Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

D'ale forumului

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
100 replies to this topic

#19
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Pentru cei ce nu-ntelege,
M-am nascut ca sa fiu rege.
Pentru mine nu e lege
Cand eu, masina merge
Nu e treaba lor,
Eu sunt regele soselelor!

Edited by ericmario, 03 May 2017 - 11:38.


#20
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,656
  • Înscris: 30.10.2009

View Posta3e6u9, on 03 mai 2017 - 11:28, said:

Mie nu-mi plac complimentele, like-ul e o formă de compliment.
Mai degrabă e o formă de apreciere, iar asta n-are legătură cu complimentele. Like înseamnă Îmi place mesajul tău / Sunt de acord cu ce ai scris acum, nu Vai cât ești de deștept, nu-i așa că și eu sunt? ca să te simți obligat să-i dai și tu.

#21
a3e6u9

a3e6u9

    ironic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,000
  • Înscris: 23.11.2012

View Postalthea, on 03 mai 2017 - 11:51, said:

Mai degrabă e o formă de apreciere, iar asta n-are legătură cu complimentele.
Eu te apreciez pe tine, pari a fi o persoană inteligentă. :)
Nu știu părerea ta despre mine, nu contează de fapt, contează doar părerea mea despre mine.

#22
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View Posta3e6u9, on 03 mai 2017 - 11:28, said:

E ca și cum cineva îți face un compliment dar tu nu ai nimic bun de zis despre acea persoană și te scremi să zici ceva drăguț, ca să nu pari nesimțit. Posted Image
Ceva de genul:

Quote

Cateodata un like primit parca te obliga sa dai si tu la randul tau un like si sa fii mai intelegator la ideile celorlalti, nu-i asa?


#23
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,656
  • Înscris: 30.10.2009
Nu ți-am dat like din politețe, ci pentru asta:

View Posta3e6u9, on 03 mai 2017 - 12:02, said:

Nu știu părerea ta despre mine*, nu contează de fapt, contează doar părerea mea despre mine.
Sigur că nu contează părerea mea despre tine, contează cum te simți tu pe forum. Dacă scrii ce  simți cu adevărat și nu pentru like-uri înseamnă că n-ai apăsările celor care postează cum a zis Bursul:

Quote

Foamea de apreciere ii duce pe unii useri sa se comporte copilareste: scriu off-topic, baga strambe, glumesc si sunt tot timpul pe langa tema, insa ajung sa cada in penibil, mai ales cand nu stiu sa se opreasca, iar in final unii ajung sa fie suspendati sau banati.

*părerea mea despre tine e că nu doar pari, ci chiar ești o persoană inteligentă Posted Image

Edited by althea, 03 May 2017 - 12:25.
completare


#24
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,259
  • Înscris: 08.11.2016

View PostASCENDED, on 03 mai 2017 - 10:00, said:

Eu dau acele like-uri mesajului din post,nu celui care l-a scris.
Foarte corect.

#25
a3e6u9

a3e6u9

    ironic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,000
  • Înscris: 23.11.2012

View Postalthea, on 03 mai 2017 - 12:23, said:

Sigur că nu contează părerea mea despre tine, contează cum te simți tu pe forum.
Majoritatea oamenilor se zbat din răsputeri să fie apreciați de cei din jur, e normal, omul e un animal social.

View Postalthea, on 03 mai 2017 - 12:23, said:

*părerea mea despre tine e că nu doar pari, ci chiar ești o persoană inteligentă Posted Image
Mulțumesc pentru compliment. Eu am zis că pari fiindcă nu te cunosc prea bine și probabil nici nu voi avea plăcerea asta. :)

Ceea ce-mi place la forum e că nivelează oamenii, aici suntem egali, indiferent de studii sau bani sau orice altceva, doar ideile contează aici.

#26
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostBursul, on 03 mai 2017 - 12:14, said:

Ceva de genul:
Bai bursulica, ce-ai patit? Te-a luat foamea de like-uri dupa hibernare, sau care-i treaba?
Nu de alta, dar eu chiar voiam sa deschid un topic in care sa anunt lumea ca mi-am platit salubritatea. 12 lei/lluna.
12lei/luna, la 3 persoane.

#27
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Tine si tu un like, poate ma lasi in pace :lol:

#28
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
Frumos spus, Bursul, mai ales citatul cu fata bisericeasca Posted Image(nu ii stimez, dar a avut dreptate)
In sfarsit un topic impaciuitor, de castigat like-uri, un adevarat concurs Posted Image   Conduce detasat initiatorul Posted Image

#29
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,178
  • Înscris: 13.01.2011
Am văzut persoane pe aici care nu dau like, au spus că nici nu ii interesează dacă primesc, ei oricum nu dau, pentru ei problema este clară.
De ce este diferit pentru restul ?!

Pai vorbim de orgolii, de oameni ,,suferinzi ", emoțional, psihic.
Nu poți să faci forumul după cheful lor, pentru că sint si alții suferinzi, dar din alte categorii, ăștia sint antagoniști cu primii, deci nu poți să impaci si capra si varza.

De asta eu sint mulțumit, că in regulament se explică că ești musafir, la primul tremur de pleoapa o să iei bastoane pe cap și o să zbori din locație, cu urme de pantofi prin dos.

Dacă incă nu am zburat, inseamnă că sint adaptabil :) si fara sa fac compromisuri.
Adaptati-vă va rog, auto control constant, va rog.

Edited by crisstonne, 03 May 2017 - 16:35.


#30
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Pentru viața mea săracă 1 like este echivalentul unui sandwich, la 2 like-uri pot sări deja peste prânz pentru că deja îmi trece foamea. 3 like-uri? Ohohoo, asta înseamnă deja un ospăț. De socializat nu am socializat aici cu nimeni altcineva în afară de celălalt eu al meu, cu androholicul ăla mic din creierul meu. Îmi scriu adesea singur și celălalt eu al meu nu îmi poate da like, îmi poate da doar reply dar când se întâmplă asta lumea deja se uită chiorâș și ciudat la mine. Am primit doar un singur like de la alt user în toată activitatea mea pe aici dar am uitat când și de la cine.

#31
silviannetw

silviannetw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 31.05.2015
Repet ceea ce am afirmat si astazi dimineata! Ne jucam in curtea scolii pe regulile impuse de altii! Aceasta forma de comunicare exista datorita unor interese! Nu de dragul nostru ...al socializarii sau al placerii de a obtine ..likeuri! Vorbim de interese, manipulare pentru un anumit segment de varsta intr-un razboi informational pe obiective de atins pe termen lung, mediu sau scurt. Si mereu uitam ca virtualul este tangibil prin adresa noastra de IP! O afirm pentru ca o astfel de activitatea este platitoare de TVA si nu este familiarizata cu falansterul de la Scaieni! Asa ca topicul prezentat trebuie sa corespunda standardului impus de politica manageriala a forumului si nu de ceea ce consideram noi a fi necesar de analizat!

#32
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,656
  • Înscris: 30.10.2009

View Postsilviannetw, on 03 mai 2017 - 17:46, said:

Tu de ce sau pe cine te-ai supărat așa de tare?

#33
Surgeoniac

Surgeoniac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 18.03.2017
[ https://laughingsquid.com/wp-content/uploads/il_fullxfull.352720251_cae12.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cum este pe Facebook, aşa şi pe Softpedia.

Edited by Surgeoniac, 03 May 2017 - 19:15.


#34
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Dai un like cand esti de acord cu ce s-a scris si nu mai vrei sa repeti aceeasi postare cu exact aceleasi cuvinte desi descriu exact ceea ce gandesti ( in contextul respectiv ) . Simplu , dai un like si ai scapat :)

#35
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,499
  • Înscris: 20.10.2015

View PostBursul, on 03 mai 2017 - 09:30, said:


Ce nebun esti, Posted Image

In ceea ce ma priveste, la cafea caut opinii mai mult decat "likes", pe subiecte cat mai interesante
Apoi ma imbat cu parerea ca, cu cativa utilizatori d-aici, as putea fi chiar prieten, si asta ma face sa ma simt bine.
Apoi... da, a devenit un drog.

Edited by althea, 18 April 2018 - 18:28.


#36
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/60/Maslow%27s_Hierarchy_of_Needs.svg/450px-Maslow%27s_Hierarchy_of_Needs.svg.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

De asta sunteti aici si aveti mii de posturi: pentru ca nivelul 4 din piramida lui Maslow. Cine neaga, inseamna ca are alte probleme nerezolvate: mancare, job, familie, sex Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate