Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Mutare de la Chișinau la Bucuresti sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
honey_andrada

honey_andrada

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 19.02.2007
Mie imi place f mult accentul rusificat al moldovenilor, ba chiar incerc sa mi-l recapat. Mi-as fi dorit f mult sa ma fi nascut peste Prut, acolo unde-s cele mai frumoase fete.

In Bucuresti, publicitatea nu e f bine platita, prietena mea lucreaza in marketing/publicitate, am inteles ca are undeva la 3000. Dar sansele sa-ti gasesti un loc de munca sunt mai mari daca stii sa vorbesti frumos, arati bine si te pregatesti putin inainte de un interviu.
Daca esti dispusa sa stai cu inca 1,2 persoane in chirie, te-ar ajunge mai putin, 100-120 euro/camera + facturi = 700 ron (intr-o zona aproape de centru). Vezi ce chirii sunt pe cautcoleg.

Oamenii sunt destul de rai, nesimtiti si la interes.
Dupa mine, strainii apreciaza mai mult moldovencele, ucrainencele decat o fac romanii.

Edited by honey_andrada, 08 May 2017 - 13:17.


#56
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

 Ariana31, on 04 mai 2017 - 08:50, said:

Plus că nu prea cunosc pe nimeni.


Daca esti draguta, ne poti cunoaste pe noi :)  Nu e nici o problema.

#57
NumbAnn

NumbAnn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 24.07.2017

 Ariana31, on 04 mai 2017 - 08:50, said:

Salutare, idee nu am daca aici trebuia să scriu sau nu.
Așa o întrebare, sunt din Chișinău (23 de ani) și mă gâdesc să vin la București să dau la facultate (deși am făcut deja una aici), iar in acest mod să mă mut acolo și să-mi găsesc de muncă.
Aici deja parcă ceva nu imi ajunge... și astept la Bucureștiul să mă ajute să schimb my life Posted Image
Voi ce spuneți se merită de făcut schimbarea? Nu știu cum am să mă adaptez, dacă îmi voi găsi de lucru. Aici am un job, îînnchiriez un apartament cu doar 50 de euro, acolo știu că e muuult mai scump.Plus că nu prea cunosc pe nimeni. Înscă vreau o schimbare. Păreri, sugestii, opinii...vă rog
Nu te lua dupa toti, ca vezi prea bine ce gandire stralucita au unii de pe aici...eu in locul tau as incerca, doar gandeste-te bine inainte la toate aspectele, daca vrei o schimbare, mutatul in Ro e primul pas.
Multa bafta,

Andrei

#58
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 29.09.2006
Deci cum te-ai acomodat in Londra?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate