12 luni; nu trebuie sa reincarci luna de luna sa nu pierzi nr. de telefon.

Daca nu au schimbat la Vodafonila (Romania) era okish, 300 zile perioada de gratie dupa terminarea valabilitatii deci aproape orice incarcare (de la 4 euro?) iti aduce aproape un an si nu consumi nimic din credit.

#13
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postandrei_ionut, on 09 mai 2017 - 00:13, said:

Ce inseamna?

"Ai reincarcat si ai primit bonus de loialitate 90MB/minute nationale si internationale fix UE/SMS nationale, valabil 10 zile."

Cei 90 de mega pot fi folositi international?
Da, dar numai din tara spre strainatate, nu din strainatate spre tara.

#14
devlin3x

devlin3x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 13.07.2007

View PostZisaiZic, on 09 mai 2017 - 06:51, said:

începând cu opțiunea de 8 euro ai 2000 de cvt in roaming min/SMS/mb.
A testat cineva chestia asta? E suficient sa ai optiunea de 8 euro sau mai trebuie sa umbli pe la ceva setari din myvodafone sau sa suni la ei ?

#15
devlin3x

devlin3x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 13.07.2007

View PostZisaiZic, on 09 mai 2017 - 11:14, said:

Da eu o folosesc din februarie. Nu trebuie sa ai nici o setare. Doar roamingul activat.
Multumesc frumos!

#16
serious1

serious1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 08.05.2017
la Vodafone de cand este free roaming ? Oficial stiu ca sunt obligati de la 15 iulie.
La Orange stiu ca de la 15 mai..Digi este silentios (nu zice nimeni nimic) iar Telekom are momentan site-ul down Posted Image

Edited by serious1, 09 May 2017 - 12:25.


#17
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,489
  • Înscris: 24.12.2005

View Postdevlin3x, on 09 mai 2017 - 11:09, said:

A testat cineva chestia asta? E suficient sa ai optiunea de 8 euro sau mai trebuie sa umbli pe la ceva setari din myvodafone sau sa suni la ei ?

Salut.

Eu sunt plecat din tara, am optiunea de 8 euro si iti pot confirma ca poti folosi netul in baza celor 2000 CVT. Eu aveam roamingul activ - nu am modficat nimic in MyVodafone si nici nu am sunat la ei.

Succes!

#18
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

View Postandrei_ionut, on 08 mai 2017 - 23:01, said:

Salut.

Ori am vazut eu prost, ori chiar asa este.
Netul pe care il am la cartela se poate folosi si in strainatate(in roaming) ?  Sau trebuie sa imi activez vreo extraoptiune?


Buna!

Pentru Ofertele 8, 10 și 12 , cele 2000 unităţi “Ce Vrei Tu” se pot folosi gratuit în roaming în Spațiul Economic European (SEE): Uniunea Europeană + Islanda, Norvegia și Liechtenstein. La depăşirea beneficiilor incluse se aplică tarifele standard. În afara acestei zone ești tarifat cu tarife standard. Pentru aceste oferte, apelurile de voce primite în roaming din țările SEE sunt gratuite și nu se scad din unităţile “Ce Vrei Tu”.

O zi frumoasa!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate