Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cursuri IT Cluj

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
PandaKK

PandaKK

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 05.10.2016
Salut, nu stiu daca este bine unde pun topicul dar sper ca nu deranjez pe nimeni. Am 18 ani si imediat termin clasa a XII-a. Demult ma pasioneaza IT-ul si dupa ce termin as dori sa ma apuc de cursuri de programare. Sunt de langa Cluj si nu stiu exact unde sa merg, am gasit mai multe firme care se ocupa cu asta dar nu stiu care sa aleg. Cei care sunteti din zona si cunoasteti domeniul ma puteti ajuta?

#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007
UBB?

#3
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Ce firme ai gasit care fac, cursuri ?

 dani.user, on 08 mai 2017 - 20:29, said:

UBB?

Aia e deja facultate... 3-4 ani ... eu cred ca se refera la cursuri de cateva luni. :)

#4
Bondan91

Bondan91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 07.05.2009
Salut ! Daca doresti este o firma, numita Pitech in Cluj-Napoca, care in colaborare cu Ecole 42 din Franta a dezvoltat o "scoala" de programare aici in Romania.

Cursurile sunt gratuite, tin 3 ani dar trebuie sa treci de o perioada de testare de o luna. Cauta Academy Plus Cluj-Napoca pentru mai multe detalii.

Sper sa iti fie de ajutor !

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Stiu o firma si sunt niste tepari (nu mai stiu cum ii cheama) , iti cer 600euro la cursul ala si inveti din toate + java, dar la final nu te-ai ales cu nimic. Mai este o firma in care tragi ca nebunu si te poti angaja dupa, insa este foarte greu si cateva luni muncesti gratis si sansele sa nu intri sunt foarte mari, le faci doar treaba... se folosesc de tine. Iti recomand sa mergi la facultate, chiar si la distanta.

 Bondan91, on 08 mai 2017 - 20:37, said:

Salut ! Daca doresti este o firma, numita Pitech in Cluj-Napoca, care in colaborare cu Ecole 42 din Franta a dezvoltat o "scoala" de programare aici in Romania.

Cursurile sunt gratuite, tin 3 ani dar trebuie sa treci de o perioada de testare de o luna. Cauta Academy Plus Cluj-Napoca pentru mai multe detalii.

Sper sa iti fie de ajutor !

Eu unul nu recomand... e greu si faci munca degeaba acolo... am fost chemat de vreo 3 ori la ei...
Am citit azi ca isi fac o "scoala" din aceasta si in Bucuresti.

Totusi daca te gandesti la Pitech, stiu in mare ce teste se dau , apoi in functie de punctaj te selecteaza daca intri sau nu.

Edited by TruculMagic, 08 May 2017 - 20:38.


#6
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 TruculMagic, on 08 mai 2017 - 20:35, said:

Aia e deja facultate...
Nu o sa poata avea pretentii la salariu daca nu are o facultate facuta....

Edited by YourFan, 08 May 2017 - 21:31.


#7
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Zici tu?

#8
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 xeleron, on 08 mai 2017 - 21:40, said:

Zici tu?

Nu o zic eu.


 Flat, on 08 mai 2017 - 16:04, said:

fara facultate vei fi toata viata un low level code monkey
vei fi poate perceput ca rebel si platit bine in primii ani daca te pricepi bine, dar deja daca ai depasit 35 de ani nu te mai baga nimeni in seama, o sa vrei sa avansezi in cariera, sa ajungi sw architect sau ceva director, manager proiect, fara diploma ai zero sanse
in timp ce altii vor evolua, tu vei ramane la salariul de programator junior sclav pe plantatie, o sa fii acel old school tataie demodat care scrie pagini in javascript in timp ce AI-ul iti va genera aplicatii in 0,43 secunde


#9
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Din ce a zis Flat,treaba cu daca te pricepi bine e valabila si daca ai facultate si daca n-ai.Nu vei putea avansa la sw architect sau director daca nu esti mai bun decat cei din jurul tau.

#10
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007
Exceptii exista mereu, dar, statistic, cei ce ajung departe au si studii superioare in domeniu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate