Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

inchiriere masina malagacar

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
irbo

irbo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 17.05.2012
buna. stiu ca au fost multe persoane care au inchiriat masina de la malagacar.com. Imi puteti spune va rog daca la varianta de Full pack mai platesc si asigurare suplimentara pt cauciucuri, roti etc sau nu?
As vrea sa stiu daca in afara pretului mentionat de ei pt full pack ma mai astept si la alte costuri suplimentare. Multumesc

#2
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

Quote

FULL-PACK RATE INCLUDES
    Half-half fuel policy
    Priority Attention with quick delivery (customers with Full Pack Rate will be attended with priority in the office) and return.
    Fully comprehensive insurance WITHOUT EXCESS, occupants insurance and insurance against theft (always and only when the keys of the car are returned and the theft has been reported to the closest police station). To avoid the car being stolen with its keys make sure you keep an eye on the keys at all time.
    FREE additional driver.
    FREE road assistance.
    Free cancellations & amendments
    Unlimited mileage
    VAT included
    The vehicle will be delivered with half a tank of fuel and you will have to return it alike. If you don´t return the vehicle with half a tank of fuel, you will be charged the missing amount of fuel.
    Personalized service. We are not brokers.
Sursa: https://www.malagaca...rms.php?lang=en
Pentru intrebari suplimentare: https://www.malagaca...-malaga-uk.html

#3
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007
Ce golanie este politica aia cu rezervorul pe jumatate.

Edited by atupi, 04 May 2017 - 11:21.


#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
Si mai zicem de romani ca sunt hoti si escroci.Profesorii lor,lumea capitalista,sunt mult peste ei ca rafinament.

#5
gigiipse

gigiipse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 14.04.2006
De cate ori am inchiriat masina care nu venea cu plin am sunat la ei sau le-am dat mail si le-am cerut plinul la livrare. Mereu s-a putut, Nu am luat prin malagacar.com dar presupun ca merge si la astia.

#6
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 08.04.2005
De ce e nasol cu half/half? Eu am rezervat o masina de la malagacar pentru o saptamana in iunie.

#7
gigiipse

gigiipse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 14.04.2006
Ca trebuie sa stai cu ochiul pe ac sa nu lasi mai mult. Cand ai de mers un pic te descurci ca faci si tu un calcul, la 200 km pun 10 litri dar daca pleci in vacanta si ai de facut 2000km prin munti si vai nu stai sa numeri litrii, ii faci plinul si vezi tu cu cat ajungi. Uneori ajungi cu mult mai mult. E un stres in plus sa nu-ti iei teapa prea mare cu banii ca e aiurea sa le lasi la aia un sfert de rezervor in plus. Cel mai corect mi se pare sa il iei cu plinul facut si sa il lasi la fel.

#8
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,284
  • Înscris: 17.04.2006
Daca esti atent la consumul masinii nu prea ai cum sa iei teapa. Poti sa vezi dupa cati km se misca acul / liniutele de la rezervor. Nu am luat teapa pana acum, indiferent cum am luat rezervorul: gol, partial sau full. Nici cu full nu e chiar sigur. Ultima oara, dupa ce am vazut de 2x dupa cati km scade prima liniuta ( din opt liniute ), am facut plinul cu 65 km inainte sa predau masina. La predare arata full ( 8 liniute ) dar eu consumasem benzina pentru 65 km. Prima liniuta disparea dupa 100 km efectuati. Eu am luat odata masina cu full / full si dupa 20 km a scazut o liniuta.....asa ca am invatat de la altii mai versati.

Lasand la o parte 5-6 eur cu care te poti "intepa", nu va stresati pentru juma / juma rezervorul. Cea mai proasta combinatie este gol / gol, ca stai ceva cu morcovul si trebuie sa calculezi foarte bine consumul.....poti pierde max cativa eur, sa fim seriosi.

Daca nu va place politica "malagacar.com", incearca "malagacarhire.com" (http://malagacarhire.com/) , care este un broker din UK si ofera preturi foarte bune, insa poti sa primesti masina inclusiv de la malagacar.com. Cand faci rezervarea, afli abia la sfarsit de la cine iei masina, insa partea buna este ca nu platesti nimic anticipat si poti anula rezervarea, daca nu iti convine.
Eu am fost foarte multumit cu malagacarhire.com, am primit o masina de la Niza Cars, care are garajul chiar langa cei de la Malagacar. Se merge din aeroport 5 min cu un microbus gratuit pana la garajul lor, aflat la 500 m de aeroport.

Sau poti rezerva direct pe site-ul lor   (https://www.nizacars.es/en). Politica lor este: rezervor full / full. Opel corsa la 16.000 km pentru care am platit 217 eur / 8 zile, dintre care 80 eur au fost SCDW ( asigurarea cu fransiza zero - costa 10 eur / zi pentru clasa respectiva ). Nu au oprit nicio garantie pe card / cash, am achitat cu cardul suma amintita si asta a fost tot, fara inspectie  cand am preluat / predat masina. La preluare s-a uitat doar la benzina. Se poate intra cu ea si in Gibraltar.

Bafta !

Edited by metalactual, 04 May 2017 - 20:21.


#9
rotifo

rotifo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 14.08.2007
Eu am folosit Helle Hollis, cam aceasi gama de pret, am luat asigurare full, m-am intors cu oglinda sparta (gasita asa in parcare) si portiera putin indoita, nici nu s-au uitat la ea. Mi-au facut actele pe loc si am plecat. Politica benzinei este ca e full->full sau iti returneaza banii pentru fiecare sfert ramas.

Edited by rotifo, 10 May 2017 - 10:22.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate