Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Are ANAFUL de unde sa stie cat castiga romanii din forex?

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

 on64, on 06 mai 2017 - 15:50, said:

Cand voi scoate profit de zeci de mii de lei de la brokerul meu va sti anaful de treaba asta?
Va afla. Vei lua milioanele de lei de la banca si cind o sa te urci in Lamborghini o sa-ti dai seama ca nu-ti incap in portbagaj. Atunci speriat furi o roaba de la un santier din apropiere si o iei la fuga de nebun, fara sa-ti dai seama ca esti filat. Cind intri in curtea vilei personale cu 43 de camere si 46 de bai si rasufli usurat, simti o intepatura usoara in zona gitului. Tranchilizantul agentului de la ANAF incepe sa-si faca efectul, moment in care... te trezesti la realitate, somer cu vise mari, care bate cimpii pe internet.

#20
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
Multumesc celor care au dat rapsunsuri mature, la obiect si nu au bagat comentarii tipice, "romanisme" Posted Image ca si unii comedianti de pe aici.
Presupun ca cei care au bagat comentarile astea sunt de parere ca forexul e o teapa colosala si ca oricine baga bani in asa ceva ii pierde pe toti. Sincer deocamdata nu stiu daca e asa, eu imi vad de treaba si rezultatele sunt foarte multumitoare din punctul meu de vedere.

#21
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Cate sute de mii ai bagat ca sa scoti zeci de mii "profit" ?

#22
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
daca  isi   retrage    baniii  pe  card  payoneer  sau  paxum  , anafu  o  ia in  gurita    lejer   :)

#23
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,032
  • Înscris: 09.08.2005
Oricum cheltuirea sumelor de genul ăsta se vede și e suficient un vecin din cei care se ocupă de caprele altora ca să afle și fiscul. Afar' de cazul în care-i pune pe toți sub saltea, firește.
Inițiator - poți face evaziune fiscală sau poți declara cîștigul. Doar tu poți decide. Ideea e simplă - dacă vrea fiscul poate afla cam orice manevrezi și, dacă nu află, te poate lua la puricat să compare ce ai cu veniturile declarate.

#24
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012

 MasterOfDark, on 07 mai 2017 - 14:29, said:

daca  isi   retrage baniii  pe  card  payoneer  sau  paxum  , anafu  o  ia in  gurita lejer   Posted Image
evaziune am mai facut cu skrill, dar de data asta voi retarget castigurile in contul meu bancar

apropo de evaziuni, cunosc pe cineva foarte personal care lucreaza intr-un domeniu in care aproape toti fac anual vreo 2-3 zeci de mii de lei din care declara sub 5% la fisc, repeta treaba asta de ani buni de zile si nu au nici pe dracu

Edited by on64, 07 May 2017 - 15:38.


#25
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,032
  • Înscris: 09.08.2005
Foarte probabil unii declară mult mai puțin decît fac. E decizia lor și doar a lor. Merg pe ideea că fiscul nu va verifica niciodată și că vor scăpa. Poate va fi așa, poate nu. Dar dacă bagi banii în bancă... eu nu m-aș încurca să nu declar. Dar ăsta-s eu. Fiecare decide pentru el.

#26
dhaneey

dhaneey

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 25.10.2007

 on64, on 07 mai 2017 - 15:29, said:

evaziune am mai facut cu skrill, dar de data asta voi retarget castigurile in contul meu bancar

apropo de evaziuni, cunosc pe cineva foarte personal care lucreaza intr-un domeniu in care aproape toti fac anual vreo 2-3 zeci de mii de lei din care declara sub 5% la fisc, repeta treaba asta de ani buni de zile si nu au nici pe dracu

2-3 zeci de mii ?

20.000 de lei - 30.000 de lei pe an? asta e maruntis prietene...
un instalator / electrician / faiantar / rigipsar etc. face bani astia in 2-3 luni ( si asta part-time ), ca mai are si loc de munca de unde ia cel putin 3000 de lei pe luna...

#27
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Face un kkt.

#28
focuscsv

focuscsv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.01.2008

 radunic, on 07 mai 2017 - 18:43, said:

Foarte probabil unii declară mult mai puțin decît fac. E decizia lor și doar a lor. Merg pe ideea că fiscul nu va verifica niciodată și că vor scăpa. Poate va fi așa, poate nu. Dar dacă bagi banii în bancă... eu nu m-aș încurca să nu declar. Dar ăsta-s eu. Fiecare decide pentru el.
Si daca verifica pot primi justificari ca acestia : "au fost găsiţi bani în curte cu ocazia unor săpături"

#29
DG1984

DG1984

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 02.12.2015

 dhaneey, on 10 mai 2017 - 14:27, said:

2-3 zeci de mii ?

20.000 de lei - 30.000 de lei pe an? asta e maruntis prietene...
un instalator / electrician / faiantar / rigipsar etc. face bani astia in 2-3 luni ( si asta part-time ), ca mai are si loc de munca de unde ia cel putin 3000 de lei pe luna...

Da, stim. Se scrie la foc continuu pe o gramada de topicuri despre miturile astea. D-aia mai toti meseriasii umbla in haine de pe vremea lu' Stalin si mananca de la oferta.

Edited by DG1984, 10 May 2017 - 21:47.


#30
totedati

totedati

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.09.2008
De ce să îi tragi într-un cont bancar în RO!? De ce nu într-un cont bancar offshore? Sau, că tot sunt la modă acum, într-o criptomonedă! Nu e musai să parchezi banii în bitcoin, nimeni nu știe cît va mai crește, cît va mai ține nebunia, cînd se va sparge bula speculativă șamd, o poți face într-o criptomonedă alternativă cu perspective de creștere. Dash, eth, zcash, sunt nenumărate. Sunt șanse mari ca banii ținuți într-un astfel de cont bancar exotic să producă dobînzi mai mari decît un cont bancar clasic iar cu un card de debit xapo ai acei bani la dispoziție oriunde unde sunt acceptate cardurile clasice. Și cel mai important lucru, nu muți toți banii într-o singură tranșă, ai grijă să stai sub nivelul de alertă pînă muți tot mălaiul pe zcash & comp! 30k RON venit extra, pe lîngă salariul de zi cu zi, eu zic să e decent, nici prea mare nici prea mic. Ar trebui să mai faci și investiții reale din cînd în cînd, în ceva productiv, cu banii ăia, nu îi ține pe toți în criptomonede, nu se știe cînd vei avea nevoie de o bucată de pămînt unde să cultivi propriile zarzavaturi sau ești obligat să deschizi propria afacere pentru că nimeni nu mai oferă locuri de muncă deci ... e bine să începi devreme un biznis propriu mai real dacă ai cu ce și să nu faci banii doar din trading. Ceva lejer nu cărat saci de cartofi pe vapor. Iar cu declaratul la ANAF, pînă nu te întreabă nimeni nimic nici tu n-ai nimic de declarat. Exclus ca din banii tăi, munca ta, să le dai bani puturoșilor care dorm în parlament sau penalilor gen johannis care fac pe moraliștii cu adversarii politici.

Edited by totedati, 26 November 2017 - 21:11.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate