Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Sala incepator - batoane proteice

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Gimv30

Gimv30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 19.04.2015
Buna ziua. M-am apucat recent de sala, acum 2 saptamani, scopul meu fiind sa cresc in masa musculara si in greutate deoarece sunt slab. Am reusit sa imi fac un program corespunzator si de asemenea incerc sa mananc mai mult: oua, pui , peste etc. de unde pot lua ce e nevoie. Ma gandeam sa cumpar si niste batoane proteice si sa consum 2-3 pe zi, eventual inainte/dupa sala pentru a ajunge mai usor la nr de proteine care imi trebuie. Nu vreau sa inlocuiesc o masa, vreau doar sa mananc in + , un fel de gustare. Are sens sa fac asta sau sunt bani aruncati aiurea?  Daca da, imi puteti recomanda niste tipuri de batoane proteice care ar fi mai de calitate?

#2
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,608
  • Înscris: 24.10.2015
Consider ca-s prea scumpe, dar daca banii nu sunt o problema poti lua. De obicei cand vrei sa bagi in tine mai mult mai folositoare sunt lichidele, se digera mai rapid si astfel poti consuma mai mult. Pe langa mesele bune pe care le consumi deja ( presupun vreo 3 - 4) poti adauga un shake doua, sau chefir, iaurt etc.

#3
catalucan

catalucan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 24.03.2007
Mai bine ar fi daca le-ai face singur (sunt o gramada de retete pe net, cauta)
Astea din comert au o gramada de zahar si sunt scumpe comparativ cu ce ofera.

#4
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Ia o proteina de zer si una milk&egg si duci cu tine niste praf + shaker, cand vrei bagi apa si ti-ai luat portia de proteine.
Batoanele sunt ok in faza asta, cat te tin banii :)

#5
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

 Gimv30, on 04 mai 2017 - 14:22, said:

Daca da, imi puteti recomanda niste tipuri de batoane proteice care ar fi mai de calitate?

[ https://www.cora.ro/images/products/2456323/2456323_full.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ia cauta tu asa ceva si mananca o cutie de 450 de grame zilnic. Are 17 grame de proteina pe suta de grame, adica aproape 80 de grame pe cutie. Mai mananci cateva oua si o jumatate de piept de pui si deja te duci in 140-150 de grame de proteina.

#6
Gimv30

Gimv30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 19.04.2015
Ok, multumesc de raspunsuri :) am inteles ce trebuie facut

#7
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008
Daca nu poti manca mult sau daca nu vrei sa te complici cu portii de proteina facute de fiecare data alternativa sunt batoanele Redis. Sunt ieftine, acesta este principalul avantaj. Desi au proteina de calitate mai slaba(soia+concentrat de lapte cu lactoza) nu creaza probleme la fel ca proteina lor  ieftina(Ideal Protein). Au gust bun dar sunt cam tari. Au pret de napolitana, asa ca la banii astia....Mai exista si batoane Redis cu proteina din zer, ou etc dar costa cu 1RON mai mult insa tot ieftine raman.

#8
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 03.12.2005

 sandu222, on 07 mai 2017 - 15:17, said:

Daca nu poti manca mult sau daca nu vrei sa te complici cu portii de proteina facute de fiecare data alternativa sunt batoanele Redis. Sunt ieftine, acesta este principalul avantaj. Desi au proteina de calitate mai slaba(soia+concentrat de lapte cu lactoza) nu creaza probleme la fel ca proteina lor  ieftina(Ideal Protein). Au gust bun dar sunt cam tari. Au pret de napolitana, asa ca la banii astia....Mai exista si batoane Redis cu proteina din zer, ou etc dar costa cu 1RON mai mult insa tot ieftine raman.

da, dar daca ai plombe sa te pregatesti sa nu le mai ai Posted Image

#9
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008
Mie imi place gustul batoanelor Redis. Ma uitam la ingrediente si vad ca au cam acelasi continut ca si alte batoane mai scumpe, e ca la bauturile energizante, difera pretul, gustul si calitatea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate