Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Libra Internet Bank

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
6281 replies to this topic

#3115
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005
revenire

merg am setat gresit notificarile de sistem....

#3116
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,577
  • Înscris: 26.06.2010
Si la mine s-a actualizat soldul si a apărut tranzacția dupa 2 ore.

#3117
andrew_zx

andrew_zx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 20.10.2021
se renteaza sa trimiti euro din cont libra pe revolut ca sa-i schimbi acolo in lei pentru a beneficia de rata de schimb forex? (comision de 0.05% dupa cum scrie pe site-ul lor) nu am revolut si nu stiu exact comisioanele de transfer bancar daca vreau dupa sa retrimit RON pe libra. a procedat cineva asa pentru a beneficia de un schimb valutar mai bun?

#3118
octavian0993

octavian0993

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 23.09.2019
Va merg plățile cu cardul? Nu merg nici plățile online și nici Libra Journey.

#3119
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008

View Postandrew_zx, on 17 ianuarie 2022 - 22:43, said:

se renteaza sa trimiti euro din cont libra pe revolut ca sa-i schimbi acolo in lei pentru a beneficia de rata de schimb forex? (comision de 0.05% dupa cum scrie pe site-ul lor) nu am revolut si nu stiu exact comisioanele de transfer bancar daca vreau dupa sa retrimit RON pe libra. a procedat cineva asa pentru a beneficia de un schimb valutar mai bun?
Poti schimba pana la 5000 lei(pe luna) fara comision in Revolut, de luni pana vineri, in weekend e cu extra comision.
Nu e comision de trimitere Rev->Libra. Contul de lei din Rev e cont de Libra, deci vor ajunge repede banii.
Revolut daca "vede" ca faci multe miscari din astea atunci poate sa iti blocheze contul pentru ca in Termenii si Conditiile Revolut se interzice asa ceva.
Vezi si pe topicul dedicat Revolut mai multe detalii.

#3120
noname44

noname44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 875
  • Înscris: 02.12.2012
Ar fi util
sa ofere si Libra ( si nu numai Libra ... )
asa cum fac alte entitati financiare
un serviciu asemenator cu ce ofera Revolut ( legat de functionarea / nefunctionarea unor functii/ servicii de la ei ) .

Revolut
are :  https://revolut.com/...O/system-status

#3121
andrew_zx

andrew_zx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 20.10.2021

View Posttigerheart, on 18 ianuarie 2022 - 10:59, said:

Poti schimba pana la 5000 lei(pe luna) fara comision in Revolut, de luni pana vineri, in weekend e cu extra comision.
Nu e comision de trimitere Rev->Libra. Contul de lei din Rev e cont de Libra, deci vor ajunge repede banii.
Revolut daca "vede" ca faci multe miscari din astea atunci poate sa iti blocheze contul pentru ca in Termenii si Conditiile Revolut se interzice asa ceva.
Vezi si pe topicul dedicat Revolut mai multe detalii.

cum ar fi faptul ca folosesc schimbul valutar de pe site-ul lor? e vreo ilegalitate?

#3122
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 31.07.2015
Îți dă notificare când se face mentenanță, dacă la asta te referi.

#3123
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,535
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://images2.imgbox.com/15/b7/bjGJoGIp_o.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

dupa 2 apeluri saptamana trecuta in care am dat de 2 persoane (din call center) total aeriene... luni am fost sunat de un "coordonator" din cadrul bancii

un baiat foarte amabil (caruia ii multumesc) care a gasit cererea in sistem si mi-a trimis cardul, azi sosind cu fanmizer curier

concluzia: padure cu uscaturi e peste tot, important e sa dai peste persoana care sa "faca lumina" :D

#3124
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 24.04.2007
Ma bucur ca pana la urma s-a rezolvat.

Problema (ca si la multe alte "pravalii") e ca nu poti sa ajungi direct la "cel luminat" si iti pierzi timpul si nervii cu unii care nu sunt in stare sa gaseasca o cerere in sistem (rocket science, nu gluma...)

#3125
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,535
  • Înscris: 10.04.2009
am facut transfer prin aplicatia Journey din BT in Libra... instant, exact ca la Revolut :)

imi place pana acum :D

#3126
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005
deci e o banca buna :)

#3127
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,577
  • Înscris: 26.06.2010
Eu am contul din 2016 si nici o problema , decat cand am activat 3D secure de la cardul Guerilla a trebuit sa sun la ei si au rezolvat in 30 minute.

#3128
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 24.04.2007
Online mai merge..... sa vezi distractie cand bagi cardul Guerilla in bancomat...

#3129
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,482
  • Înscris: 13.03.2005
L-am folosit de cateva ori si nu am avut probleme. La bancomat ING si BRD... Nu am avut probleme cu Guerrilla. Nu am depasit 3 retrageri lunar, sa fiu comisionat...

La platile online, Tazz-ul a "papat" cei mai multi banii de pe cardul Guerrilla, Dar si Librabank a avut grija sa imi dea 10% cashback instant la fiecare din acele plati.

#3130
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 24.04.2007
Si ce sume ai scos de pe el?

#3131
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,482
  • Înscris: 13.03.2005
Nu esti limitat la suma retrasa intr-o tranzactie. Doar de tipul ATM-ului si de ce bancnote are - 40 buc/retragere de obicei.

#3132
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005

View Postmstanciu, on 21 ianuarie 2022 - 19:51, said:

Si ce sume ai scos de pe el?
Iti poti seta sumele astea in aplicatie

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 1 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate