Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Alcatel Pixi 4 (7) 9003 - Vodafone TAB Mini 7 Root

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
Detin aceasta tableta si doresc sa o rootez pentru a putea bloca reclamele pe tot sistemul. Am cautat peste tot metode de root dar nu am gasit ceva concret asa ca apelez la ajutorul vostru. Ma gandesc deja la cateva metode, una din ele ar fi cu One Click Root pe care intentionez sa-l folosesc dar ma indoiesc ca voi ajunge la un rezultat pozitiv. N-am gasit nici macar TWRP compatibil cu respectiva tableta pentru a face systemless root. Presupun ca e mai dificil de rootat pentru ca, din ce am gasit pe net, singura posibilitate implica instalarea unui Custom ROM si deblocarea Bootloader-ului ceea ce nu doresc sa fac. Aveti idee daca exista metode mai simple de rootat aceasta tableta?

Edited by cllaudyu, 08 May 2017 - 17:21.


#2
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011
Dezactivare bootloader? Deblocare vrei sa zici. Incearca cu Kingoroot.

#3
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
am incercat dar fara succes

#4
masni

masni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 25.10.2010
wondershare mobilego.il gasesti pe pirate.torent.face treaba buna,sa instalezi un custom rom e mai riscant dar nu ai incotro.musai sa citesti bine ce tip de procesor ai ca sa nu o brickuiesti.sincer daca reusesti o faci turbo.eu am facut la 2 telefoane.un htc si un philips.

#5
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008

View Postmasni, on 08 mai 2017 - 17:24, said:

sa instalezi un custom rom e mai riscant dar nu ai incotro.
daca asta e singura posibilitate voi incerca, dar inca voi mai cauta metode care sa fie la un risc minim.

#6
masni

masni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 25.10.2010
asa este.subiect user ''baba'' subiectul tau ''mitraliera'',,,Eliberează-te, gândește liber, împuternicește-te!

Edited by masni, 08 May 2017 - 19:33.


#7
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
am reusit sa rootez aceasta tableta cu ajutorul postarilor de aici: https://forum.xda-de...pixi-4-t3376597

tableta se misca mai bine, am instalat XPosed, am blocat reclamele si se observa diferenta, reclamele incarcau paginile web foarte greu, iar acum le incarca mult mai repede.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate