Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Google Maps Premium plan

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
ThePuiu

ThePuiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 11.11.2003
Salut, are cineva oarecare experienta cu achizitionarea unui Premium Plan (PP) de la Google Maps? Nu am gasit nicaieri CONCRET ce inseamna ca o aplicatie sa necesite un PP sau daca nu depaseste acele 2500 interogari pe zi s-ar putea situa si in zona de free...
Am discutat telefonic cu cineva de la sediul lor dar a spus (dupa ce am detaliat putin ce va face aplicatia) ca "crede" ca se incadreaza la PP! Normal pt ca si gura lor tre sa manince ceva! Dar a spus ca numai dupa ce discut cu un dealer o sa stiu exact cit costa...
As avea nevoie de un cost aproximativ (ca ordin de marime) ca sa pot sa iau o hotarara in deplina cunostinta de cauza: raman sau nu la Google Maps pt aplicatia pe care vreau sa o dezvolt...

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Aplicatiile de taxi am vazut ca folosesc OSM, ca-i gratis.

#3
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
OSM e gratis ca date [licenta pentru folosire], nu ca serviciu pentru aplicatia ta [adica daca n-ai serverul tau presupun ca trebuie sa platesti daca folosesti un pic mai intensiv API-ul oferit de oricine].

Edited by f300, 08 May 2017 - 14:49.


#4
X41Xu1

X41Xu1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 06.03.2015
Pricing and Plans

#5
ThePuiu

ThePuiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 11.11.2003
in urma discutiei cu o duduie de la Goagal Irlanda, am avut impresia ca de fapt nu e batut nimic in cuie (cum ma asteptam eu sa fie) ci este nuantabil... citi angajati are clientul (nu citi au acces la aplicatie), cite dispozitive se vor lega la aplicatie, etc. Eu ma asteptam sa fie ceva de genul: e aplicate comerciala? DA - atunci fiecare interogare costa X $. Faza cu creditele ar fi ok, dar nu se specifica nicaieri cit costa un credit! Este negociabil? Deasta am intrebat aici daca cumva a mai "negociat" cineva cu ei...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate