Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Xiaomi Yi 2

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Salut !
Am vazut azi pe Youtube un review la o camera de actiune Xiaomi Yi 2 4K. Reviewul acela promite cateva lucruri interesante, camera fiind comparata cu GoPro Hero 5 Black cu care se aseamana foarte mult.

"Subramura" Yi de la Xiaomi am vazut ca produce mai multe produse ( camera de supravegheat etc ). Se zvoneste ca sunt ingineri de la Xiaomi.

Aici este camera https://xiaomi-mi.co...-version-black/ dar si pe Aliexpress o puteti gasi. (pretul e aproximativ 250 $ )

Plusuri:
-ecran cu touchscreen 2.19 inch ( personal consider ca este un foarte mare PLUS, eu avand un GitUp git2 Pro si e destul de neplacut sa tot apesi pe butoane cand vrei sa umbli prin meniu )
-filmeaza 4k la 25 FPS
-bateria promite sa tina aproximativ 2 ore ( are 1400 mAh)
-seonzor de la Sony, mai exact Sony IMX377 12MP 1 / 2.3 ″
-bluetooth si WIFi

Minusuri:
-pachetul contine doar camera, bateria si un cablu de alimentare
-nu vine cu niciun accesoriu, dar este compatibila cu cele pe care le gasesti pe piata
-nu este waterproof, deci as recomanda sa ii cumperi o carcasa waterproof din momentul in care cumperi camera

Aceste avantaje si dezavantaje le-am ales eu din perspectiva mea dar si din review  ( nu stiu daca am voie sa postez un link de la acesta, dar daca da, rog un admin sa ma anunte ). Daca nu imi cumparam recent acel Git2 Pro, acest Xiaomi Yi 2 era pe lista.

Daca cineva detine aceasta camera, il invit sa isi "impartaseasca" cu noi parerile.

Edited by Razvan125, 03 May 2017 - 14:46.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate