Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

ajutor
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Achizitionare telefon SH provizoriu

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
scootch98

scootch98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 18.11.2014
Sunt intre Note 3 si LG G pro 2
Imi plac amandoua si nu stiu ce sa aleg.

Am bacul anul asta si am multe variante pe card/cloud si cu S3 mini e destul de greu..si sa le deschid..si sa le vad pe un ecran atat de mic.

Ca defecte la note...e ecranul care se ingalbeneste/arde dupa un timp si e posibil sa dau de un telefon utilizat , forjat si care se va strica.
Avantajul la note e ca am multe rom-uri pe care le-as putea incerca ca sa il fac utilizabil..asa cum trebuie + stylus.
La G pro 2 e cam pustiu pe XDA , dar poate soft-ul 5.0 sau chiat kitkat e suficient.

Avantajul la G pro 2 din punctul meu de vedere...e ca nu are rama cromata. Am cautat si majoritatea Note 3-urilor au rama decojita.
In schimb , la G pro 2 am gasit doar anunturi in care spun ca e impecabil.

Ambele au acces la baterie , slot card , sim.
Si as vrea totusi varianta de 32 gb...am avut un S7 edge consum destul de mult spatiu de stocare..chiar si cu card.

Astept si parerile voastre..eu sunt nehotarat.

Mai era si variante G3 cu 3gb ram si 32 gb stocare..l-am gasit la 500 lei intr-o stare buna.

Sa nu uit de buget...as vrea pana in 600 lei..nu vreau sa investesc prea mult acum.

Pe mine personal..ma atrage mai mult LG-ul pentru ca e ceva NOU , am avut un LG G3 stylus care mi-a dat batai de cap..dar sistemul ala e atragator , iar samsung am mai avut..cu touchwiz...S7 edge.

Ce voi face pe telefon:
Browsing in chrome(cu cate 20 de file deschise...am obiceiul sa las cate 20-30 de articole deschise si sa le citesc pe parcursul mai multor zile)
Jocuri nu am treaba...ma joc destul de rar
Documente(astea..o sa imi instalez eu docs viewer , pdf etc. si le deschid din ES File explorer)
Whatsapp+viber+line , facebook , mess..nu cred ca sunt o problema
Muzica in casti mai mult.
Clipuri youtube si uneori seriale in browser.
GPS..cand merg prin vreun oras nou si am nevoie.

Internet 4G de la vodafone..il tin activat permanent..vreau sa tina bateria..cat de cat. Umblu de obicei cu bateria portabila dupa mine...la S7 edge nu aveam nevoie , dar la astea banuiesc ca va fi.

Nu stiu cat as folosi acel stylus..e cam singurul avantaj in fata LG-ului.
Astept ceva pareri...chiar sunt indecis. Sunt o fire foarte nehotarata si le intorc pe toate partile.

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
strict parerea mea, dar cred ca mai bine ai invata decat sa pierzi vremea cu cautatul telefoanelor cu ecran mare si bune de copiat. folosesti timpul in scop constructiv, nu distructiv.

#3
scootch98

scootch98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 18.11.2014
Fac variante la chimie de pe telefon.
Nu e vorba de copiat.

Pe S3 mini(actualul) ma "benoclez" si ma chinui sa le deschid..si nu merg.

#4
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
La 700 lei sunt la reducere la altex variante foarte bune: Moto G4 si Huawei Honor 7 Lite (aproape identic cu P9 Lite).

#5
Celtic

Celtic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 24.12.2004
Eu as alege Note3. E un telefon de care te poti folosi foarte bine chiar si la cativa ani de la aparitie.

#6
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postscootch98, on 03 mai 2017 - 08:20, said:

Fac variante la chimie de pe telefon.
Nu e vorba de copiat.

Pe S3 mini(actualul) ma "benoclez" si ma chinui sa le deschid..si nu merg.

Si cum minunea mea ai ajung de la s7 edge, g3 stylus la s3 mini ??? Sau daca e provizoriu cum zici de ce te intereseaza fiabilitatea pe termen lung ? Ce batai de cap ti-a dat lg-ul ? Sau acuma o sa ne povestesti din ce ai auzit pe forumuri ?

#7
scootch98

scootch98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 18.11.2014
S3 mini era prin sertar..il am de mult
Din 2015 am trecut prin G3 stylus(8 gb si 1 gb ram..se misca foarte prost)
Apoi a urmat Moto X Force 64gb din USA
Dupa ce s-a stricat mufa de incarcare la moto , am trecut pe S7 edge nou..luat tot din USA.

S7 edge il crapasem..l-am vandut cu 1300 lei si am luat altul nou emag cu "eroarea" aceea.

M-am gandit dupa sa vand Edge-ul nou..cu gandul ca iau 7 plus..dar dupa am cumparat diverse , m-am plimbat prin diverse orase..de Paste..si s-au dus banii.

Acum nu vreau sa investesc mai mult caci plec in USA in august si-mi voi lua ceva Pixel XL/noul note.

Dar e vorba de ce am nevoie acum..nu de ce voi face in cateva luni dupa bac.

#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
atunci cauta un note 3 in stare buna sau un lg g3 daca te impaci cu autonomie mai scazuta. Sau un telefon nou la 6-700lei.

#9
scootch98

scootch98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 18.11.2014

View Post159, on 03 mai 2017 - 08:45, said:

La 700 lei sunt la reducere la altex variante foarte bune: Moto G4 si Huawei Honor 7 Lite (aproape identic cu P9 Lite).
16 gb...2 gb ram.
Stiu sa instalez si rom-uri aosp.
Pentru mine personal..nu merita.
Varianta lite nu vreau sa aud.

View PostTruculMagic, on 03 mai 2017 - 12:47, said:

atunci cauta un note 3 in stare buna sau un lg g3 daca te impaci cu autonomie mai scazuta. Sau un telefon nou la 6-700lei.
O sa sun..probabil maine ca azi am treaba..la anunturile pe care le-am salvat pe olx.
Totusi , cred ca raman la G pro 2. Am gasit la cineva in cutie cu tot ce trebuie la 600 lei. Nu ma deranjeaza android lollipop atat timp cat exista rom 7.1 AOSP stabil pentru el.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate