Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Despre suporturile de telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Posttandrei99, on 08 mai 2017 - 16:17, said:

Eu am un suport de parbriz cu ventuze. Prost dar comod. Posted Image
Si care noaptea, pe ceata, te orbeste de tot.

#20
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012
Am suport pe grila de ventilatie cu magnet, sunt super multumit e cel mai usor de folosit sistem. Nici nu afecteaza telefonul daca ti-e teama de asta si nici nu am reusit pana acum sa il fac sa cada de acolo.

#21
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
Eu folosesc modelul din link. Este super ok.

http://www.pcgarage....-galaxy-note-3/

#22
GreyBeard

GreyBeard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 02.05.2017
Pare buna priza. Eu am unul de 210 grame si 85 mm latime, cu buton fizic pe lateral fix in mijloc.

Edited by GreyBeard, 08 May 2017 - 20:03.


#23
marceltapi

marceltapi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 09.09.2008

View Postmyshyk, on 08 mai 2017 - 19:15, said:

Si care noaptea, pe ceata, te orbeste de tot.
Eu folosesc suport pe parbriz. Avantajul e ca dintr-o singura privire vezi si ecranul telefonului; este ca o completare a parbrizului si nu o obstructie. Daca folosesti Waze, noaptea acesta trece la nocturn si nu te orbeste. Ba mai mult, cand e ceata iti arata mai bine traseul de urmat.
Am incercat si unul pe grila de aerisire si nu mi-a placut pentru ca trebuie sa-ti iei ochii de pe drum si sa-i arunci pe ecranul telefonului ceea ce necesita mai mult timp de adaptare pentru ochi.

Cred ca daca foloseti telefonul pentru alte functii (in afara de Waze, GPS, etc), atunci plasarea lui e OK in grila de aerisire.

#24
GreyBeard

GreyBeard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 02.05.2017

View Postshymano, on 08 mai 2017 - 19:03, said:

Vara tocmai fluxul de aer pe care "il obtureaza" iti raceste telefonul;
Am un lumia, nu se incalzeste. Nu am aer conditionat, deci am nevoie de grila aia.

#25
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005
Nasol ca nu ai ac la masina, cei care au ac nu au problema cu pozitionarea suportului in grila de ventilatie. Era mai bine sa precizezi ca in cazul tau nu este util.

#26
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010

View PostGreyBeard, on 08 mai 2017 - 21:33, said:

Am un lumia, nu se incalzeste. Nu am aer conditionat, deci am nevoie de grila aia.
Nu se incalzeste deloc atunci cand folosesti gps-ul, gen Waze ??
Ca de momentele alea vorbim ... In rest, niciun telefon nu se incalzeste asa, de nebun.

#27
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,458
  • Înscris: 30.10.2003
Nah, m-ati convins sa-mi iau suport pentru grila de ventilatie. Chiar ma intrebam cum o fi.  Posted Image

#28
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005
Eu pe al meu l-am cumparat de la emag, inca il au la vanzare, am cautat informatii cand l-am cumparat ca sa iau unul cat mai de calitate.

#29
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,846
  • Înscris: 07.09.2007
Procell pentru grila in Auchan era la oferta 14.99lei

#30
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Desi mi-ar fi placut un suport magnetic cu prindere pe gura de ventilatie nu mi-am achitizionat unul pentru ca imi este frica nu afecteze  telefonul in timp (mai ales ca este unul mai scump ...si merg mult) . In plus unele nu sunt foarte puternice astfel incat sa faca fata la toate gropile din RO (ma uitam pe Aliexpress la review-urile utilizatorilor si multi rusi se plangeau de acest lucru)

De 3-4 ani folosesc suport cu prindere pe gura de ventilatie ca cel din postarea lui Mr. Incredible(doar ca are altfel de prindere).Nu am avut nicio problema cu el sau cu telefonul. La majoritatea masinilor fluxul de aer se poate opri sau directiona.....deci nu este asta o problema majora (cum vad ca se mai spune pe aici)

L-am achizitionat de pe ebay cu aprox.  2 $

Edited by polizei, 09 May 2017 - 13:18.


#31
catalinn23

catalinn23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 13.07.2010
Eu am asa ceva
http://www.mivarom.r...il-negru-p-8548

#32
GreyBeard

GreyBeard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 02.05.2017
LASER frate.

Attached Files



#33
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,296
  • Înscris: 02.02.2006

View PostGroot, on 08 mai 2017 - 18:21, said:

Sau la masinile putin mai rasarite la care poti inchide fluxul de aer pe o anumita grila din butonul (rotita) alaturat grilei.

Eu am o masina mai scumpa cu clima automata si cu grile cu rotita de inchidere flux de aer si o masina mai ieftina fara butoane la grile si cu clima manuala.

La aia scumpa e clar ca inchid grila. La aia ieftina iarna dau fluxul de aer cald pe parbriz (si vara la fel daca vad ca ingheata telefonul) si am rezolvat problema.
Atâta laudă pe capul unora, despre mașina lor ”răsărită” și scumpă...

Eu am mașină ieftină cu ”climă” (pardon, aer condiționat Posted Image ) manuală, și am și rotițe. E drept că nu e nemțească, e doar gândită... Posted Image

View Postferibalint, on 08 mai 2017 - 19:30, said:

Eu folosesc modelul din link. Este super ok.

http://www.pcgarage....-galaxy-note-3/
Același suport îl am și eu, și mai cunosc 2 persoane care îl folosesc. Toți foarte mulțumiți. Mie, în 2 ani de utilizare, mi-a căzut din geam o singură dată. În rest stă fix, indiferent de vreme, de temperatură și de drum (nu vibrează, nu se dereglează la denivelări). Chiar îl recomand.

Edited by alexcrist, 11 May 2017 - 15:25.


#34
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,458
  • Înscris: 30.10.2003

View Postalekz31, on 08 mai 2017 - 17:59, said:

Am un suport de genul acesta: https://www.aliexpre...49-ce491ea4a062

Ma tenta si pe mine unul cu magnet, dar credeti ca e ok magnetul acela pe spatele telefonului? Nu afecteaza cu nimic?
Mi-am comandat de pe amazon cu 12 euro, cam mult, dar il vreau cat mai repede.

#35
cvapailty

cvapailty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 03.10.2011
Nu stiu daca e coincidenta sau nu, dar eu personal am distrus acumulatoarele la doua telefoane cu suportii astia magnetici cu prindere pe gura de ventilatie. Ulterior mi-am achizitionat suporturi fara magneti.  :(

#36
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Am trecut de la ventuza pe parbriz la asa ceva:
https://www.emag.ro/...rch-Action=view

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate