Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Unde gasim carti audio ( gratuite sau nu )?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
De exemplu, se poate gasi undeva cartea Chariots of the Gods, de Erich Von Daniken, in format audio si in limba romana?

Oricare alta carte de Von Daniken ar fi perfecta.

Edited by tiestodj20, 02 May 2017 - 09:59.


#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Vezi aici, au ai carti audio: http://cartearomanea...gratis.html?m=1

#3
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Din pacate nu este nimic de Von Daniken. Am mai cautat si pe alte site-uri dar nu am gasit.

#4
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Audiobook-urile sint chestii relativ recente si distribuite in general pe internet (ma refer in principal la caile legale). Nu vorbim de nu stiu ce carte ce a avut ultima editie acum 70 ani. Daca nu le gasesti la prima cautare cu google aproape sigur nu exista (a se nota ca a face un audiobook nu e neaparat o chestie simpla, iti trebuie cineva care sa citeasca profesionist chestia, o editare/corectare a zecilor de ore obtinute, trebuie inainte negociate licentele, daca e opera tradusa inclusiv cu cei care detin drepturile pentru traducere, etc, etc).

Desi metehnele vechi mor greu, intotdeauna ma distreaza cind nu mai au stoc la ebook-uri sau audiobook-uri.

Attached Files



#5
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Audio nu stiu, dar de Von Daniken am luat de la un anticariat cu 3 lei cartea.  Daca ai Andorid, vezi pe Googel Carti (parca asa ii zice). Stiu ca aveau o serie de carti (atat gratis, cat si contra cost la un pret destul de mic 4-5 lei).

#6
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Carti in varianta tiparita am gasit, nu-i problema. Eram doar oarecum uimit ca nu e si varianta audio, desi exista zeci de carti facute asa. Am aflat azi cum sta treaba cu ele, de la colegul f300. Cred ca e dificil sa le faca audio, in engleza sunt pe youtube si dureaza in jur de 9 ore.

#7
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View Posttiestodj20, on 02 mai 2017 - 09:40, said:

De exemplu, se poate gasi undeva cartea Chariots of the Gods, de Erich Von Daniken, in format audio si in limba romana?

Oricare alta carte de Von Daniken ar fi perfecta.
caut-o pe okazii sau olx

#8
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Am tot cautat pana in ziua de azi. Nu am reusit sa gasesc nicio carte audio in limba romana, de la Erich Von Daniken.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate