Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

D'ale forumului

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
100 replies to this topic

#37
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,854
  • Înscris: 20.10.2015
:lol:

Sure,

Lipseste "entertainment"
Apoi, "enterteinment - entrapment"
Apoi, "enterteinment - entrapment - can't live without it!"

Si de aici recurg altele care sunt specifice fiecaruia
Empatismul, sadismul, violenta, egoismul, hai nu incerca sa simplifici salata S/pedia.
Odata nu-ti ieste, a doua oara,e  chiar misto

E cum era pe vremea lui Ceausescu de 1 mai.
Plecam cu mobra la mare, ma ploua, imi era frig..., acolo, imi schimbam setul motor, ma spalam si "ieseam pe strada" sa vad ,lumea si sa-mi identific prada pentru noaptea aia. SI dadeam peste fel si fel de "uameni"

Acu' e la fel, drumul cu mobra, ploaia, schimbatul setului e slujba, familia, taiatul ierbii d-ar-ar mouartea-n ia, ca daca stiam nu-mi mai luam casa, plimbatul si alegerea prazii, e S/pedia.
Singura diferenta este ca acum am 1 mai in fiecare zi, :lol:

#38
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,293
  • Înscris: 13.01.2011
Pai probleme nerezolvate erau si in anii '50/'60/'70... :D si nu exista internet.
@Bursul, ai descoperit apa calda ?!

#39
Surgeoniac

Surgeoniac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 18.03.2017
Măcar el a descoperit-o :lol:

#40
silviannetw

silviannetw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 31.05.2015

View Postalthea, on 03 mai 2017 - 18:11, said:

Tu de ce sau pe cine te-ai supărat așa de tare?
Ai dreptate! Dar am alt punct de vedere! Jocul de a cauta pokemoni sau placerea de a da sau a primi like-uri sunt elemente primare, In spatele acestor actiuni sunt analize cu studii de cercetare sociala ce au ca scop influentarea percetiei publicului tinta, tinerii!

#41
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,293
  • Înscris: 13.01.2011
Cînd a dispărut dinozaurimea, a dispărut și frica ca poți să fi vînat de ceva mastodont, ori pterodactil, care să te înhațe din zbor planat.
Unde nu este grija, hedonismul prinde radacini adinci.

Macinatul truismelor, generație după generație, nu schimbă nimic, societatea are un curs, eu cred că are chiar un destin, bine stabilit.
Mai vechiul ,,maica ăștia nu mai sunt ca pe timpul nostru " este actualizat cu oftica pe like, ori aiurea, pe alte nimicuri.
Căci nu este așa ?!
Noi știm direcția de urmat pentru toată lumea, că lumea este zanatica, are nevoie de un tătuc, ici, colo :) iar perfecțiunea zace în ,,noi ", zeii zilei de azi (fără ghilimele).

#42
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015
Crisstonne,sa mor io daca am inteles ceva.:)) Sunt eu grea de cap de fel,ar textul lu' matale m-a facut si mai incuiata.:))

#43
Surgeoniac

Surgeoniac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 18.03.2017

View Postcrisstonne, on 05 mai 2017 - 21:01, said:

societatea are un curs, eu cred că are chiar un destin, bine stabilit.

Sunt de acord cu restul textului, doar cu asta nu.
Societatea, la fel ca şi individul, nu consider că are un destin stabilit.
Există mai multe posibilităţi, mai multe căi prin care societatea poate evolua.
Nu că asta ar înseamna că nu sunt conştient că multe încercări sunt precum mitul lui Sisif, dar eu nu mă opresc la Camus.

#44
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Likeuri ? Normal ca imi plac dar nu le vreau pt mine ci pt ideile mele. Daca o idee pe care o consider corecta primeste multe likeuri inseamna si ca am multi sustinatori ai ideii in cauza. Probabil ca pe topicurile antimigratie si antimuslimizare am primit ceva likeuri, inseamna ca sint multi care gindesc ca si mine iar asta normal ca ma bucura.
Asta e cu likeul la mine.

#45
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
de vreo saptamana nu imi mai merge forumul de pe telefon pe tapatalk [ios]
am reinstalat aplicatia, nimic
imi da ca si cum ar fi forumul picat, ca nu poate sa incarce pagina:
"there is a problem with the forum. Please contact the forum admin or try again later"

#46
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,493
  • Înscris: 30.10.2003
Si ai impresia ca p'aici umbla admini cu covrigi in coada? Incearca sa scrii aici, eventula faci un topic nou:   https://forum.softpe...forum-feedback/

Edited by Bursul, 08 May 2017 - 08:27.


#47
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,493
  • Înscris: 30.10.2003
Ce tare, ultimul post e despre sectiunea feedback. Daca la Vodafone ar functiona serviciul clienti ca sectiunea Feedback de pe SP ar exista urmatorul dialog:

- Buna ziua Vodafone, ma numesc Ionela Vasilescu cu ce va pot ajuta?
- Buna ziua, am si eu o problema. De la o vreme de fiecare data cand apelez un numar dupa 10 secunde se intrerupe convorbirea.
... beeep, beeep, beeep, beeep
- Alo! Alo! Uite ca iar s-a intrerupt.
...
- Buna ziua Vodafone, ma numesc Codrut Ionut cu ce va pot ajuta?
- Buna ziua, am sunat mai devreme si am si eu o problema. De la o vreme de fiecare data cand apelez un numar dupa 10 secunde se intrerupe convor...
... beeep, beeep, beeep, beeep
- Alo! Alo! Ma-sa!!
...
- Buna ziua Vodafone, ma numesc Gigel Purcel cu ce va pot ajuta?
- Buna ziua, am sunat mai devreme si am si eu o problema. De la o vreme de fiecare data cand apelez un numar dupa 10 sec...
... beeep, beeep, beeep, beeep
- Alo! Alo! Da-o-n pisisci!!

- Buna ziua Vodafone. Serviciul de telefonie mobila a fost suspendat pe o perioada de 3 zile deoarece ati apelat de prea multe ori serviciul clienti. Multumim pentru intelegere. Pentru a beneficia in continuare de serviciile noastre va rugam apasati tasta 1 pentru ca sunteti de acord cu sanctiunea primita. Va multumim.
...beep, beeep, beep

#48
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Initial cand mi-am creat cont aici (in 2012) pe forum ambii mei parinti traiau(intre timp in 2013 tata mi-a murit), copiii mei erau mici (fata mea avea 13 ani iar baiatul meu avea 11 ani), prieteni reali nu aveam atunci pentru ca tot universul meu era familia iar aici in sat sunt parvenit(aici doar neamurile intre ele sunt prieteni buni). Sotie nu aveam nici atunci nici acum(mama copiilor mei i-a parasit cand fata avea 3 ani iar baiatul aproape 1 an). Situatia noastra era cat de cat decenta atunci dar imi creasem cont ca sa imi fac prieteni mai ales pasionati de android. Intre timp cu anii situatia noastra familiala s-a degradat, lipsuri multe, frig, foamete. La un moment dat am primit ajutor de aici de la oameni de bine. Nu mi-am creat cont aici pentru like-uri sau nevoia de apreciere, mandrie, fala, etc. Sunt doar un parapadit dintr-un sat uitat de lume, cu bunele si relele mele, doar sper sa ma ierte prietenii pe care i-am dezamagit si mai sper sa ies de pe forum de fiecare data mai intelept decat am intrat, mai bun, mai educat si cu cunostinte cat mai multe.

Edited by androholic, 18 April 2018 - 17:05.


#49
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,293
  • Înscris: 13.01.2011
@androholic, un coleg fara farduri :arigato:
La mai multi.

#50
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postcrisstonne, on 19 aprilie 2018 - 03:26, said:

@androholic, un coleg fara farduri :arigato:
La mai multi.
Mulțumesc mult, Prietene.

#51
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,540
  • Înscris: 13.06.2004
Când m-am înscris pe forum acum vreo 15 ani (ăsta nu e primul meu cont), forumurile erau ceva în vogă. L-am descoperit întâmplător. Cred că a fost primul forum pe care m-am înscris (sau unul dintre primele). Mi-au plăcut forumurile, căci puteam discuta despre ceea ce îmi place, puteam afla lucruri noi.
Între timp a rămas cam singurul forum activ din România (mai e unul care mai are activitate, deşi per asamblu e forum dedicat) şi din păcate mulţi dintre forumiştii interesanţi nu mai sunt acitivi   :(   Dar softpedia face parte din viaţa mea şi sper că vor veni zile mai bune pentru forum.

#52
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,293
  • Înscris: 13.01.2011

View Postdjl, on 19 aprilie 2018 - 22:53, said:

Cind m-am inscris pe forum acum vreo...

Pentru tine, poate si pentru mine, nu stiu inca, dricul va pleca de pe Softpedia :lol:

#53
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,540
  • Înscris: 13.06.2004
Cam aşa. Dar eu sper să mai prind 20 de ani pe forum.

#54
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,293
  • Înscris: 13.01.2011

View Postdjl, on 20 aprilie 2018 - 08:54, said:

Cam aşa. Dar eu sper să mai prind 20 de ani pe forum.

Fă sport, maninca sanatos :roflmaofast:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate