Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Detoxifierea ... in ce ordine ?

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,571
  • Înscris: 11.06.2010

 dani2013, on 08 mai 2017 - 07:43, said:

cum e posibil sa mori  de la apa cu patrunjel tocat, fie el si 1kg ?
Pai si de la apa chioara poti sa mori, daca bei prea multa intr-un timp prea scurt.

#20
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
asa numita intoxicatie cu apa.....astea sunt cazuri extrem extrem de rare . totusi eu cunoisc o persoana care a baut 7 sticle de bere la pet de 2l adica 14 l de lichid in cateva ore, vreo 4 cred  si doar s-a imbatat.nu a avut nici pe dracu...2 sticle le-a baut de sete, 2 in timp ce facea grataru ca era cald si 3 sa nu i se aplece de la mici ...
asta weekendul trecut
si sa nu mai zic ca am un prieten care bea votca  cum beau altii bere....minim 1 l pe zi

Edited by dani2013, 08 May 2017 - 09:10.


#21
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,571
  • Înscris: 11.06.2010
Apai si sa manci 1 kil de patrunjel, e extrem de rar. In mod normal la o masa mananci 5 grame de patrunjel, nu 5 grame ori 200. Orice substanta, cand o iei in doze gigantice, devine periculoasa. De exemplu, 1000 de grame de patrunjel contine 20000% (de 200 ori) doza zilnica de vitamina K, vitamina ce coaguleaza sangele. Ce zici, te-ai juca cu asa ceva ?

Apa-i apa, berea-i bere, vokda-i vodka Posted Image .

Edited by Handicarpati, 08 May 2017 - 10:44.


#22
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Cea mai buna detoxifiere incepe cu practicarea postului - la inceput o zi, apoi doua... apoi cat se poate, fara a afecta sanatatea.  Pentru persoanele sanatoase se recomanda chiar postul negru sau hranirea frugala (bazata preponderent pe legume, fructe, sucuri, cruditati, etc)
La inceput corpul se opune (nu poti schimba poftele omului peste noapte) apoi se obisnuieste.

Dupa cca. 30 de zile care include mai multe zile de post, incep sa se vada efectele.  Nu trebuie produse farmaceutice, doar obisnuit organismul cu un regim de hranire saracacios, limitat.  Pentru un corp toxic, efectele sunt spectaculoase.

#23
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,627
  • Înscris: 21.06.2016

 dani2013, on 08 mai 2017 - 09:04, said:

asa numita intoxicatie cu apa.....astea sunt cazuri extrem extrem de rare . totusi eu cunoisc o persoana care a baut 7 sticle de bere la pet de 2l adica 14 l de lichid in cateva ore, vreo 4 cred  si doar s-a imbatat.nu a avut nici pe dracu...2 sticle le-a baut de sete, 2 in timp ce facea grataru ca era cald si 3 sa nu i se aplece de la mici ...
asta weekendul trecut
si sa nu mai zic ca am un prieten care bea votca  cum beau altii bere....minim 1 l pe zi

Ai prieteni alcoolici. N-au crapat dar nici foarte mult nu mai au.

#24
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
La punctul d) zeolitul elimina si fierul din organism.

#25
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,447
  • Înscris: 04.05.2006
In ce ordine?
1. Mentală
2. Sufleteasca
3. Fizica (la asta e suficient sa ai grija ce consumi, de restul are grija ficatul)

#26
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 calinSarbu, on 06 mai 2017 - 00:47, said:

vreau sa incep un proce complex de detoxifiere, caci mai mult ca sigur ca organismul meu este plin de o mie de toxine, urati, si asa mai departe. Problema este ca nu stiu care ar fi ordinea cea mai potrivita ???

Mai jos am insirat diferite tehnici de detoxifere, orientate spre un organ anume:

a) am gasit ceva ceai foarte bun de la plafar "Ceai de detoxifiere - Organism purificat". Ceaiul in realitate te face sa transpiri si cam puti dupa ce l-ai baut si ai transpirat.
Posted Image detoxifiere sange si limfa
c) detoxifiere sistem digestiv cu psylium, tarate, etc.
d) detoxifiere de metale grele - cu ZEOLIT.
e) detoxifiere ficat
f) detoxifiere pancreas
g) detoxifiere rinichi

Cu ce ar trebui inceput ... si cu ce ar trebui incheiat ?
Eu zic ca ar trebui pentru inceput sa nu mai mananci fast food-uri si sa bei sucuri.......dupa aia ia-o usor cu niste legume si fructe......ar merge si niste ceaiuri din plante.......

#27
marthak

marthak

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.07.2015
Pentru detoxifiere se poate folosi cu rezultate bune si produsul Untoxin. E un supliment din plante pt asa  ceva.

#28
Andruta19

Andruta19

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 27.03.2016

 calinSarbu, on 06 mai 2017 - 00:47, said:

vreau sa incep un proce complex de detoxifiere, caci mai mult ca sigur ca organismul meu este plin de o mie de toxine, urati, si asa mai departe. Problema este ca nu stiu care ar fi ordinea cea mai potrivita ???

Mai jos am insirat diferite tehnici de detoxifere, orientate spre un organ anume:

a) am gasit ceva ceai foarte bun de la plafar "Ceai de detoxifiere - Organism purificat". Ceaiul in realitate te face sa transpiri si cam puti dupa ce l-ai baut si ai transpirat.
Posted Image detoxifiere sange si limfa
c) detoxifiere sistem digestiv cu psylium, tarate, etc.
d) detoxifiere de metale grele - cu ZEOLIT.
e) detoxifiere ficat
f) detoxifiere pancreas
g) detoxifiere rinichi

Cu ce ar trebui inceput ... si cu ce ar trebui incheiat ?
Am crescut langa bunica mea care a tinut toate posturile, nu a avut mari probleme de sanatate si a avut un ten perfect chiar fi la batranete. Ea facea deci acesta detoxifiere de cateva ori pe an.  Cateva saptamani de post ar aduce doar beneficii. O metoda de detoxifiere foarte simpla si la indemana este cura cu apa alcalina, Aquatique si Calipso eu pe acestea le stiu, trebuie vazut pe eticheta sa aiba un ph mai mare de 7, bine ar fi chiar peste 8.

#29
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
Apa alcalina nu are nici un beneficiu. Nu poti sa schimbi pH-ul organismului.
Nu mai promovati toate tampeniile menite sa scoata bani de la tantalai. :P

#30
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,285
  • Înscris: 13.01.2011

 dani2013, on 08 mai 2017 - 07:43, said:

...sa mori  de la apa cu patrunjel tocat, fie el si 1kg ?

Trebuie să înțelegi un aspect, probabil sint cazuri rare, cazuri speciale.
Poate tu ești un caz special si nu cunoști acest aspect.
Riști ?!
Nu mai bine ești cumpărat ?
Astfel nu mai ai nevoie de ,,detoxicoiere " :lol:

#31
Andruta19

Andruta19

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 27.03.2016

 EXIT, on 10 iulie 2017 - 21:42, said:

Apa alcalina nu are nici un beneficiu. Nu poti sa schimbi pH-ul organismului.
Nu mai promovati toate tampeniile menite sa scoata bani de la tantalai. Posted Image
mai informati-va! cum sa nu poti schimba ph-ul? asa cum ii cresti aciditatea prin consumul de alimente acide, tot asa il si echilibrezi consumand alimente alcaline. Sunt studii efectuate

#32
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Pune link catre niste studii.

#33
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006

 Andruta19, on 12 iulie 2017 - 10:55, said:

mai informati-va!
...
Mai informeaza-te! :D

#34
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010

 calinSarbu, on 06 mai 2017 - 00:47, said:

vreau sa incep un proce complex de detoxifiere, caci mai mult ca sigur ca organismul meu este plin de o mie de toxine, urati, si asa mai departe. Problema este ca nu stiu care ar fi ordinea cea mai potrivita ???

Mai jos am insirat diferite tehnici de detoxifere, orientate spre un organ anume:

a) am gasit ceva ceai foarte bun de la plafar "Ceai de detoxifiere - Organism purificat". Ceaiul in realitate te face sa transpiri si cam puti dupa ce l-ai baut si ai transpirat.
Posted Image detoxifiere sange si limfa
c) detoxifiere sistem digestiv cu psylium, tarate, etc.
d) detoxifiere de metale grele - cu ZEOLIT.
e) detoxifiere ficat
f) detoxifiere pancreas
g) detoxifiere rinichi

Cu ce ar trebui inceput ... si cu ce ar trebui incheiat ?
Cu detoxifierea fata de tine insuti. Tu esti ceva toxic pentru tine ca identitati cu care te identifici.
Referirea nu este la initiator.

#35
traianpelin

traianpelin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.10.2017
Pentru detoxifiere se poate incerca si  dieta cu apa sau o cura cu untoxin.  Dieta cu apa e recomandata de cele mai multe ori.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate