Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Receiver Kaon NA 1600 RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
dcrysty23

dcrysty23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 25.06.2012
Buna ziua,

Doresc sa cumpar un receiver pentru televizunea prin satelit,model KAON NA 1600 dar din pacate nu prea gasesc site-uri care sa comercializeze.
Prefer sa il cumpar nou (pe site-uri de anunturi am mai gasit).
Stiti cumva o firma din Romania care are pe stoc un astfel de produs?Daca DA,va rog sa puneti aici linkul sau o forma de contact.

Multumesc!

#2
FreemanG1

FreemanG1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 14.07.2014
Rds parcă dădea în custodie,cere info de la ei.

#3
catalucan

catalucan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 24.03.2007
nu mai da acum, au introdus altul fara cartela aia din spate, mult mai slab calitativ si mai "firav"

#4
kikipiki2

kikipiki2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 01.06.2010
OLX
https://www.olx.ro/o...html#29e19c5eab
https://www.olx.ro/o...html#29e19c5eab

#5
dcrysty23

dcrysty23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 25.06.2012
RDS pana imi da in custodie..dureaza de ma plictisesc.
PE OLX am mai gasit si eu anunturi dar mi-ar fi placut sa cumpar de la o firma de undeva nou.

#6
catalucan

catalucan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 24.03.2007
De la analfabetii aia doi din postul de mai sus (OLX) merita, zic eu, la 100 lei.
La digi stiu ca era undeva la 350 lei, daca nu ma insel.

Edited by catalucan, 05 May 2017 - 11:16.


#7
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

 dcrysty23, on 05 mai 2017 - 09:08, said:

Prefer sa il cumpar nou (pe site-uri de anunturi am mai gasit).
... din cate stiu acela este STB de cablu... daca-l cumperi de pe internet n-ai sa prinzi NICIODATA posturile codate din reteaua de cablu+MaxPack deoarece RCS-RDS nu accepta imperechere cartela lor cu STB-ul tau (decat NUMAI cu STB-ul lor). Nu recomand sa cumperi de pe net STB-uri Kaon, se incing foarte tare si au avut cateva exemplare care au intrat in service cand erau in oferta lor acum cativa ani pe custidie/chirie

PS- Kaon NA1000 este pentru satelit si-l au in oferta lor de chirie/custodie. Pentru parinti la sat am asteptat vreo saptamana pana m-au sunat pentru instalare serviciu, asa ca.. n-ai cum sa te plictisesti
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PObTpQkOLOo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by bogdan181180, 05 May 2017 - 12:37.


#8
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
Da... ala e STB de cablu, de satelit e cel pus de bogdan mai sus.


Cu cel de cablu nu vei prinde absolut niciun post, indiferent daca e la liber sau codat.

Nu inteleg de ce ai vrea STB HD pt satelit cand astia au doar 6 Hd.uri. Daca vrei HD treci pe Orange unde ai 50 de HD.uri....

#9
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

 ronuquet, on 05 mai 2017 - 12:49, said:

Nu inteleg de ce ai vrea STB HD pt satelit cand astia au doar 6 Hd.uri. Daca vrei HD treci pe Orange unde ai 50 de HD.uri....
...si te rup la bani... au semnat parintii mei acum peste 2 ani contract cu ei si la inceput i-au pacalit ca platesc vreo 25 de lei pe luna, au platit suma aia vreo 6 luni dupa care pana sa le expire contractul plateau peste 50 de lei/luna. Bine ca au scapat de ei, au programe multe HD da' nici sa dai aproape 100 lei pe grila maxima de programe + chirie echipament (numai ala este 5 euro/luna)...in situatia in care ei stau la sat vreo 3-5 luni pe an si-n situatia in care cand au semnat contractul au fost mintiti ca "oricand pot sista furnizarea serviciilor timp de pana la maxim 3 luni"... asa ca s-au vazut in situatia ca timp de 24 de luni sa plateasca 18 luni peste 50 de lei lunar la vreo 10-11 luni cand n-au stat pe acolo
Asa la DIGI platesc vreo 25 de lei si au receptorul ala in custodie (gratuit) si la cum stau ei NUMAI vara pe la sat chiar merita sa dai pana-n 5 euro/luna  sa vada niste programe ca sa-si umple timpu pe acolo

Edited by bogdan181180, 05 May 2017 - 13:31.


#10
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
Am auzit pe cineva din BUC. care primăvara plecau la ţară că suspendau catv rcs la apartament şi activau digi-satelit la sat iar toamna invers că se întorceau la bloc; aşa plăteau doar unde locuiau.

Edited by jobist, 05 May 2017 - 19:46.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate