Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Note 8 - discutii generale

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
7412 replies to this topic

#5689
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,352
  • Înscris: 03.04.2004
Ca fapt divers, modemul e foarte capabil de viteze mari.
Test facut langa un Orange Shop, afara

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UW72890wxK4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by emanu900, 10 July 2018 - 21:04.


#5690
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,817
  • Înscris: 31.10.2010

 chris_t, on 10 iulie 2018 - 15:41, said:

Pe mine ma tine de la 7-8 dimineata pana pe la 4-5 dupa-masa, cu max 3h SOT. Dar se pare ca la mine e problema, nu la el Posted Image) Ca si husa, eu il tin majoritar naked. Am una tip portofel de piele, luata de pe Amazon, frumos lucrata dar cam groasa, si clasica Clear View de la Samsung. Asta cred ca ar fi pe gustul tau, e slim, acopera marginile 360 si spatele, si nici nu ascunde frumusete de telefon.

Am dat peste husele originale pe samsungmobilestore (cele din alcantara). Asa ceva caut. Sunt foarte ok, am vazut pe un S8 si e perfecta.

#5691
ovisire

ovisire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 03.03.2007
Salut ! Voi cum urmăriți topicurile de pe forum, acum ca nu mai poate fi folosit Tapatalk ?
Stiu ca poate fi folosit si un browser dar nu primesti notificări la postarile pe care le urmărești.
Ce metode folositi ?

#5692
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Alegi să urmărești forumul, pui semn de carte, intri din când în când.

#5693
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Am dat de vreo 3 ori sa urmaresc acest subiect. Tine o zi minunea, apoi imi scoate singur thread-ul de la urmarite si nu mai imi trimite notificari. Ca urmare, intru dimineata si seara pe SP, verific doua-trei thread-uri si ura si la gara. Versiunea de mobil e incredibil de proasta, varianta pentru desktop de pe mobil e un chin, deci...asta e.

Cand le-am zic ca nu are nicio treaba Tapatalk cu GDPR s-au ofticat. Niciun alt forum din RO nu a renuntat la Tap pentru GDPR. Chiar sunt curios de niste date de trafic, eu unul eram toata ziua cu nasul pe telefon la Tapatalk. Macar mi-au economisit cateva zeci de minute pe zi.

#5694
LucianGL

LucianGL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 01.02.2007
Dupa cateva folosiri pe samsung dex, pot spune ca se misca foarte bine note8-ul + cu un cablu female-male usb C pot chiar folosi telefonul in pozitie orizontala ca si mouse pad.
Ar fi tare ca dupa ce e lansat note9 sa fie lansat un update cu dolby atmos si pentru note8.
Din ce stiu, in urmatorul update la note8 se vor aduce imbunatatiri la camera.


#5695
LucianGL

LucianGL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 01.02.2007
Detalii in video si pozele atasate Samsung One Hand Operation +

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6Q38DoGTX4M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files


Edited by LucianGL, 17 July 2018 - 01:25.


#5696
NicoleOma

NicoleOma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 14.11.2017

 -same-, on 07 iulie 2018 - 11:06, said:

Am observat o chestie, nu funcționează un pen de la alt N8. Atunci când îl pierzi cum faci? Sunt cumva "blankuri" și o data introdus se codeaza in vreun fel?
Trebuie scos penul din telefon pentru a functiona cu alt pen.

#5697
Bogdaan91

Bogdaan91

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 01.09.2016
Nu mai pot urmarii de pe Tapatalk acest forum :(, exista o solutie? Si mai am o problema..incepe sa imi sacadeze telefonu, Note 8...are intarzieri, un exemplu, suna telefonu si dupa 3 secunde imi apare prima data nr de mobil si dupa 2 secunde imi apare numele...(primul meu android), o rezolvare va rog :D

Edited by Bogdaan91, 17 July 2018 - 22:07.


#5698
cox

cox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 15.04.2006
tapatalk nu mai merge de multa vreme, incearca sa dai un wipe cache iar daca nu merge o revenire la setarile din fabrica

#5699
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Galaxy Note 8 July 2018 security patch rolling out.
https://www.sammobil...-security-patch

#5700
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Voi ati primit update de patch de securitate? La mine nu a venit nimic. CSC ROM.

#5701
gbrl

gbrl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 29.09.2003
Puțintică rabdare......
Dupa 10 august o sa apara si la noi .

#5702
MMVVDD

MMVVDD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 11.09.2009
Am revenit înapoi pe note 8 am luat ieri de la Orange pe abonament un mate 10 pro, nu pot să îl sufăr de loc, ca și design e foarte fain dar ca și meniu mi se pare varză. Gear s3 nu vede toate notificările plus ca la alarmă nu poți să vezi sau să oprești că nu apare nimic pe ceas, de dimineață am avut ceasul la 46% și pe la 11.00 a fost la 9% , poate e ceasul sau poate sunt setările din telefon, nu știu și nu mă mai interesează. Pe Mate nu apare rețeaua 4G+ numai într-un loc ceea ce pe Note 8 apare în mai toate locurile din Baia Mare, ce să mai vorbim l-am vândut, pentru mine Samsung rămâne în dotare, nu pot să mă despart de el, ar mai fi multe de povestit dar nu are rost să vă umplu capul. Inițial am vrut să vând Note ul cu 2600, dar m-am răzgândit, am vândut Mate 10, poate că la poze e mai bun Mate- ul, dar poate...cu semnul întrebării.

Edited by MMVVDD, 19 July 2018 - 16:07.


#5703
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Asta e problema cu Samsung. Când vine vorba de Note, e telefon tată...

#5704
gbrl

gbrl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 29.09.2003
A aparut pe telefon update de ROM.
Curios ca a venit atat de repede.

#5705
Octavianstefan87

Octavianstefan87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 06.08.2017

 gbrl, on 20 iulie 2018 - 16:25, said:

A aparut pe telefon update de ROM.
Curios ca a venit atat de repede.

Ceva nou în afara de updateul de securitate?

#5706
gbrl

gbrl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 29.09.2003
Nimic nou vizual.
Mi se pare ca se misca mai repede....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate