Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

"Net folosești, Net primești" - o noua inselatorie Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#55
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Nici nu stiam ca exista robot, ultima oara cand am patit treaba asta pe o cartela s-a interupt brusc cand s-a consumat creditul/optiunea, fara nici un robot care sa intervina peste convorbire.

#56
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
sau cum te blocau in roaming cand depaseai suma x ... trebuia sa trimiti un sms ca sa mai poti vorbi...

#57
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Aia in Roaming se intampla pentru ca... lege tampita de protectie a cetatenilor idioti care nu stiu sa foloseasca roaming.

#58
mike77

mike77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 04.09.2008

View Postmike77, on 09 mai 2017 - 11:09, said:

Eu ma refer la internet sa fi restricționat sau sa ai alt APN valabil dacă vrei net fără MB incluși.
La minute-sms spuneam doar ca au rămas la tarifele de acum 10 ani cu 0,2€ minutul în rețea.
Ce părere aveți de asta: https://forum.softpe...entar-300-euro/ marca Vodafone?
E normal să fi taxat așa dacă ramai fără MB?

#59
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
[ https://i.imgur.com/UuNWb1b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

DIn cartea care vine in pachet cu cartelele Prepay.

#60
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
@gumball3000 - sa inteleg ca ai primit SMS ca promotia "Vorbesti, Net primesti" se incheie?
Ca pe site nu a fost publicata astfel de informatie.
Si nu o gasesc cu nici o cautare pe gogu.

Edited by Oxigen1234, 11 May 2017 - 11:37.


#61
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
da, am lasat in primele pagini mesajul pe care l-au trimis

Edited by gumball3000, 11 May 2017 - 11:39.


#62
bekxy

bekxy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 21.11.2006
Măi... degeaba vă luați de omul ăsta. La nivelul bunului simț are perfectă dreptate.
Ceea ce a făcut Vodafone cu noua campanie este marketing de kkt și trebuie să îi spunem pe nume. Campania anterioară chiar avea rol de "bonificație" și era de perfect ajutor unora care nu aveau nevoie de zeci de giga cu care să se spargă în figuri pe 4G, ci de câteva sute cu care să asigure cuiva "prezența" on-line, cu un cost minimal. Situția lui, cu copilul, e ilustrarea perfectă.
Noua campanie, în care participanții la cea veche au fost într-adevăr înscriși fără acordul lor, e de un kkt magistral pentru cine folosea vechea campanie în sesnsul de mai sus. Pentru că la 5 euro primești oricum suficient net, nu mai ai nevoie de "pomeni".
Iar prezentarea în cost control a megilor ca disponibili, deși nu sunt utilizabili, chiar e mânăreală și n-ar trebui să treacă testul ANPC. Pentru că sugerează că dispui de niște resurse și de fapt nu dispui de ele și, mai mult, când crezi că le folosești de fapt ești taxat. Asta e de neam prost total.Se cheamă înșelătorie.
Cu "gratuități".

#63
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Stai linistit ca si acolo scria, ca nu sunteti voi capabili sa cititi sau sa intelegeti ce cititi e alta treaba.
E mai usor sa spui ca e operatorul de vina ca nu stii tu sa folosesti serviciul.

#64
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,580
  • Înscris: 26.06.2010

View Postsamebo, on 11 mai 2017 - 17:51, said:

Stai linistit ca si acolo scria, ca nu sunteti voi capabili sa cititi sau sa intelegeti ce cititi e alta treaba.
E mai usor sa spui ca e operatorul de vina ca nu stii tu sa folosesti serviciul.
Ai 99686.51 MB bonus utilizabil cu optiune de minim 5E activa valabile pana la data de 31/12/2017 .

La Orange scrie ca iti trebuie optiune de minim 5 euro ca sa folosesti bonusul , la Vodafone nu e precizat decat pe pagina web si la cei care au primit sms-ul.


#65
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011

View Postgumball3000, on 11 mai 2017 - 11:36, said:

da, am lasat in primele pagini mesajul pe care l-au trimis
Nu am gasit decat acest mesaj

Salut! Bonusul tau Vorbesti, NET Primesti va include si traficul de date national. Incepand cu 7 aprilie, primesti 1 MB pentru fiecare MB folosit si pentru fiecare minut de apel primit sau efectuat, pana la 20 GB/luna. Bonusul se aloca la fiecare 14 zile si poate fi folosit cu o extraoptiune nationala activa pe cont. Spor la navigat!

Dar aici scrie ca promotia "Vorbesti, Net primesti"  ramane valabila pentru vorbit SI pentru date, lucru care e fals, promotia Vorbesti a fost terminata si inlocuita cu "Net folosesti Net primesti" - alta campanie.
Am intrebat daca ai primit SMS ca promotia "Vorbesti, Net primesti" se incheie.

Atunci intreb altfel - daca promotia "Vorbesti Net primesti" mai exista - cum ma pot inscrie in ea si numai in ea?

#66
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salutare,

View PostOxigen1234, on 15 mai 2017 - 09:27, said:

Nu am gasit decat acest mesaj

Salut! Bonusul tau Vorbesti, NET Primesti va include si traficul de date national. Incepand cu 7 aprilie, primesti 1 MB pentru fiecare MB folosit si pentru fiecare minut de apel primit sau efectuat, pana la 20 GB/luna. Bonusul se aloca la fiecare 14 zile si poate fi folosit cu o extraoptiune nationala activa pe cont. Spor la navigat!

Dar aici scrie ca promotia "Vorbesti, Net primesti"  ramane valabila pentru vorbit SI pentru date, lucru care e fals, promotia Vorbesti a fost terminata si inlocuita cu "Net folosesti Net primesti" - alta campanie.
Am intrebat daca ai primit SMS ca promotia "Vorbesti, Net primesti" se incheie.

Atunci intreb altfel - daca promotia "Vorbesti Net primesti" mai exista - cum ma pot inscrie in ea si numai in ea?

Toti clienti care au fost inscrisi in promotia "Vorbesti,net primesti" au trecut automat la modul de functionare a promotiei "Net folosesti,Net primesti". Vechea promotie a fost inlocuita cu aceasta, astfel ca nu mai ai cum sa te inscrii in "Vorbesti, net primesti" asa cum era promotia inainte de luna aprilie.

Edited by Vodafone, 15 May 2017 - 15:53.


#67
kienny2003

kienny2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 03.04.2007
Am o cartela înscrisă în campanie mi-au dat bonus 5000 mb valabilitate 90 de zile dar pentru ai folosi trebuie sa am o extraptiune actva

#68
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Normal. Marci banul si ai net.

#69
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,083
  • Înscris: 04.10.2005
campania asta"Net folosesti, net primesti" este valabila si la abonamente? cat se primeste maxim acum la o cartela vodafone asociata cu alta cartela vodafone? cat pe una si cat pe alta?
ms

#70
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Nu este valabila la abonamente. La cartele se primesc pana la cate 15000 mb/numar si inca 15000 de la nr asociat.

#71
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Ar trebui sa fie valabila si la abonamentele CeVreiTu (CVT). Mama soacra are un abonament CVT si mi-au spus la abonare ca poate activa beneficii pentru cartela, inclusiv "Vorbesti, net primesti" (campania de atunci) plus bonusul lunar din contul MyVodafone (1500MB).

#72
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
Pentru putin trafic si putine minute nu exista abonamente. Parca toti vorbesc sute de minute sau nelimitat, parca toti vad filme pe youtube continuu,
Cat e cel mai ieftin abonament? 10 Euro? Si daca nu ai nevoie de atat de mult?

Pana la urma am facut abonament de 2 euro/luna la RDS, nu am gasit mai mic ca as fi luat.
Am 200 minute nationale din care vorbesc 10-20. Am 5 GB de date din care am folosit maxim 400 MB.
Deci e consumerism, platesc prea mult pentru ceva ce nu folosesc.

Are cineva abonament de 1 Euro/luna ???

Asta aveam la Vodafone - valabilitate cu 10 Euro/an si de cativa euro / an convorbiri. Dar nu au fost multumiti cu 15 Euro/an, vroiau 60 Euro/an.

Asa ca acum trebuie sa platesc 24 Euro/an, dar de consumat tot atat consum..

Poate invata ca oile se tund, nu se jupoaie...

Edited by Oxigen1234, 25 September 2017 - 15:28.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate