Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

2017 Ford Kuga ST Line

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
343 replies to this topic

#37
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 24.03.2007
Aoleu cum se vede bandoul ala! Strica toata culoarea aia atat de faina a masinii. Din cate stiu fix asta acoperea garantia la vopsea: decolorari, exfolieri... La aia cu siguranta de etrier sarita nu comentez nimic, ca mi-am promis ca voi vorbi frumos.

#38
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Esti sigur ca nu ti-au lovit-o in service?

#39
GCondruz18

GCondruz18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 23.02.2017

View Postlula_canci, on 22 iulie 2017 - 19:05, said:

Aoleu cum se vede bandoul ala! Strica toata culoarea aia atat de faina a masinii. Din cate stiu fix asta acoperea garantia la vopsea: decolorari, exfolieri... La aia cu siguranta de etrier sarita nu comentez nimic, ca mi-am promis ca voi vorbi frumos.
Luni vor trimite notificare catre Ford Romania. Daca nu, tot se va rezolva cumva.

View Postedi10000, on 22 iulie 2017 - 19:55, said:

Esti sigur ca nu ti-au lovit-o in service?

Masina nu a ramas in service vreodata. La soare nu se vede vreo diferenta

#40
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
Pentru doar 3 luni de zile și 15 mii de km..Foarte prost !
Aia cu siguranță ..nah ,poate ai agatat-o printr-o balta ,cioata ceva !
Dar semering ul și bandoul nu au absolut nici o scuza !

#41
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,486
  • Înscris: 18.06.2007
siguranța clar nu o schimbă pe garanție, puteai să umbli tu și să nu o mai pui. Dar bandoul ăla..parcă e de la dezmembrări :)))

#42
GCondruz18

GCondruz18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 23.02.2017

View PostAl3csutzul, on 22 iulie 2017 - 22:10, said:

Pentru doar 3 luni de zile și 15 mii de km..Foarte prost !
Aia cu siguranță ..nah ,poate ai agatat-o printr-o balta ,cioata ceva !
Dar semering ul și bandoul nu au absolut nici o scuza !

De acord


View Postbobalex18, on 22 iulie 2017 - 22:48, said:

siguranța clar nu o schimbă pe garanție, puteai să umbli tu și să nu o mai pui. Dar bandoul ăla..parcă e de la dezmembrări :)))

Diferenta se vede doar in anumite unghiuri si mai pe intuneric. Oricum, ciudat fenomen :))

Attached Files



#43
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
Succes cu Ford Romania! Am dat un mesaj cu rugamintea de lamurire de configurator pentru a achizitiona o masina, in urma cu mai bine de 3 saptamani. Dupa vreo 10 zile am primit un read-receipt. Raspuns inca nu a venit. Si - repet! - le-am explicat ca vreau sa cumpar o masina, insa nu o fac pana nu ma lamuresc cu ce si cum e cu reperul respectiv.

PS: asta dupa ce am sunat la ei, si m-au rugat sa dau email, ca nu inteleg prea bine ce spun eu, si voi primi raspuns in mod cert. Nu au specificat si secolul! :w00t:

#44
GCondruz18

GCondruz18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 23.02.2017

View PostTyby, on 23 iulie 2017 - 22:45, said:

Succes cu Ford Romania! Am dat un mesaj cu rugamintea de lamurire de configurator pentru a achizitiona o masina, in urma cu mai bine de 3 saptamani. Dupa vreo 10 zile am primit un read-receipt. Raspuns inca nu a venit. Si - repet! - le-am explicat ca vreau sa cumpar o masina, insa nu o fac pana nu ma lamuresc cu ce si cum e cu reperul respectiv.

PS: asta dupa ce am sunat la ei, si m-au rugat sa dau email, ca nu inteleg prea bine ce spun eu, si voi primi raspuns in mod cert. Nu au specificat si secolul! :w00t:

Nici mie nu mi.a mers cu mail.ul. Am tot sunat, de fiecare data mi se spunea ca voi fi cobtactat de catre ei, asteptam 2-3 zile si ii sunam tot eu. Maine dimineata la 9 sunt cu telefonul in mana :))

#45
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Mai bine intrati pe forumul monomarca, acolo sigur va lamuresc baietii.

#46
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
Problema este ca ar trebuii sa te lamureasca cei de la reprezentanta, nu sa cauti tu pe situri... urasc reprezentantele si OPC-ul pt ca permit prea mult.... cu toate acestea pe perioada garantiei depindem de ei.

#47
GCondruz18

GCondruz18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 23.02.2017

View Postfotbal5, on 25 iulie 2017 - 12:21, said:

Problema este ca ar trebuii sa te lamureasca cei de la reprezentanta, nu sa cauti tu pe situri... urasc reprezentantele si OPC-ul pt ca permit prea mult.... cu toate acestea pe perioada garantiei depindem de ei.

La orice problema de garantie, reprezentantele se adreseaza firmelor mama. Nu fac reparatii de capul lor sau pe banii lor.

#48
GCondruz18

GCondruz18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 23.02.2017
4 luni si 18595 km

Luna aceasta nu mi.am mai facut "norma" de 5000km/luna, pe motiv ca am fost plecat in concediu, cu alta masina din 3 motive:
- nici azi nu a venit simeringul de la cutia de transfer, comandat acum vreo luna si ceva (explicatia este aceea ca producatorul nu are asa ceva pe stoc. In 2017, pentru o masina produsa in 2017, nu vreo antichitate la care piesele nu se mai fabrica)
- burduful de la planetara stanga fata, e taiat. Inainte de plecarea in concediu, am facut o inspectie la masina si s.a descoperit acest burduf, care se pare ca s.a taiat din cauza faptului ca nu circul numai pe sosea. Trebuie cumparat tot ansamblul de piese, burduful separat nu se poate comanda, pe cand colierele ce prind burduful, pot fi comandate separat
- la momentul inspectiei, aveam 18100 km. Planuisem cel putin 3500 km in concediu, deci depaseam intervalul de revizie, adica pierdeam garantia. Am plecat cu un Edge, care e luat inainte de Kuga, ce are interval de revizie 30000 km. Cineva care si.a luat Kuga exact ca a mea, are interval de revizie 30000 km.
In fine, masina s.a mai odihnit vreo 10 zile si de maine ma pun pe dat telefoane, sa vedem ce.i cu piesele alea si daca mi le schimba cand fac revizia.

Attached Files



#49
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 24.03.2007
In Carrefour Era din Iasi este acum expus un Kuga fix ca al tau, doar ca bandoul din fata dreapta e decolorat, ca la tine. Deci nu esti un caz izolat.

#50
GCondruz18

GCondruz18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 23.02.2017
Nu stiu care e faza cu diferentele majore de culoare. In cazul meu, mi.l va vopsi reprezentanta de unde am luat masina, cand o voi duce la revizie.

#51
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 05.03.2005
Edge-ul cum ti se pare in comparatie cu Kuga ? Aici ma refer la tinuta de drum, confort, izolare fonica etc.  Ca design exterior, imi place mult...e mai frumos decat Kuga (chestie subiectiva). Pe mine ma bate gandul la un Edge, varianta sport...asa cum e si in pozele de mai sus.

Vopseaua White Platinum are reflexii diferite, in functie de lumina la care este expusa.

Edited by mccrya, 28 August 2017 - 16:15.


#52
GCondruz18

GCondruz18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 23.02.2017
Edge.ul se aseaza foarte bine la drum lung. Daca vrei sa faci o depasire mai in forta, trebuie sa accelerezi cu 1-2 secunde inainte sa incepi depasirea. Daca ai un stil de condus mai domol, e in regula. Pachetul Sport are o directie reglabila pe Normal si Sport, iar volanul are nevoie de o singura rotatie pentru a vira maxim. E foarte confortabila, bine antifonata si foarte spatioasa.

#53
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,486
  • Înscris: 18.06.2007
deși mulți critică edge, mie unul îmi place. cu privire la calitate, nu pot să-mi dau cu părerea pentru că nici măcar nu am urcat în ea.  nu cred că Ford aborda acest segment fără să ofere ceva în plus față de concurență. cred că mașina chiar este ok.

#54
cavaliere

cavaliere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 13.09.2016

View Postbobalex18, on 29 august 2017 - 08:36, said:

deși mulți critică edge, mie unul îmi place. cu privire la calitate, nu pot să-mi dau cu părerea pentru că nici măcar nu am urcat în ea.  nu cred că Ford aborda acest segment fără să ofere ceva în plus față de concurență. cred că mașina chiar este ok.

Sa stii ca masina este cum a descris-o gcondruz. Insa imi permit sa zic ca masina aia are nevoie de un motor de 3 litri, fiind extrem de grea pentru un 2 litri. Am condus acel biturbo diesel si este la limita decentei ca si performante. Pot sa zic ca este mai lenes decat bmw-ul nevesti-mii, se simte masa mai mare. Masina e un cruiser, foarte spatioasa, design foarte misto, plansa de bord sincer este ok, insa la 45k cat vrea Ford pe el, deja intra pe segmentul de premium si nu prea mai e ok.
Din punctul meu de vedere nu inteleg marketingul de produs in a nu oferi si o motorizare de 3 litri, unde la un suv mediu asa de greu este musai.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate