Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Am voie sa instalez iOS pe un Microsoft Lumia 950 XL smartphone?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Respect you all! As dori sa stiu de la voi daca am voie sa transform un Windows Phone intr-un ios iPhone ... se poate? Adica vreau sa pun pe un Microsoft Lumia 950 XL sistemul de operare ios al celor de la Apple. Vreau sa stiu daca am voie sa fac asta. Thank you!

#2
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 29.03.2010
Ai voie. Sa ne anunti cand reusesti

#3
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Legal ma indoiesc. Tehnic, nici nu are rost. E ca si cum ai vrea sa instaleti Android pe un IPhone.

Edited by Pololica, 03 May 2017 - 22:00.


#4
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Am vazut cateva video-uri pe Youtube dar nu stiu daca e legala acea aplicatie pe nume iFun din Microsoft Store. Sper ca nu e o aplicatie periculoasa pentru smartphoane!? Posted Image

View PostPololica, on 03 mai 2017 - 22:00, said:

Legal ma indoiesc. Tehnic, nici nu are rost. E ca si cum ai vrea sa instaleti Android pe un IPhone.
... Android pe IPhone, nu m-ar mira ca sa nu mearga. Doar IPhonul e ca un smartphone-zeu dar din aur ... doar are soft-ul mai bun cum se spune.

Edited by IcecreamAlex, 03 May 2017 - 22:10.


#5
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Cred ca stii ca Apple nu are sistem de operare in sistem retail...


Dar de ce vrei neapărat IOs pe un aparat Microsoft? Ca nivel de utilitate e pe acolo (nu intru in polemica aplicatiilor pentru ca nu e cazul, e foarte subiectiv)

#6
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

View PostPololica, on 03 mai 2017 - 22:10, said:

Cred ca stii ca Apple nu are sistem de operare in sistem retail...


Dar de ce vrei neapărat IOs pe un aparat Microsoft? Ca nivel de utilitate e pe acolo (nu intru in polemica aplicatiilor pentru ca nu e cazul, e foarte subiectiv)
Pentru ca multi spun ca iOS e peste Windows si ma macina acest gand, in fiecare zi. :P

#7
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Te-a prins marketingul. Pacat.

#8
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

View PostdiZy, on 03 mai 2017 - 22:17, said:

Te-a prins marketingul. Pacat.
Ete na. Merci!  Posted Image

Edited by IcecreamAlex, 03 May 2017 - 22:20.


#9
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Da, e superior Windows. IPhone e uicul telefon produs de Apple. E normal sa fie mai bun din moment ce partea soft se îmbină cu partea hard si ambele sunt produse de aceeasi firma (e un fel de anecdota legat de IOs: daca crapa, inginerii stiu unde e problema,din moment ce au o singura platforma hardware).

#10
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,262
  • Înscris: 06.07.2007

View PostPololica, on 03 mai 2017 - 22:20, said:

E normal sa fie mai bun din moment ce partea soft se îmbină cu partea hard si ambele sunt produse de aceeasi firma (e un fel de anecdota legat de IOs: daca crapa, inginerii stiu unde e problema,din moment ce au o singura platforma hardware).
ai suferi tare sa stii ca procesoarele Iphone 6s si 6s plus sunt cumparate de la Samsung iar pentru restul Iphone, procesoarele sunt facute de TSMC Taiwan?

Edited by dan1980_25, 03 May 2017 - 23:08.


#11
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Cine ar putea porta iOS pe pe acel terminal sigur nu pune astfel de intrebari pe forum... :)

#12
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostIcecreamAlex, on 03 mai 2017 - 22:13, said:

Pentru ca multi spun ca iOS e peste Windows si ma macina acest gand, in fiecare zi. Posted Image

Pai e peste ios. Windows mobile e mort ;)

#13
megastorm

megastorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 22.04.2013
3350 de mesaje si asemenea intrebare...ceva nu se leaga
daca s ar putea nu crezi ca ar face toata lumea asta?

#14
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,681
  • Înscris: 21.06.2016

View Postdan1980_25, on 03 mai 2017 - 22:56, said:

ai suferi tare sa stii ca procesoarele Iphone 6s si 6s plus sunt cumparate de la Samsung iar pentru restul Iphone, procesoarele sunt facute de TSMC Taiwan?

Poate, desi pune intrebari idioate, e mult mai destept ca unul care nu stie diferenta intre proiectare si fabricare? Sau intre software si hardware?

#15
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View PostIcecreamAlex, on 03 mai 2017 - 21:45, said:

As dori sa stiu de la voi daca am voie sa transform un Windows Phone intr-un ios iPhone ... se poate?
Mare ti-e gradina Doamne Posted Image

#16
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View Postdan1980_25, on 03 mai 2017 - 22:56, said:


ai suferi tare sa stii ca procesoarele Iphone 6s si 6s plus sunt cumparate de la Samsung iar pentru restul Iphone, procesoarele sunt facute de TSMC Taiwan?

Nu ma referea ca are componente de la concurenta, ci are are un singur model de telefon (Samsung cate are, zeci).

#17
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postdan1980_25, on 03 mai 2017 - 22:56, said:

ai suferi tare sa stii ca procesoarele Iphone 6s si 6s plus sunt cumparate de la Samsung iar pentru restul Iphone, procesoarele sunt facute de TSMC Taiwan?

Ai suferi tare daca ai afla ca Samsung doar le construieste, nu le si proiecteaza? Apple nu are fabrica sa le produca, are doar ingineri care sa le proiecteze. Samsung si TSMC sunt doar executanti. La fel cum Foxconn si Pegatron le construiesc telefoanele.

Edited by Extinct, 04 May 2017 - 07:25.


#18
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008

View PostIcecreamAlex, on 03 mai 2017 - 22:07, said:

Am vazut cateva video-uri pe Youtube dar nu stiu daca e legala acea aplicatie pe nume iFun din Microsoft Store. Sper ca nu e o aplicatie periculoasa pentru smartphoane!?
... Android pe IPhone, nu m-ar mira ca sa nu mearga. Doar IPhonul e ca un smartphone-zeu dar din aur ... doar are soft-ul mai bun cum se spune.
Aplicatie periculoasa probabil ca nu e. Dar nu e nici iOS pentru Windows Phone sau macar o interfata.
Pur si simplu intri in aplicatia asta, iar la randul ei are o "interfata" de iOS 6 sau 7 plus niste "aplicatii" (care sunt de fapt niste meniuri) ce imita unele aplicatii din iOS. Mai bine iti iei un iPhone decat sa folosesti semi-porcaria asta. Nu de alta, dar e chiar mai aiurea decat un iPhone fake afisat ostentativ pe masa la restaurant.  

View PostIcecreamAlex, on 03 mai 2017 - 22:13, said:

Pentru ca multi spun ca iOS e peste Windows si ma macina acest gand, in fiecare zi.
La optimizare si numarul de aplicatii disponibile e clar peste, dar Windows Phone castiga puncte la cat de bine ruleaza pe hardware relativ slab (de ex. chipset Snapdragon din seria 200 sau 400 si 1GB ram).

Edited by Hider141, 04 May 2017 - 08:07.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate