Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Note 8 - discutii generale

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
7412 replies to this topic

#7381
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Etanseitatea se realizeaza prin lipiciul acela special de pe margini.Esd sunt profesionisti, repara, nu fac cârpeli.

#7382
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Am fost si eu la ei cu Note 4. Mi l-au reparat de l-au rupt. Nu ar respectat nici ora, deși aveau piesele pe stoc si nu au reparat nimic. Au trimis telefonul la fel.
Practic, dacă schimbi ecranul cu altul nou original, nu ai probleme. Nu trebuie să fii meseriaș. Meseriași sunt cei care repară, părerea mea. La ESD se schimbă componente, module.

#7383
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 11.12.2007
Eu personal nu am schimbat nimic la ei pe garanție, dar și pe atunci aveau acel lipici special, doar că HTC Evo 3D pe care-l aveam nu se putea repara cum trebuie la fel ca oricare HTC. De la Note 4 au trecut mulți ani și poate că oamenii s-au mai cizelat. Nu au ajuns degeaba aproape singura firmă care oferă servisare pentru multe mărci de telefoane.

#7384
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Mie la Note 10+ mi-au schimbat mufa de incarcare, cablul de la incarcator si castile pentru un defect al mufei care nu mai incarca.
Ca sa schimbe mufa, au desfacut capacul din spate fara sa imi dezlipeasca folia de protectie de pe el.
Telefonul l-am scufundat de atunci de cateva ori in apa, e la fel de etans ca inainte.

#7385
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 01.02.2003
Actualizare pe August, destul de consistentă.

#7386
ovisire

ovisire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 03.03.2007
Salut! Voi cum urmăriți topicurile de pe Softpedia? Aveti o aplicatie pentru asta?
Înainte foloseam Tapatalk dar acum nu cred ca mai merge...

#7387
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 11.12.2007
Softpedia a ales să nu mai folosească Tapatalk. Uneori mai intru prin Chrome. De cele mai multe ori intru pe PC.

#7388
4septembrie

4septembrie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 09.08.2006
Salut prieteni. Am un note 8 cumpărat de prin austria. Mi-a rămas update-ul de securitate cu data de dec 2019. Vad pe aici ca unii au ajuns la August 2020.Oare stie cineva vreo metodă de a face si eu ultimul update chiar daca am csc OXM?
Multumesc.

#7389
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 11.12.2007
Încearcă întâi cu Samsung SmartSwitch de Windows pe un PC. Dacă e din Austria și are CSC OXM, poate e de la T-Mobile/Max. Lista de firmware-uri e AICI (selectezi după ce scrie pe al tău dacă nu e bună selecția). Încearcă cu SmartSwitch pe un PC cu Windows sau pe un Mac mai întâi.

#7390
florin_trs

florin_trs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 10.06.2008
Ca si la Note4... ultima actualizare de software s-a oprit la 1 octombrie. Nu cred ca vom mai avea parte de altceva mai nou... :(

#7391
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 11.12.2007
Nu e un lucru atât de rău. Telefonul mergea bine cu softul pe care-l avea (l-am dat acum câteva luni). Cât timp aplicațiile sunt instalate din Play Store nu pot exista probleme.

#7392
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 01.02.2003
Update nou.

#7393
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Eu l-am scapat asta vara, fara sticla, chiar daca cu husa Samsung cea mare si a crapat intr-un colt. Ieri, l-am scapat iar, pe ecran, a crapat jumatate. Nu am ce sa-i reprosez acestui telefon. A facut trei ani, merge ca nou. Bateria tine, ecranul este in stare buna. Treaba este ca trebuie sa iau telefon si de ieri ma uit. Cred ca iau N10+, 4G.
Sa ne citim cu bine!

#7394
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,490
  • Înscris: 30.10.2003
Ati schimbat bateria la telefonul asta? Pare-se ca la mine bateria da semne de oboseala. Nici nu m-am chinuit sa o protejez, statea cu noptile la incarcat.

#7395
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,490
  • Înscris: 30.10.2003
Nimeni nimic?

#7396
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Pai nu ai mai schimbat-o ?
Daca te ajuta cu ceva am schimbat eu la S8 ..acum un an jumatate ...dar intre timp l-am si vandut . L-am trimis in garantie si a fost mok, au facut treaba buna fiindca ulterior am filmat cu el prin apa...

#7397
ovisire

ovisire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 03.03.2007
Salu

Dupa ce am instalat un rom custom nu mai am semnal la telefon, adica semnal zero barat ca si cand nu ar fi sim-ul in telefon. Probabil am sters sau formatat, la instalare, ceva ce nu trebuia. Va rog sa nu ma criticati...
Ma poate ajuta cineva?

#7398
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 11.12.2007

View Postovisire, on 03 mai 2021 - 10:13, said:

Salu

Dupa ce am instalat un rom custom nu mai am semnal la telefon, adica semnal zero barat ca si cand nu ar fi sim-ul in telefon. Probabil am sters sau formatat, la instalare, ceva ce nu trebuia. Va rog sa nu ma criticati...
Ma poate ajuta cineva?

Ce variantă ai? Cu Exynos, adică varianta internațională? Ce ROM ai vrut să instalezi? Cel mai probabil ai formatat partiția EFS și fără un backup ar trebui să mergi la un service pentru asta. Eu unul nu mai am Note 8. Ar fi bine să faci backup la ce ai acum și să încerci să scrii un ROM Multi CSC de AICI dacă CSC-ul tău e în listă (MUSAI să verifici că e în listă întâi).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate